Skocz do zawartości

Dysk czasem nie może się rozkręcić. Klonowanie?


Recommended Posts

Nagle zaczął mi dysk HDD szwankować. Podczas grania blue screen i komunikat kernel stack inpage error 0x77. Poczytałem najpierw, że RAM albo dysk jest problemem, więc zresetowałem bios, potem gram znowu i jeszcze 2 razy taki błąd się wydarzył.

Aż w końcu PC nie chciał się uruchomić. Najpierw stał na ekranie POST biosu, a potem jak miał przechodzić do wyboru systemu to występował jedynie myślnik.

W tym czasie dysk próbował się rozkręcić, ale stawał w jakimś momencie, zacinał się i od nowa talerze próbowały się rozkręcić. I tak co kilka sekund. Niestety jest to dysk systemowy, już prawie 10 letni, mam tu najważniejsze dane.

Udało mi się go jednak uruchomić. Wrzuciłem chdsk, oczywiście sporo błędów do naprawy, jednak SMART dobry.

I teraz pytanie, czy da się zrobić tak, że ten mój dysk przekopiuję w stanie 1:1 na nowy dysk? Chodzi mi i o partycje czyli mam 3, c,d i e, ich wielkości jednak będą inne bo mam zamiar kupić 1TB, gdy teraz mam 500GB, no i aby wszystko było "po staremu", czyli Windows także by się wczytywał od razu z niego, zamiast instalować.

Jakie jest postępowanie w takim przypadku?

Stworzyć patrycje jakimś partition managerem, a potem coś do klonowania dysku użyć? Jeśli tak co darmowego polecacie?

Link to post
Share on other sites

SMART czysty, a przynajmniej część SMART którą wrzuciłeś do C5 
Widać że już długowieczny. 

JA bym spróbował odpalić jakiś bootowalny system, np liveCD z ubuntu, czy XP z hirens i tam kopiować najważniejsze dane na nowy HDD. 

Link to post
Share on other sites

przecież ten parametr jest zerowy, czyli dobry, lub niemonitorowany. 0 czyli nie było prób rozpędzenia talerzy, po pierwszej próbie, czyli zawsze za pierwszym razem się rozkręca, lub parametr nie jest w ogóle monitorowany. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...