Skocz do zawartości

Spadki FPS w Far Cry New Dawn


Recommended Posts

Cześć. 

Niedawno złożyłem komputer z takich podzespołów. Wydaje się w miarę dobry, mimo to mam spadki FPS w Far Cry New Dawn(gra oryginalna), które sprawiają, że gra się nieprzyjemnie. Spadki są głównie podczas szybkiego poruszania się, w lesie, wysokiej trawie.

Płyta główna: Asrock B450 Gaming Fatal1ty

Procesor: Ryzen 1600X (niepodkręcany)

Karta Graficzna: Gigabyte GTX 1660 6GB OC
Pamięć RAM: G.Skill Aegis 16GB 2x8GB 3000MHz (ustawiłem profil XPM, żeby działały z taktowaniem 3000MHz, memtest nie wykrył błędów)

Chłodzenie: Fera 3

Zasilacz: System Power 9 500W

Dysk: SSD Crucial MX500 500GB

Maksymalne temperatury podczas grania wydają się ok. 

CPU 64

MB 38℃

Dysk 41℃

GPU 66℃

Po złożeniu komputera, nie wykrywało mi dysku, jednak po kilku próbach się udało i niby jest wszystko ok. Być może to jest przyczyną.

Takie same spadki miałem w Far Cry 5, innych wymagających gier nie mam.

Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi. 

 

 

Link to post
Share on other sites

fc5/fcnd ten sam silnik i to jego wina (chodzi o takie spadki sporadyczne poniżej 60 czasami 50 kl/s?)

próbowałem na low grać, na niższej rozdzielczości i jest to samo więc olałem - najlepiej wyłączyć wszelkie liczniki fps i sie cieszyc grą - pamiętaj, że konsolowcy w tym tytule męczą sie jeszcze gorzej ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czy tak sporadycznie to nie wiem, ale są właśnie te spadki o kilka FPS, czasem do 50, ale wtedy to już w ogóle czuć to przycięcie.

Z takimi spadkami przeszedłem Far Cry 5, jednak gdy problem pojawił się w New Dawn, to trochę zacząłem się niepokoić, że coś ze sprzętem. Mam nadzieję, że to tylko wina silnika gry.

BTW to sam niedawno byłem użytkownikiem konsoli i nie zazdroszczę :)

Link to post
Share on other sites

fc5 przechodziłem na gtx 1060 3gb, na początku myślałem , ze te spadki to wina małej ilości vram, bo i w FC ND miałem to samo - zmieniłem na gtx1660 6gb i tez te spadki co jakiś czas występują, niezależnie od użycia procesora

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rage 2 jest perfekcyjnie zoptymalizowane, na poniższym złomie grając w uber hiper w 1080p nie zaliczyłem ani jednego dropa fps, ani jednego przez całą kampanię, szacun za taki kod. Co do FC, też nie wiem od czego to mu się odbiło, mulił chrupał zrobiłem miesiąc przerwy w graniu zainstalowałem znów i chodził jak złoto

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No właśnie skończyłem pobierać i na ultra śmiga super,mimo, że samo ustawiło na wysokie. Z włączoną synchronizacją FPS nie spadał poniżej 60. Co prawda zagrałem tylko chwilę, ale działo się na początku dużo.

Zastanawiam się czy jest to wina Far Cry'a czy może sprzętu. 

A wiesz może w jakiej grze mógłbym przetestować komputer? Fajnie gdyby nie była najdroższa i najlepiej gdyby nie trzeba było za dużo pobierać :)

Link to post
Share on other sites

Niestety tak nie jest. Testowałem trochę Rage'a 2 i jestem zawiedziony. Na otwartym terenie podczas jazdy spadki nawet do 50 :/

Dziwne bo na moim kompie działa wyśmienicie, a nie jest mocniejszy od Twojego, może jedynie GTX 1070 jest nieco żwawszy

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Chyba jednak jest.

I7_4790k to mocarny procesor.

Jasne, jak na CPU z 2014 to dość imponujące że w niczym nie ustępuje takiemu ryzenowi 1600x przynajmniej w grach (tam gdzie jednak wincyj rdzeniuf potrzeba tam Ryzen górą) a dzieli je niemal 4 lata, jednak nie powiedziałbym że jest to jakiś specjalnie lepszy od niego procesor.

https://www.anandtech.com/bench/product/2363?vs=2462

Ogólnie 4790k łapie wiatru w żagle przy szybkim RAM-ie / miałem Vipery 1600 kontra G-skill 2400 jakies 15% wydajniejszy z tymi kośćmi, ale mimo wszystko ten 1600x to ta sama klasa CPU i jeśli rage 2 chodzi świetnie na i7 to i na nim powinno zasuwać.

Co do Rage 2 - może zmniejsz wygładzanie krawędzi - jednak gra ma w zalecanych wydajniejsze karty od 1660, zrób czystą instalkę najnowszych sterowników nvidia, zrób sobie 3dmark i sprawdź czy podzespoły uzyskują odpowiedni score względem wyników z internetu.

Ponadto chyba z tego co kojarzę RAge 2 ma opcję adaptacyjnej rozdzielczości by utrzymać jakiś framerate, ustaw na 60 fps i włącz tą opcję, jak będzie miał zgubić fps-y po prostu zmniejszy rozdzielczość i utrzyma klatki

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Zrobiłem test 3dmark jednak nie wiem jak się do tych wyników odwołać. Na internecie widzę tylko oddzielne wynika dla procesora i karty. Gdybyś mógł z tym pomóc, byłbym bardzo wdzięczny :)

 

 

https://www.3dmark.com/3dm11/13344020

TimeSpy oraz FireStrike , ustawienia domyślne sterowników.

W tym FarCry5 też mam spadki nawet na 1080ti

Max.70fps na ultra wszystko. To raczej optymalizacja leży bo jakiegoś "och ach" w tej grze nie zauważyłem.

 

Ta trawa jakaś taka niska, drzewa jak zapałki domki kwadratowe , taki sobie.

 

Już fajniejszy klimat jest w Widlands jeśli chodzi o otoczenie.

Link to post
Share on other sites

Dobrze, że chociaż to. Ściągam jeszcze raz Rage'a 2 i zobaczę co będzie.

Ponadto dziwi mnie trochę informacja o przegrzaniu przy teście occt i temperatura TMPIN5 90 stopni, ale to tylko chwilowo. Niestety nie mam jak zmierzyć, czy rzeczywiście tak jest, wentylatory na maxa nic nie dają :/

Link to post
Share on other sites

Dobrze, że chociaż to. Ściągam jeszcze raz Rage'a 2 i zobaczę co będzie. Ponadto dziwi mnie trochę informacja o przegrzaniu przy teście occt i temperatura TMPIN5 90 stopni, ale to tylko chwilowo. Niestety nie mam jak zmierzyć, czy rzeczywiście tak jest, wentylatory na maxa nic nie dają :/

Pewny jestem na 100% że to wina procesów Windows.

Ja mam taki programik Asusa co wyłącza zbędne procesy .

I powiem wam że to działa.

Od razu gry dostają kopa, w 3dMark 600pkt więcej , spadków coś również mniej.

 

AsusGPU TWEAK czy jakoś tak.

Takie coś:

 

https://zapodaj.net/e4dac77eb607d.png.html

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...