Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Potrzebuję słuchawek, które głównie używałbym do gier. Pierwsze co muszą spełniać to być wygodne (uszy nie mogą się pocić, boleć itd). Dźwięk powinien być dobry (ale raczej każdy tego oczekuje od słuchawek). Mikrofonu nie potrzebuje, bo mam własny osobny, ale jeśli już musi mieć mikrofon to odpinany. Dobrze by było jakby były wytrzymałe. Wygląd raczej mnie nie obchodzi. Najlepiej, żeby były to pół-nauszne. Mój budżet to jakieś 300 zł, ale wolałbym, żeby kosztowały coś koło 250 zł. Mam już parę modeli na oku, któryś z nich jest warty uwagi?

 

ISK HD9999

Sennheiser HD 4.30i black

Koss SB40

Corsair HS60

Qpad QH-90 (Niestety nigdzie ich nie mogę znaleźć, aby były dostępne)


Przepraszam, nie pół - nauszne tylko pół - otwarte.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że chodzi ci o kartę dźwiękową? Jeśli tak to mam płytę główną H81 Gamer ASUS, a w niej SupremeFX.

 

Tutaj jest opis ,,reklamowy''

 

ASUS H81-Gamer niszczy mit mówiący, że dedykowana karta dźwiękowa jest zawsze lepsza. Zintegrowana technologia SupremeFX pozwala osiągnąć niemal bezstratny dźwięk ze stosunkiem sygnału do szumu (SNR) rzędu 115dB - to oznacza, że jesteś w stanie usłyszeć każdy szczegół dźwięku.

  • SupremeFX - to ekskluzywna technologia firmy ASUS, która ma jeden cel: dostarczyć wysokiej klasy dźwięk.
  • Osłona Red-line - Odseparowuje komponenty audio SupremeFX od pozostałych części płyty głównej, skutecznie eliminując zakłócenia i zapewniając doskonałą jakość dźwięku.
  • Osłona EMI - Specjalnie opracowana osłona izoluje zaawansowany chipset audio przez zakłóceniami elektromagnetycznymi (EMI) dzięki specjalnej osłonie zachowującej integralność sygnałów audio.
  • Kondensatory dźwiękowe ELNA® - Zapewniają cieplejsze, naturalne brzmienie dopełniające każdy efekt dźwiękowy.
  • Wzmacniacz słuchawkowy 300Ω - H81-Gamer obsługuje najlepsze dostępne na rynku słuchawki o impedancji do 300Ω. H81-Gamer zapewnia wysoką kompatybilność i dużo lepsze brzmienie, niż standardowy wbudowany sprzęt audio. Chcesz doskonałych efektów i wysokiej jakości dźwięku przestrzennego, aby móc w pełni wczuć się w grę, a H81-Gamer Ci to zapewni.

 

 

To poszedłbym w ISKi

Niestety na odpowiedź czekałem trochę czasu i w tym czasie przestudiowałem dobre marki, modele itp. Potrzebowałem słuchawek w miarę szybko. Wybrałem AKG K240 MKII. Trochę ponad mój budżet, ale ponoć nie uciskają, mają dobry dźwięk (przestrzeń), są zbudowane z metalowych materiałów i są pół - otwarte (mam nadzieje tylko, że mikrofon nie będzie wyłapywać dźwięków.

Link to post
Share on other sites

Jak możesz to je odeślij i weź K240 Studio, o ile MKII nie dostałeś na jakiejś dobrej promocji to Studio powinny być wyraźnie tańsze. To takie same słuchawki (inna kolorystyka czarno złote zamiast niebiesko srebrne) ale w zestawie jest jeden kabel i nauszniki skórkowe które i tak lepiej wymienić na coś lepszego. W MKII są jeszcze pady welurowe ale szału nie robią, spokojnie można dużo lepsze za nieduże pieniądze kupić u chińczyków. Polecał bym ci te:

https://pl.aliexpress.com/item/32920970201.html

Można je spokojnie naciągnąć na K240, dźwięk robi się trochę bardziej przestrzenny a barwa specjalnie się nie zmienia. Te nauszniki są naprawdę super wygodne.

Link to post
Share on other sites

Zastanawiałem się nad nimi. K240 kupiłem na promocji za 270 zł. Poza tym poczytałem czym się różnią. Nie licząc tych pierdołowatych dodatków to ponoć są o wiele lepiej wykonane, mają więcej metalowych elementów i bas jest poprawiony względem Studio. Mnie osobiście skusił lepszy wygląd (subiektywnie), sama promocja i właśnie to niby lepsze wykonanie.

 

 

W MKII są jeszcze pady welurowe ale szału nie robią, spokojnie można dużo lepsze za nieduże pieniądze kupić u chińczyków.

Wyglądają ciekawie. Jednak miesiąc czekania to zbyt długo.

 

Może to głupie, ale na razie pozostanę przy tych słuchawkach. Przetestuję i zdam relację. Jak będzie coś z nimi nie tak to zwrócę.

Edytowane przez JakiśAndrzej
Link to post
Share on other sites

To bzdur się naczytałeś obie pary są identycznie wykonane i grają tak samo na skórkowych nausznikach. Trochę inaczej strojone są M220 dostępne za 50 dolarów w serwisie massdrop.

A miesiąc czekania to naprawdę jest do przeżycia. Oryginalne nauszniki to jednak wyższa półka niż szrot od Superluxa idzie na nich przeżyć, tyle że tanio z Chin możesz dostać dużo, dużo wygodniejsze. Moim zdaniem warto. Jak już je będziesz miał to później możesz je założyć na bardzo szeroką gamę słuchawek. Te co ci podlinkowałem to chiński odpowiednik padów dla HM5 które (oryginalne) kosztują swoje. Jak ostatnio miałem K240 to właśnie na tych padach hybrydowych z Chin ich używałem. 

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...