Skocz do zawartości

Gpu do +/- 1000 zł


Recommended Posts

Witam, tak jak w tytule szukam pomocy w dobraniu gpu tak w okolicy +/- 1000 zł. Tę kartę głównie będę wykorzystywał do grania w  CS:GO, ale również w jakieś nowsze tytuły ( BF5, Mordhau ) i oczywiście Wiedźmin 3.
Zasilacz: Chieftec A80 CTG-650C i moc to 650W.
Płyta główna: MSI Z370 Tomahawk.
Procesor: Intel I5-8400.
Ram: Goodram DDR4 16GB, 2400MHz ( w dwóch kościach ).
Obudowa: SilentiumPC Regnum RG4T
Rozdzielczość to 1680x1050, ale będę planował upgrade monitora w ciągu miesiąca na 1980x1080 z 144Hz. Jakiś specjalnych wymogów co do GPU nie mam, byleby wymienione tytuły chodziły na najwyższych ustawieniach w tych 60fps+.
Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam :)
 

Link to post
Share on other sites

nie opyla sie 1070tki, nawet jakby nie kopała w życiu 5 min - padają ostatnio jak muchy, wystarczy kanał @Foresta na YT posledzić , ile mu ludzie tych kart przysyłają - poza tym gtx1660 podkręci i będzie miał wydajność zbliżoną do 1070

Link to post
Share on other sites

 

 

wystarczy kanał @Foresta na YT posledzić , ile mu ludzie tych kart przysyłają

 

bo to są właśnie te pokoparkowe szroty, ktoś się połasił na dobrą "okazyjną" cenę.

 

 

 

poza tym gtx1660 podkręci i będzie miał wydajność zbliżoną do 1070

 

1070 też się ładnie kręci...

Link to post
Share on other sites

no nie wiem, kupić za 900 1070tkę (na 99% za taką cenę pokoparkowa) i jeszcze ryzykować OC na niej? raczej od razu uv bym robił i zbił zegary, aby jak najdłużej pochodziła

 

Fakt faktem, że 1070 to loteriada, bo karty często kopały...  nie ma się co oszukiwać. Pewniejsza będzie tutaj nowa 1660.

Link to post
Share on other sites

no nie wiem, kupić za 900 1070tkę (na 99% za taką cenę pokoparkowa) i jeszcze ryzykować OC na niej? raczej od razu uv bym robił i zbił zegary, aby jak najdłużej pochodziła

 

Możesz zrobić oc i uv. Zegary mają znikomy wpływ na żywotność tylko napięcie ;)

Z tego co pamiętam moje 1070 miały domyślne napięcie 1.02-1.05v i 1930Mhz. Po UV na 0.92v karty trzymały 1950Mhz . 

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Możesz zrobić oc i uv. Zegary mają znikomy wpływ na żywotność tylko napięcie ;)

Z tego co pamiętam moje 1070 miały domyślne napięcie 1.02-1.05v i 1930Mhz. Po UV na 0.92v karty trzymały 1950Mhz . 

 

Dokładnie tak.

 

Moja 1080 trzyma 1936Mhz na 0.900v, co do Foresta drażnił mnie tym co powiedział o UV - "głupota"

Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak.

 

Moja 1080 trzyma 1936Mhz na 0.900v, co do Foresta drażnił mnie tym co powiedział o UV - "głupota"

Co powiedział ? lub wrzuć link to sobie posłucham.

 

Osobiście jestem pewny i sam sprawdziłem,że UV nie jest wcale takie dobre jak wam się wydaje.Karta nie jest w pełni stabilna,objawy są różne m.in. przycinki w grach a temat ten był poruszany.Musisz się przyzwyczaić, że w świecie elektroniki jest duża różnica między wartościami teoretycznymi oraz faktycznymi.

Też miałem 0.975V wydawało się super,wszystko chodziło cacy (prawie wszystko),niskie temp i obroty wentylatora łał a nadszedł czas na odpalenie BF5 i wywala.Podniosłem napięcie oczko wyżej w końcu idzie a w RAGE2 ściny heh.Tylko wam się wydaje do czasu gdy traficie na tytuł itp program który was uświadomi,że UV nie jest dobrym wyjściem,wręcz przeciwnie ma to negatywny często wpływ bo Elektronika bazuje na fizyce, dlatego zasady w niej obowiązujące są jednoznaczne, nie ma tu miejsca na domysły i własne teorie.

Coś co potrzebuje prąd i odp napięcie do poprawnego działania jest ustawione przez prawdziwych szpeców a nie użytkowników na forum komputerowym żeby sami ustawiali sobie napięcia gpu.

Dotyczy to każdego podzespołu,nawet niskie napięcie dla cpu nie uruchomi BF5 możecie sobie sprawdzić.Później 1000 tematów z błahymi problemami acz prostym rozwiązaniem bo użytkownik ingerował i starał się poprawić inżynierów.

Link to post
Share on other sites

@up

UV ma same plusy a to o czym napisałeś dotyczy tylko niestabilnego działania ze względu na zbyt niskie napięcie do taktowania.

Żeby uv uznać za stabilne to trzeba przetestować kartę w różnych warunkach w różnych grach mniej i bardziej wymagających. Ja osobiście po takich testach wrzucam również grę gdzie karta generuję ponad 120kl/s bo wysoka ilość fps również może wykrzaczyc kartę.

Jak ktoś nie umie dobrze przetestować sprzętu po UV i za wczasu uznaję za stabilne coś co stabilne nie jest to później pojawia się taki post jak Twój ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

-zrozum,żeby dostać buta trzeba paliwa.

 

 

Elektronika bazuje na fizyce, dlatego zasady w niej obowiązujące są jednoznaczne, nie ma tu miejsca na domysły i własne teorie.

 

To jest podobna sytuacja w zaniżaniu wyników jak tu ze stabilnością i powodem w obu przypadkach jest brak odp napięcia.

http://forum.benchmark.pl/topic/282890-problem-z-wydajno%C5%9Bci%C4%85-rtx-2070-i5-9600k/page-3

 

 

 

to o czym napisałeś dotyczy tylko niestabilnego działania ze względu na zbyt niskie napięcie do taktowania.

to mam zaniżyć jeszcze taktowanie ? jaki to ma cel ? to lepiej kupić słabszą kartę jak mam wydać na droższą i ją skręcać.

 

Zmniejsz napięcie na wentylatorze,też będzie się obracał z tą samą prędkością i będzie wydajny ? proste,tak jest ze wszystkim.

Link to post
Share on other sites

http://forum.benchmark.pl/topic/282890-problem-z-wydajnością-rtx-2070-i5-9600k/page-3

 

 

to mam zaniżyć jeszcze taktowanie ? jaki to ma cel ? to lepiej kupić słabszą kartę jak mam wydać na droższą i ją skręcać.

 

Zmniejsz napięcie na wentylatorze,też będzie się obracał z tą samą prędkością i będzie wydajny ? proste,tak jest ze wszystkim.

Widocznie ustawiłeś za niskie napięcie względem taktowania albo Twoja karta ma już na starcie wyżyłowane taktowanie i UV nie zrobisz. Ot tyle.

Nie porównuj wentylatora do rdzenia graficznego bo to zupełnie inna bajka.

Link to post
Share on other sites

 

 

neo88, dnia 26 Maj 2019 - 12:23, napisał: Dokładnie tak.   Moja 1080 trzyma 1936Mhz na 0.900v, co do Foresta drażnił mnie tym co powiedział o UV - "głupota" Co powiedział ? lub wrzuć link to sobie posłucham.

 

o to samo chciałem zapytać podlinkujcie ten materiał.

Link to post
Share on other sites
Typ jest od 14 lat na allegro i ma 277 pozytywów na 278 opinii...

 

a teraz może zacytuję tego jednego jedynego negatywa....  bo warto.

 

""nie otrzymałem towaru, nie mogę uznać transakcji za udaną ponieważ sprzedający odmówił wysyłki mimo natychmiastowej wpłaty, widocznie cena go nie satysfakcjonowała, szkoda czasu na takich niepoważnych ludzi"

Odpowiedź z 10 sty 2019:
"Pieniądze zostały oddane sprzedającemu zaraz po wpłacie, sytuacja wynikła ponieważ chciałem wystawić aukcję od 1zł w licytacji, a niechcący wystawiłem kup za 1zł, nie zdążyłem się zorientować że zrobiłem błąd, a już było kliknięte. Tłumaczyłem sprzedającemu że to pomyłka, że miała być licytacja, proponowałem procesor za połowę ceny za jaką te procesory sprzedaję w ramach rekompensaty, niestety kupujący chce go za 1zł co oczywiście jest moją pomyłką, ale przecież, nie celowym działaniem."

przecież allekurła powinno ten komentarz chłopu wykasować...  czyli można powiedzieć że nie ma ŻADNEGO negatywa przez te lata...

Polska Cebula nie zna granic... CPU za złotówkę chciał.. jeszcze negatywa wystawia jeba*ny... trzymajcie mnie bo mój SRM 1006 mi się w kieszeni własnie otwiera...

Edytowane przez pendzel_3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Typ jest od 14 lat na allegro i ma 277 pozytywów na 278 opinii...

 

a teraz może zacytuję tego jednego jedynego negatywa....  bo warto.

 

""nie otrzymałem towaru, nie mogę uznać transakcji za udaną ponieważ sprzedający odmówił wysyłki mimo natychmiastowej wpłaty, widocznie cena go nie satysfakcjonowała, szkoda czasu na takich niepoważnych ludzi"

Odpowiedź z 10 sty 2019:
"Pieniądze zostały oddane sprzedającemu zaraz po wpłacie, sytuacja wynikła ponieważ chciałem wystawić aukcję od 1zł w licytacji, a niechcący wystawiłem kup za 1zł, nie zdążyłem się zorientować że zrobiłem błąd, a już było kliknięte. Tłumaczyłem sprzedającemu że to pomyłka, że miała być licytacja, proponowałem procesor za połowę ceny za jaką te procesory sprzedaję w ramach rekompensaty, niestety kupujący chce go za 1zł co oczywiście jest moją pomyłką, ale przecież, nie celowym działaniem."

przecież allekurła powinno ten komentarz chłopu wykasować...  czyli można powiedzieć że nie ma ŻADNEGO negatywa przez te lata...

Polska Cebula nie zna granic... CPU za złotówkę chciał.. jeszcze negatywa wystawia jeba*ny... trzymajcie mnie bo mój SRM 1006 mi się w kieszeni własnie otwiera...

Swoją drogą to właśnie od tego pana zakupiłem pokoparkowego rx 580 który na oryginalnym biosie wariował o którym ostatnio pisałem temat i mi pomagaliście, a Pan ten nie wspomniał o tym w opisie karty ani słowa. Może ma dużo pozytywów, ale jednak sami widzicie :D

Link to post
Share on other sites

Czyli facet nie jest jednak tak krystaliczny jak by się mogło wydawać... :/

Ale przyjemniej nie robił  Ci problemów ze zwrotem z tego co pamiętam.


Jak znam życie to wygląda to w ten sposób, że skupuje ten sprzęt w dużych ilościach z rynku - kopacze wolą opchnąć taniej wszystkie karty na raz niż się z tym bujać, ale powinien sprawdzać co skupuje.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...