Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Zwiększenie prędkości netu poprzez kartę sieciową

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 jimix

jimix
  • Dyskutant

• 228 postów

Napisano 21 maj 2019 - 10:29

Chciałbym zwiększyć niewielkim kosztem prędkość internetu poprzez kartę sieciową. Obecna jest stara i wolna, bo max download to 3-3,5 mb/s i zwie się Tp Link TL-WN722N, natomiast internet po kablu mam 12-13 mb/s. Jakieś niedrogie rozwiązania? :)

Użytkownik jimix edytował ten post 21 maj 2019 - 10:30

• 0

MSI GeForce GTX 960 | DDR3 Corsair 8GB PC1600 4x2GB CL9 XMS3 | XFX Core 750W | ATX Midi SilentiumPC Gladius 800W Pure Black | Asus Xonar D1 | Windows 10 HP x64 | i5 2500K 3.30GHz | AsRock P67 PRO3

#2 szlapton

szlapton
  • Nowicjusz

• 17 postów
  • Miejscowość:Kraków

Napisano 21 maj 2019 - 11:46

Twoja karta wg. producenta obsługuje 150Mb/s (802.11n, 2,4GHz). To przepustowość czysto teoretyczna, ale z mojego doświadczenia wynika, że na niewielkiej odległości i przy braku poważniejszych przeszkód po drodze (ściany, zwłaszcza zbrojone, sufity, metalowe framugi) powinieneś uzyskać 40-50% tej wartości. Oczywiście pod warunkiem, że router też obsługuje ten protokół. W zasadzie dla 12-13Mb/s wystarczy Ci 802.11g (54Mb/s). Zanim zaczniesz wymieniać kartę sprawdź jej ustawienia (może jest ręcznie ustawiona na pracę w np. 802.11b lub auto?) oraz ustawienia sieci bezprzewodowej routera. Karta jest na USB, więc możesz kupić kabel, który zmniejszy odległość do routera lub pozwoli ominąć jakąś przeszkodę.    

• 0

#3 jimix

jimix
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 228 postów

Napisano 21 maj 2019 - 11:53

Router to bulszit FunBox 2.0. Gdzie mam sprawdzić te ustawienia karty sieciowej?

• 0

MSI GeForce GTX 960 | DDR3 Corsair 8GB PC1600 4x2GB CL9 XMS3 | XFX Core 750W | ATX Midi SilentiumPC Gladius 800W Pure Black | Asus Xonar D1 | Windows 10 HP x64 | i5 2500K 3.30GHz | AsRock P67 PRO3

#4 szlapton

szlapton
  • Nowicjusz

• 17 postów
  • Miejscowość:Kraków

Napisano 22 maj 2019 - 07:40

Najpierw spróbuj z telefonem. Połącz się z WiFi w paśmie 2,4GHz (tak jak Twoja karta), gdzieś blisko FunBoxa i uruchom jakiś test prędkości internetu (koniecznie wyłącz przesył danych). Jeżeli wartości będą zbliżone do 12-13Mb/s, oddalaj się w kierunku komputera i ponawiaj testy. Teoretycznie w pobliżu komputera osiągniesz zbliżone prędkości jak w komputerze. Jeżeli nie osiągniesz takich prędkości, to winny może być FunBox i/lub jego ustawienia. Dzięki takim testom będziesz wiedział na czym stoisz i co niedomaga. Następnie sprawdź konfigurację urządzeń - karty i modemu. Swoją drogą - skąd wiesz, że powinno być 12-13Mb/s? Są też aplikacje na telefon (np. https://play.google.....analyzer&hl=pl), które analizują zajętość pasm przez sieci w okolicy. Czasem wystarczy zmienić pasmo na inne, wolne (o ile FunBox ma taką możliwość), by sieć dostała kopa.

Ustawienia karty. Jeżeli masz zainstalowane oprogramowanie (nie tylko sterownik) od TP-Linka, to powinno to być możliwe z jego poziomu. Ewentualnie Menadżer Urządzeń / Karty Sieciowe / TL-WN722N zakładka Zaawansowane / Szybkość i Duplex. Zakładam, że będzie "auto", co nie jest złym ustawieniem. Tym niemniej jeśli przy takim ustawieniu karta negocjuje połączenia na poziomie 3-3,5Mb/s to pewnie oznacza, że jakość połączenia jest kiepska (coś zakłóca komunikację po drodze). Spróbuj ręcznie zmienić np. na 802.11g z pełnym duplexem - to może, ale nie musi pomóc.

Ustawienia FunBoxa. Nie miałem do czynienia z FunBoxem. Internety podają, że panel konfiguracyjny jest dostępny (po zalogowaniu) pod adresem 192.168.1.1. W przypadku komputera interesuje Cię sieć 2,4 GHz. Jeśli tu nie grzebałeś, powinno być domyślnie najszybsze (bodaj 802.11ac). Sprawdź, czy w ustawieniach nie ma ustawień dotyczących mocy transmisji - jeśli jest ustaw na maks. Tym niemniej urządzenia od operatorów mają najczęściej mocno przycięte możliwości konfiguracji, więc na cuda bym nie liczył.

• 0

#5 doman18

doman18
  • Entuzjasta

• 538 postów

Napisano 24 maj 2019 - 22:07

Ale ta karta to naprawdę shit :D Miałem ją i była niestabilna, od czasu do czasu zrywała połączenie. Później kupiłem Netis WF2190 i było o niebo lepiej. A już zupełnie lepiej było jak kupiłem też router z pasmem 5GHz i jeżeli mieszkasz w bloku z mnóstwem sieci wifi w eterze to polecam właśnie przejść na 5GHz.

PS. Ty masz 722N czy NC (z kabelkiem i stojaczkiem usb)?

• 0

i7 2600(bez K)@3.8GHz+Fortis|12GB Ram| Asrock z68 Pro3|Asus Radeon HD7850 | SSD Plextor M5P 128gb | Seagate Constelation ES3 1TB | Super Flower GG 550W 80+GOLD | Fractal Design ARC R2 | dźwiek: FiiO E10 + Superlux 668b (reklablowane i skóropodobne pady)
Mysz: Logitech g700 |A4Tech X738k | Klawira bluetooth: Logitech k810 |gry: Saitek PZ31A + Xpad360 przewodowy
Router:Gargoyle @ TP-Link TL-WDR3600, Netis WF2780 | mediacenter:LibreELEC@Raspberry PI2| NAS:Debian@Dell FX160 | Tel:Honor 8

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych