Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Jaki polecacie kompilator?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kaynz

Kaynz
  • Amator

• 43 postów

Napisano 15 maj 2019 - 18:21

Poszukuję dobrego kompilatora do C++. Ktoś moze poleci coś fajnego i darmowego?
Podstawy już znam, chcę się dalej uczyć. Używałem Dev C++, Code Blocks, ale nie przypadły mi do gustu. Chociaż jeśli nie znajdzie się coś lepszego to zostane przy CB

• 0

#2 Bartek Żak

Bartek Żak
  • exRedaktor

• 390 postów

Napisano 15 maj 2019 - 23:13

Szukasz kompilatora czy IDE?

W cpp juź lata nie programowałem, ale co najmniej 3 rzeczy możesz wypróbować:

Visual Studio z wtyczką ReSharper c++ (IMO Visual bez wtyczki był bardzo słaby do c++, z c# sobie jako tako radził, a wtyczka ponoć bardzo fajna, pomocna, ale z tego co pamiętam kiedyś była płatna).

CLion

Eclipse

Dwa pierwsze masz tu https://www.jetbrains.com/cpp/

eclipse sobie na pewno znajdziesz. Kiedyś do cpp głównie z niego korzystałem, ale pojawiają się nowe narzędzia, które warto wypróbować. 

• 1

#3 mabrothrax

mabrothrax
  • Papa Nurgle

• 2230 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 16 maj 2019 - 12:11

Z tym, że ReSharper C++ jest wtyczką płatną - co należałoby zaznaczyć.

2SAQVKu.png

• 0

| MSI Optix AG32CQ | LG 32UD99 | PC: 8700k/H60/Z370/16GB/4xSSD/RTX2080/Corsair 400C/Seasonic 850W | PS4 Pro |

Ekspert działu: Strefa Gracza / Konsole / Pełne zestawienie Ekspertów

#4 Kaynz

Kaynz
  • Autor tematu
  • Amator

• 43 postów

Napisano 16 maj 2019 - 23:06

Poszukuję czegoś darmowego, jak na razie cały czas się uczę. Wypróbuję obydwa podane przez kolegę  CLion oraz Eclipse, zobaczymy czy przypadnie mi do gustu.

• 0

#5 Drzewo97

Drzewo97
  • Zapaleniec

• 1005 postów
  • Miejscowość:Mikołów

Napisano 17 maj 2019 - 12:31

Visual studio to kombajn, wg mnie nic lepszego nie znajdziesz. Ma intuicyjne funkcjonalności, świetne skróty klawiszowe i jest najprzyjemniejszym dla oka IDE z jakiego korzystałem. https://www.youtube....h?v=ritj3qyEYQ4 - film pokazujący najprzydatniejsze skróty, BTW jeżeli będziesz się chciał nauczyć C# to ten kanał to najlepszy kanał z jakim sie kiedykolwiek spotkałem.

Jedyne o czym warto pamiętać, to że gotowy projekt startowy Console application proponowany przez VS dodaje z automatu #include "stdafx.h", który nie jest wspierany przez nie Microsoftowe kompilatory. O tym co to jest i dlaczego microsoft korzysta z takiego rozwiązania możesz poczytać w tej odpowiedzi: https://stackoverflow.com/a/4726838 . Jeżeli Ci to nie pasuje to po prostu robisz empty project i dodajesz plik źródłowy source.cpp. 

Warto pamiętać, że z C++ jest prosta droga do Javy/C#. Do Javy jest parę rozsądnych IDE (niestety nie VS, ale m.in. Eclipse i IntelliJ. Eclipse był podany przez kolege wyżej, IntelliJ jest tego samego producenta co CLion. Nigdy z CLion nie korzystałem, ale podejrzewam że będzie podobny do IntelliJ - ja z niego korzystam do Javy i jest ok), natomiast do C# jest praktycznie tylko jeden - VS. Warto się z nim zaprzyjaźnić już na poziomie C++, później praca z C# będzie o niebo przyjemniejsza. 

Użytkownik Drzewo97 edytował ten post 17 maj 2019 - 12:36

• 1

Wykonam oplecione przedłużki kabli komputerowych

They say I'm up and coming like I'm fucking in an elevator...

#6 Kaynz

Kaynz
  • Autor tematu
  • Amator

• 43 postów

Napisano 20 maj 2019 - 10:39

Dziękuje bardzo za wszystkie odpowiedzi. A nie zakładając nowego tematu. Jakie polecilibyście kursy do nauki? Kanały?

• 0

#7 doman18

doman18
  • Entuzjasta

• 534 postów

Napisano wczoraj, 18:25

Visual studio to kombajn

I właśnie dlatego nie polecałbym go początkującym. Kiedyś się nawet od niego odbiłem od programowania bo był tak wielki i "dziwny" w obsłudze. Początkujący powinien skupić się na nauce języka a nie obsługi IDE.

Już lepiej VS Code, bardzo podobny ale lekki, darmowy, mnóstwo wtyczek.

• 0

i7 2600(bez K)@3.8GHz+Fortis|12GB Ram| Asrock z68 Pro3|Asus Radeon HD7850 | SSD Plextor M5P 128gb | Seagate Constelation ES3 1TB | Super Flower GG 550W 80+GOLD | Fractal Design ARC R2 | dźwiek: FiiO E10 + Superlux 668b (reklablowane i skóropodobne pady)
Mysz: Logitech g700 |A4Tech X738k | Klawira bluetooth: Logitech k810 |gry: Saitek PZ31A + Xpad360 przewodowy
Router:Gargoyle @ TP-Link TL-WDR3600, Netis WF2780 | mediacenter:LibreELEC@Raspberry PI2| NAS:Debian@Dell FX160 | Tel:Honor 8

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych