Skocz do zawartości

Recommended Posts

Taśmą dwustronną :D Nie żartuję... 

Tam z tego co widzę jest wyjście na jakieś złącze podpisane HDD, tylko to trzeba kupić, na ali widziałem taki po 12$, więc pytanie, co to za SSD kupiłeś i czy nie lepiej zwrócić i kupić M.2 NVMe? 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie pytałem tylko i wyłącznie o możliwość i czy nie utrace gwarancji na laptopa.

Czyli co mówisz że ten slot hdd może wgl nie działać ?

I to 2 m2 też?

 

I które m2 byś wybrał to co ja wysłałem czy to co Ty?

 

Bo to co ja wysłałem ma lepszy niby zapis i odczyt

Edytowane przez Jefrej102
Link to post
Share on other sites

M.2 powinno działać, bo w spec jest że są 2, co do HDD to gwarancji nie dam, duża szansa że nie bawili się w wyłączanie jego, no ale warto się spytać, tylko teraz kabelka potrzebujesz. Serwis dell-a powinien takie mieć, pytanie czy mogą sprzedawać. 

Link to post
Share on other sites

Czyli tak czy siak polecasz oddać to ssd bo zabawy bez liku z nim będzie i wziąć m2? Tylko teraz czy wziąć tą co Ty poleciłeś czy tą nowszą ? Bo jak mam się bawić dzwonić cudować wydawać na kabelki i czekać to wolę dopłacić te 200zł bo tyle chyba wyjdzie i mieć z bani :D  A tak czy siak będę musiał wydać szmal czy to na kable czy na dysk a m2 korzystniejsze jest chyba

Link to post
Share on other sites

 

 

I które m2 byś wybrał to co ja wysłałem czy to co Ty?
Mój jest lepszy, bo na MLC i zapisy są realne, ten nowy m9peg jest na TLC i zapisy to prędkość bufora pseudoSLC. No i jest Tańszy :D 

Tylko jeszcze powiedz, czy jest trochę zapasu nad tym SSD od góry, aby radiator wszedł? tam nie ma jakiegoś termopada zaraz nad SSD m.2 ? 

Link to post
Share on other sites

A no i tu jest zagadka fakt zapomniałem o radiatorze hmm ciężko mi powiedzieć bo ta obudowa raczej jest wychudzona względem starszego modelu 17-ego. Biorąc to pod uwagę że może jednak brakować miejsca na radiator co jeszcze z czystym sercem mógł byś polecić w podobnych pieniądzach jeśli się da?

Link to post
Share on other sites

mam akurat jednego pod ręką, potrzebujesz 2 mm od PCB SSD m.2 wysokości, jak ściśniesz to i około 1.6mm starczy, bo radiator jest wypukły, nie wiem czemu, radiator tego M8peg nie jest wysoki. 

20190521-190542-1.jpg


Jeśli tam nie ma czegoś ściśle przylegającego do SSD od góry, to wejdzie. 


tylko o to mi chodzi, czy coś tam twardego nie dotyka bezpośrednio do ssd, robiąc za radiator? 

Link to post
Share on other sites

Czyli mówisz że nawet jak miał bym przykręcić trochę przysłowiowo "na siłę" to nie powinno się nic stać?

Nie potrzebnie skręcałem go na nowo muszę go rozkręcić i sprawdzić ale patrząc po zdjęciu serio ten radiator nie ma jakiś wielkich rozmiarów ciekawe jak by to wyglądało z perspektywą może masz pod ręką 2 m2 hahahha :D bo widzę że rozmawiam z profesjonalistą :D

 

2 m2 bez radiatora dla perspektywy grubości

Edytowane przez Jefrej102
Link to post
Share on other sites

niestety  :rotfl: 

20190517-183502.jpg

 

Ale ogólnie SSD m.2 mają klasy grubości 

 

image.png

 

Ten nie jest jakoś super grubszy z radiatorem, od klasy D5. JAk ściśniesz to pewnie się i 1.5mm zrobi. 
Bo sama kostka NAND (czarna widoczna na zdjęciu) ma gdzieś 1mm grubości. 

Link to post
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedź ale jak gadałem z gościem z supportu polskiego to padła wypowiedź „max 1tb” więc nie wiem czy gryzienie nie zaowocuje brakiem odczytu następnego dysku.

 

Dla mnie trochę to dziwne w dobie dzisiejszych tworów które w większości na start mają 50Gb ale na ten moment myślę 1,2 Tb wystarczy w zupełności.

 

A jak już mówimy o ssd to jak to teraz wygląda z żywotnością względem zapisów?

 

Z mojej pobieżnej wiedzy na ten temat wiem że żywotność to ilość zapisów ale ile ich jest? Czy zdążę przed wyzionięciem ducha laptopa wgl to wykorzystać?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...