Skocz do zawartości

Chęć wymiany słuchawek na ... Wybór z używanych do 200zł


Recommended Posts

Naszła mnie chęć kupna wreszcie konkret słuchawek ( nigdy nie miałem dobrych słuchawek, a napewno nic lepszego niż moje SL HD681 )
To tak sobie myślę czy wyłożyć troszku grosza na coś z używek.
W oko wpadły mi używane HyperX Cloud Revolver.

1. Zastosowanie - Uniwersalne zastosowanie, muzyka ( rock, metal ), filmy, gry ( gry single ).
2. Karta " napędzająca " - FX-Audio DAC-X6
3. Fundusze - 200 zł, no max 220 zł.
4. Wymagania - Dobra jakość wykonania, lepsza jakość odsłuchu od dotychczasowych SL HD 681.
5. Inne - Mam możliwość kupna albo używanych, albo uwaga z www.euro.com.pl nowych ( np Revolver za 369 zł w ratach gdzie pierwsza wpłata dopiero we wrześniu - dałbym rade )
6. Zapytania - Czy w tych funduszach znajde inne równio dobre słuchawki z nowych lub używanych produktów? Które równie dobrze spiszą się i w filmach i muzyce i grach.

Link to post
Share on other sites

Widać, że gunwo wiesz na temat, ale wypowiedzieć się musisz ;)

Tipsy, gumki, pianki z doków są UWAGA! wymienne :D

Nausznice z nausznych/wokółusznych też można wymieniać, wyprać, wyczyścić.

 

PS. Jeszcze nie widziałem, żeby ktoś nosił słuchawki na gołej du**e ;)

Link to post
Share on other sites

kupowanie używanych słuchawek, moim skromnym zdaniem jest to lekko mówiąc niehigieniczne, nawet w wypadku zewnętrznych to jak noszenie cudzych majtek a takie douszne to nie będę tu nawet porównywał

 

Douszne i pchełki to rozumiem.

Ale nauszne?

Idąc tym tokiem rozumowania to idąc do znajomego nie ubierasz jego słuchawek by razem posłuchać muzyki tylko taszczysz swoje w plecaku, nie bierzesz jego pada do gier w łapy bo tam tez sporo zarazków i bierzesz swojego.

 

Tak jak FeX wspomniał. Z nausznymi nie ma problemu. Bo zawsze można ja łatwo doprowadzić do porządku.

Link to post
Share on other sites

Wszystko można sprowadzić do granicy absurdu ;)

 

 

Rozważam też ISK HD9999, AKG 240 Studio i ... AKG M220 Pro ( ale jako używane )

Tylko martwię się że AKG będą trudniejsze do napędzenia.

Mam FX Audio DAC X6... i jeden problem, potrzebuję żeby słuchawki tez głośno grały a to z powodu tego że mam pogorszony słuch ( w tym po operacji która byłą 2 lata temu ) i słyszę ciszej ( w sensie słabiej ) o jakieś 40-50% od normalnego zdrowego człowieka.

HD 681 przy DACu mam na 50% ustawiony potencjometr.

Czy przy AKG będzie trudniej z głośnością?

 
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ja bym ci polecał kupić Sennheiser HD530 II akurat są jedne na allegro za 159zł:

https://allegro.pl/oferta/sluchawki-sennheiser-hd-530-ii-hi-end-okazja-8000579384?reco_id=bd2ef3be-805f-11e9-b77f-246e968dfff8&sid=3ec404f37aa2fad6253fa5dd6bb023427743f77ee2f01bb84454c4701b8c0118

Jak dołożysz do nich welurowe pady:

https://www.ebay.de/itm/Replacement-Ear-Pads-Cushion-For-HD520-HD530-HD-HD530-II-HD-520-530-Headphones/261338110308?hash=item3cd8f71964:m:mv8WqLotOvjY_X_V8djrndA

 To dostaniesz bardzo tani ekwiwalent(trochę gorszej jakości ale bez dramatu) HD560 Ovation które stoją w tej chwili na allegro za 500zł a to swego czasu były jedne z najlepszych słuchawek na rynku. 

Względnie możesz kupić droższe Sennheisery HD535 z linii bezpośrednio poprzedzającej słynne HD600. Wystarczy w nich wymienić pady na welurowe żeby uzyskać słuchawki o bardzo zbliżonym dźwięku do  HD600 właśnie (choć grające w nieco niższej klasie)

https://allegro.pl/oferta/sluchawki-sennheiser-hd535-7511524987

tu masz zestaw pady plus podbicie pałąka:

https://www.ebay.de/itm/Ohrpolster-Pads-Kissen-Haltebugel-fur-Sennheiser-HD545-HD580-Kopfhorer-HD600-ER/113694971861?hash=item1a78bf97d5:g:WSwAAOSwaplceIOH

Po takim zabiegu będą wyglądały i grały prawie identycznie jak te:

https://allegro.pl/oferta/sluchawki-sennheiser-hd-545-reference-7511115392


Albo jak chcesz jednak nowe to od zawsze polecam zestaw od którego ja rozpocząłem zabawę z lepszymi słuchawkami:

Superlux HD330

https://www.ceneo.pl/20117499

+

welurowe pady Beyerdynamic:

https://www.ceneo.pl/28397416

Całość jest mega wygodna a słuchawki fantastycznie reagują na strojenie poprzez zmianę padów dołożenie lub usunięcie krążków gąbkowych (polecam usunąć te wewnątrz za metalowym grillem słuchawki robią się mega przestrzenne)

Taki zestaw zmontowałem dla mamy i używa go do dziś od paru już lat.

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

No więc tak... Właśnie wróciłem z MP3 Store, miałem na miejscu odsłuch wraz z moim DACiem. I bardziej podpasowały mi brzmieniowo ... ISK HD9999. Sprawdzałem tam te ISKi, AKG K240S, Takstar PRO 82, Audio-Technica ATH-M30X ( tych nawet nie rozważałem, ale sprzedawca podsunął mi jeszcze te bym te sprawdził bo może mi podpasują też ) ... Wytłumaczyłem do czego mi potrzebne, troszku zająłem mu czasu, ale wybór dokonany. Dlaczego ISKi? Różnice w brzmieniu między nimi a Takstarami oraz w basie są minimalne, w AKG zaś mniej basu. ISKi były najwygodniejsze, za to Takstar i Audio-Technica najmniej wygodne jak dla mnie, mam spore uszy i było w nich czuć naciska na ucho ( minimalny ale jednak ) gdzie w ISKach mam całe ucho swobodnie bez nacisku.

Link to post
Share on other sites

Ja się wcale nie dziwię, to swietne dzwiekowo, wygodne słuchawki, byłyby świetnym wyborem nawet za 300pln. Pewnie jakby je podbajerzyc wygladowo to ałdiofile braliby za tysiunc.

 

No i nieraz niedocenione. Na grupach często zamiast tych ISK to polecają stare Cloudy I które mają dość wąską scene jak pamiętam ( słuchałem na chwilke jak znajomy wpadł z nimi ).

Link to post
Share on other sites

Ja się wcale nie dziwię, to swietne dzwiekowo, wygodne słuchawki, byłyby świetnym wyborem nawet za 300pln. Pewnie jakby je podbajerzyc wygladowo to ałdiofile braliby za tysiunc.

 

Patrzę na te słuchawki z perspektywy ceny i oferowanej jakości. Wypadkowa tych dwóch parametrów daje wysoką względną ocenę.

Czy to audiofilskie słuchawki? Trochę im mimo wszystko daleko do takiego zaszeregowania, choć naprawdę ciężko znaleźć coś lepszego w tej kasie i do tego nowego.

 

Patrząc na to nieco inaczej to można za 250-300zł dorwać czasem używane DT990Pro czy Focale Listen, czy nawet AKG K612Pro (jak ktoś lubi lżejsze brzmienie) które tym, słuchawkom za wiele szans w bezpośrednim starciu nie dają ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Patrzę na te słuchawki z perspektywy ceny i oferowanej jakości. Wypadkowa tych dwóch parametrów daje wysoką względną ocenę.

Czy to audiofilskie słuchawki? Trochę im mimo wszystko daleko do takiego zaszeregowania, choć naprawdę ciężko znaleźć coś lepszego w tej kasie i do tego nowego.

 

Patrząc na to nieco inaczej to można za 250-300zł dorwać czasem używane DT990Pro czy Focale Listen, czy nawet AKG K612Pro (jak ktoś lubi lżejsze brzmienie) które tym, słuchawkom za wiele szans w bezpośrednim starciu nie dają ;)

 

 

No właśnie. W sumie wszystko jest kwestią ceny.

A raczej tego czy w danym momencie dorwiemy coś ciekawego z używek :)

Link to post
Share on other sites

à propos używek te Sennheisery cię widzę nie zainteresowały?

 

Nie, bo już mi sie nie chciało czytać testów i recek kolejnych słuchawek :P

A do tego musiałbym kupować z ebaya welurowe pady, a nie robię tam zakupów ( ani na Alie )

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...