Skocz do zawartości

Windows 7 z płyty do Windows 10?


Recommended Posts

Cześć,

mam taką sytuację: na starym PC był przez lata zainstalowany Win7 OEM. Mam do niego płytę oraz kod na naklejce. Czy teraz z tej płyty da się go zainstalować na nowym laptopie bez systemu i za darmo zaktualizować do Win10? Będzie to wymagało usunięcia Win7 z tego starego PC?

 

 

Edytowane przez JMerrick
Link to post
Share on other sites

Właśnie w sieci widziałem różne informacje, że teraz OEM jest powiązane nie tyle ze sprzętem co z kontem Microsoft i to stwarza więcej możliwości w przenoszeniu takiego systemu, dlatego szukam definitywnego potwierdzenia lub zaprzeczenia temu.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez JMerrick
Link to post
Share on other sites

Na PC z win 7 pobierasz że strony ms instalator Windows 10 robisz obraz na pena lub DVD.

Na nowym pc instalujesz Windows 10 w momencie gdy poprosi o klucz klikasz "nie posiadam kodu /klucza"

Po zakończeniu instalacji przechodzisz do aktywacji systemu tam podajesz kod/klucz z naklejki w7 po chwili masz legalny, aktywny w10.

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na PC z win 7 pobierasz że strony ms instalator Windows 10 robisz obraz na pena lub DVD. Na nowym pc instalujesz Windows 10 w momencie gdy poprosi o klucz klikasz "nie posiadam kodu /klucza" Po zakończeniu instalacji przechodzisz do aktywacji systemu tam podajesz kod/klucz z naklejki w7 po chwili masz legalny, aktywny w10.

System będzie aktywowany ale na pewno nie legalny zgodnie z warunkami umowy zakupu Windows 7 oem

Edytowane przez sokar11
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na PC z win 7 pobierasz że strony ms instalator Windows 10 robisz obraz na pena lub DVD.

Na nowym pc instalujesz Windows 10 w momencie gdy poprosi o klucz klikasz "nie posiadam kodu /klucza"

Po zakończeniu instalacji przechodzisz do aktywacji systemu tam podajesz kod/klucz z naklejki w7 po chwili masz legalny, aktywny w10.

Dokładnie.

Jak masz zarejestrowane konto to jak kolega pisze logujesz sie na nie.

Wcześniej pobierasz na pendrive system ze strony, robisz format dysku (nie jest to konieczne ale dobrze mu zrobi) i instalujesz.

Dziękuję. Masz Win10

Link to post
Share on other sites
System będzie aktywowany ale na pewno nie legalny zgodnie z warunkami umowy zakupu Windows 7 oem
Powiedział co wiedział. System jest w pełni legalny potwierdzone mam to na infolinii ms.

Więc nie siej fermentu jak nie masz pojęcia.

To jest zwykły upgrejd z w7 do w10 .

Malo tego wiele firm z tego korzysta aby przejść na w10 jak już się zdecydują.

Link to post
Share on other sites

Mimo zmian w regulaminach i dążeniu microsoftu do popularyzacji dziesiątki, może to i w praktyce możliwe. Jak ja chciałem przenieść win 8,1 OEM na zupełnie nowy komputer, to się nie dało. Ale przecież spróbować można, to nic nie kosztuje. Wielu ludziom się to udało...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...