Skocz do zawartości

Nowa strona Benchmark


Recommended Posts

Czy to jest jakiś ponury żart?! To "coś", to ma być nowa strona? Przecież tego nie da się czytać! Poprzednia wersja była gorsza od wcześniejszej, ale wciąż była czytelna. To aktualne "coś" w ogóle nie wygląda. Może dla wtórnych analfabetów, którzy stukają paluszkiem w obrazki na urządzeniach przenośnych. Jeśli to miał być żart, to wybitnie się nie udał.

 

Od 14 lat tu zaglądałem, ale wygląda na to, że dzisiaj jestem tu ostatni raz. BENCHMARK. PRZESTAŁ. ISTNIEĆ... :-/

Edytowane przez GLI75
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ten nowy wygląd jest beznadziejny. Ostatnia strona o podobnej tematyce, której coś odbiło i zmieniła wygląda na kafelkowy to przestałem ją odwiedzać bo się nie dało tego czytać. Wszystko było nawalone na kupę, kolorowe jak choinka że aż oczy bolały. Nie rozumiem po co ktoś w redakcji decyduje się na zmiany jak chyba większości odwiedzających stronę poprzedni wygląd się podoba.

 

Tak jak user wyżej piszę że przestanie tą stronę odwiedzać tak samo jak zrobię bo to nie ma sensu.

Edytowane przez sabaru
  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Po 10 latach przygody z tym serwisem chyba czas najwyższy się pożegnać bo zal nawet patrzeć co się stało z tą stroną.

Nowy design jest całkowicie nieczytelny i nieużyteczny. Nie mam zamiaru walczyć z stroną by sprawdzić czy w ogóle się pojawiło coś nowego.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Po 10 latach przygody z tym serwisem chyba czas najwyższy się pożegnać bo zal nawet patrzeć co się stało z tą stroną.

Nowy design jest całkowicie nieczytelny i nieużyteczny. Nie mam zamiaru walczyć z stroną by sprawdzić czy w ogóle się pojawiło coś nowego.

Dokładnie. Też sie gubie.

Porażka.

Też myślałem że to może ja jestem jakiś nieogarnięty że nie potrafię się po niej poruszać :/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja rozumiem, że ta nowa (okrutna) wersja jest dla słabowidzących, tak ? A gdzie jest wersja (czytaj, stara) dla ludzi z normalnym wzrokiem ? Nie, no naprawdę, do Onetu już tylko jeden krok... Czy Wy to komuś pokazaliście przed publikacją ? Jeśli tak, to chyba tylko szef strefy Ciekawostki opiniował nowy wygląd... Tym sposobem trzeba będzie sobie znaleźć inny (całe szczęście są jeszcze) serwis.

Edytowane przez lucjanos
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Bardzo proszę o dodanie możliwości wyboru wersji (jeżeli jest to nie mogę jej znaleźć). Chciałem dziś jak każdego dnia przejrzeć sobie benchmarka po pracy, ale obecna wersja uniemożliwia mi zrobienie tego w wygodny sposób.

Edytowane przez Wmblady
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jedno proste pytanie do benchmarka, po co zmieniać coś co jest dobre ?, Nudzicie się tam w tym benchamrku ? Ta nowa strona to jakiś żart, jest mało czytelna! W jakim celu takie nagłówki ogromne >? trzeba było dać 10 x XXXL. Naprawdę nie ma tam jakiegoś rozsądnego człowieka w tym benchmarku ? Przecież główny portal to wizytówka waszego serwisu a to co jest teraz to odrzucające gó**o i to dosłownie. Dobrze że forum IP Board jeszcze siedzi na normalnym skinie bo była by już całkowita tragedia.

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Szczerze ta strona jest beznadziejna. Wcześniej było lepiej wchodzę na newsy i  wielkość zdjęć jest tak przytłaczająca że nie umie się skupić na czytaniu tematu newsa aż mnie nerwica bierze.

 

 

CO WYŚCIE ZROBILI !!!!!!!!!

 

Idzie wejść w jakiś sposób na starą stronę ???

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Mi się odechciało już jakiś czas temu śledzić główną po kilku z rzędu "artykułach" na poziomie newsa z onetu i "testach" robionych po łepkach. Niemniej przy starym układzie jeszcze fatygowałem się na główną, zerknąłem pobieżnie po tytułach i stamtąd na forum. Przy obecnym, to nawet nie zamierzam tam wchodzić, tylko podepnę chyba forum do zakładek, bo aż oczy bolą. 

Edytowane przez wojciechu15
  • Popieram 9
Link to post
Share on other sites

strony głównej nie będę komentować (nigdy nie była dla mnie na tyle wygodna by z niej korzystać),

ale już zakładkę news/ artykuły owszem. 

ogólnie z tego co widzę twórcy popełnili typowy błąd = skupili się na tym jak strona wygląda a nie na tym jak się ją czyta. 

Plaga dzisiejszych czasów zapoczątkowana legendarnym interfejsem Metro w Windows 8 którego motywem przewodnim było jak najmniej treści. 

 

Mnie gównie interesują zakładki z listą newsów/ artykułów oraz naturalnie samo przeglądanie newsa. 

 

No i na PC lista newsów wygląda źle, a na telefonie tragicznie źle. 

Ogólna forma by być czytelna powinna mieć:

  • jeden układ - pionowy - w przypadku nagłówków (tekst) dużo naturalniej przegląda się z góry na dół  
  • obrazek powinien być tylko dodatkiem i nie zakłócać czytania  - najlepiej miniaturka obok nagłówka - szczególnie że zazwyczaj nie zawiera żadnej treści. 
  • dotarcie do listy nie powinno wymagać przewijania 
  • na jednym ekranie (smartphone) powinno być widać minimum 5 nagłówków. 

Co do wyświetlania samej treści to na telefonie newsy wyglądają ok.

Ale już na PC nie. Przede wszystkim pierwszy obrazek tytułowy nie powinien zajmować 80% ekranu 25" - szczególnie że nie zawiera żadnej treści (wymusza niepotrzebne przewijanie). Wąski obrazek tytułowy powinien totalnie wystarczyć. Jeśli są jakieś obrazki do wykorzystania to można dodać w treści newsa, i to najlepiej w formie do powiększenia jeśli kogoś w ogóle interesuje. 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

A system komentarzy nadal nie zmieniony. Jeżeli coś przeoczyłem to proszę mnie nakierować, ale nie widzę możliwości powiadomień o odpowiedziach i nowych komentarzach. Co o tym myślę to odechciewa mi się dyskusji. Czasami po dłuższym czasie przypominam sobie o jakimś artykule, odwiedzam go i widzę, że ktoś do mnie napisał. Rozumiem pewną niechęć do rozwiązań zewnętrznych, ale przecież można to też rozwiązać w obecnym systemie lepiej. 

Link to post
Share on other sites

Kompletnie nieczytelne. Wystraszyłem się, że niechcący włączyłem powiększenie strony do 150 procent.

 

Korzystając z "okazji" chciałem złożyć zażalenie do redakcji Benchmarka.

 

Z całym szacunkiem dla Waszej redakcji, ale idziecie w bardzo złym kierunku już od dłuższego czasu. Testy sprzętu, które kiedyś u Was były świetne i w skali krajowych portali IT były jedne z najrzetelniejszych, to na dzień dzisiejszy to jakaś kpina. Staliście się takim Pudelkiem tematyki IT. Kiedyś zaglądałem na główną Benchmarka codziennie, teraz sporadycznie, a miejscem moich codziennych odwiedzin stało się PurePC. Zmieńcie trochę kierunek rozwoju, zostawcie to co dobre, bo póki co jest stały regres, a nie progres.

Edytowane przez bartekmustach
  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...