Skocz do zawartości

RTX 2060 nad zasilaczem


Recommended Posts

W dniu premiery zakupiłem Gigabyte RTX 2060 WindForce 2X 6GB, wydajność karty rewelacyjna. Niestety Jeżeli jakaś gra zaczęła obciążać GPU w 98% w mojej małej obudowie ITX (Fractal Design Define NANO S) temperatura dochdziła do 83 stopni rdzeń zwalniał taktowanie aby jej nie ugotować, co skutkowało delikatnymi przycinkami.

Szukam teraz nowego RTX2060 ale takiego który będzie nadawał się do pracy nad zasilaczem (długość do 31cm)

 

Link to post
Share on other sites

suabiutki układ chłodzenia w/w karty, ( albo woda albo wymiana układu chłodzenia na bardziej rozbudowany) + ciasnota w obudowie i efekt jest jaki jest.

mało danych, nie podałeś jaka płyta, ale w sumie jak piszesz, że 

 

będzie nadawał się do pracy nad zasilaczem
to może na bardziej rozbudowany układ nie ma tam miejsca i takie cuś tam po prostu nie wlezie https://allegro.pl/oferta/asus-geforce-rtx-2060-strix-oc-6gb-7782907850 gdyż zasilacz nie pozwoli na tak wysoki układ chłodzenia (na długość spełnia Twoje wymaganie)
Link to post
Share on other sites

Norma w tej budzie. Nie sądzę, że którakolwiek z taką przestrzenią będzie chłodniejsza. W recenzjach tej obudowy za minus właśnie jest temperatura GPU.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Może karta wyrzucająca powietrze z obudowy coś w stylu ASUS Turbo GeForce RTX 2060 6GB GDDR6 ?

Podzespoły mam w stopce.

 

Właśnie sprawdziłem w komputerze syna (ma tą samą obudowę) i na karcie Gigabyte GeForce GTX 1060 G1 GAMING 6GB GDDR5 temperatura w stresie to 68 stopni.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Opt6Ub9JTP4

 

na tym filmiku 4:14 widać że karta którą miałem nie radziła sobie z temperaturami

Edytowane przez donvito
Link to post
Share on other sites

hej nie lepiej zmienić obudowę ?bo zapewne więcej stracisz przy sprzedaży karty niż obudowy 

 

Dokładnie w to bym celował, porządna obudowa ATX z zestawem wentyli załatwi tutaj problem.

A tego twojego Fractala opchnąć. I chyba najtaniej Cie to wyniesie.

Link to post
Share on other sites

Karty już się pozbyłem, nawet w teście z moreli ta karta była najcieplejsza. Kupiłem jeden z pierwszych modeli ver.1 po 2 miesiącach wyszła ver.2 z poprawionym układem chłodzenia do tego backplate z tworzywa. Mam wrażenie że jeżeli kupię cokolwiek z tego testu co ma mniej niż 65 stopni to będzie dobrze, jak nie to zostaje mi tylko wymiana budy.

Link to post
Share on other sites

 

 

Mam wrażenie że jeżeli kupię cokolwiek z tego testu co ma mniej niż 65 stopni to będzie dobrze, jak nie to zostaje mi tylko wymiana budy.

 

To że karta była średnia to jedno, ale wg. mnie sprawy to nie załatwi, ciasno tam jak diabli.

 

https://www.youtube.com/watch?v=0xbPwlt5xi4   4:14

 

Nie da się tego przedniego wentyla dać niżej? albo dołożyć jeszcze jeden? tak żeby wdmuchiwał chociaż trochę pod GPU? I kablotekę staraj się ułożyć tak żeby nie blokowała tego przepływu.

Link to post
Share on other sites

Miałem ją i w środku zamontowane chyba 6 wentylatorów czyli max ile się tam dało wcisnąć i szczerze niewiele to dało. Przy wydajniejszej karcie robił się piekarnik, między zasilaczem a kartą jest raptem 1cm, może ciut więcej wolnej przestrzeni. Nawet zamontowanie jednego wentylatora bezpośrednio pod kartą niewiele zmieniło. Obudowa fajna ale raczej nie do peceta nastawionego na granie. Sytuację może nieco polepszyłby zasilacz w formacie SFX ale raczej niewiele, tam jest też problem z upchaniem kabli ze względu na rozmiar obudowy. Trzeba przy tym spędzić nawet i kilka godzin żeby wewnątrz było ich jak najmniej. ;) 

Link to post
Share on other sites

Napiszę dla potomnych, może ktoś skorzysta.

 


Nie da się tego przedniego wentyla dać niżej? albo dołożyć jeszcze jeden? tak żeby wdmuchiwał chociaż trochę pod GPU? I kablotekę staraj się ułożyć tak żeby nie blokowała tego przepływu.

 

Miałem dwa wentyle, od frontu na dole i w podłodze więc dwa dmuchały na kartę. Jednym słowem ten gigabyte to porażka.

 

 

Trzeba przy tym spędzić nawet i kilka godzin żeby wewnątrz było ich jak najmniej. ;)

 

Wczoraj zmieniłem zasilacz na modularny więc przewodów jest dużo mniej (po godzinie wymieniony :D )

 

Zdecydowałem się na zakup MSI RTX 2070 AERO

https://pl.msi.com/Graphics-card/GeForce-RTX-2070-AERO-8G.html

 

Wrażenia jak najbardziej pozytywne.

Temperatury na poziomie:

BF1 - do 65 stopni (głośność na bardzo przyzwoitym poziomie)

GTA 5 - do 71 stopni (wentylator idzie do 60% - głośność może ciut poniżej nieszczęsnego gigabyta)

 

Generalnie jestem zadowolony z zakupu. :)

Link to post
Share on other sites

Na przyszłość polecam zastanowić się nad tematem... AiO na Gpu. Alphacool ma taką serię Eiswolf (bloko-pompka + chłodnica 120/140 mm). Wchodzi spokojnie do ciasnych bud i zapewnia rewelacyjne osiągi.

Link to post
Share on other sites

 

 

Na przyszłość polecam zastanowić się nad tematem... AiO na Gpu. Alphacool ma taką serię Eiswolf (bloko-pompka + chłodnica 120/140 mm). Wchodzi spokojnie do ciasnych bud i zapewnia rewelacyjne osiągi.

 

Idźmy krok dalej..  ja tam bym przerobił Peceta na piec do centralnego, w lecie nadwyżkę ciepła można wykorzystać też do grzania wody użytkowej.... 

 

bb837bde697574c6.png


;)

Link to post
Share on other sites

Na przyszłość polecam zastanowić się nad tematem... AiO na Gpu. Alphacool ma taką serię Eiswolf (bloko-pompka + chłodnica 120/140 mm). Wchodzi spokojnie do ciasnych bud i zapewnia rewelacyjne osiągi.

 

Ciekawe rozwiązanie, wezmę to pod uwagę jak będę modernizował komputer syna.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...