Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

DDR3 Do latpota

DDR3 SO-DIMM

Najlepsza odpowiedź pendzel_3, 15 maj 2019 - 12:54

1 Czy kupno dwóch takich samych kości 1x4GB będzie problemem? (wg mnie nie powinno)

Nie powinno być żadnych problemów, jak coś to tutaj masz set z cl9 - róznicy miedzy cl7 żona raczej nie uświadczy.

https://www.x-kom.pl...135v-2x4gb.html

2 Czy będzie duża różnica w wydajności? ( żona używa lapka do pracy biurowej, facebóków, i yotubów) (wg mnie dla wykonywanych zadań różnica będzie marginalna)

Nie wiem jak działa twoja Żona, ale moja lubi sobie na swoim laptopie zrobić niezły pierdolnik i pootwierać 20 zakładek na raz jak coś szuka do pracy, twierdzi że wszystko jej potrzebne.  :)  Wiec w takiej sytuacji 8gb to must have.

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 mystarnos

mystarnos
  • Bywalec

• 133 postów

Napisano 15 maj 2019 - 12:36

Hej, żonka ma laptopa lenowo G505s. (procek AMD APU A8) Fabrycznie są tam dwie kości po 2 GB 1600Mhz cl7.

Chcę jej wymienić ram na 2x4 GB. 

Niestety obecnie nie widzę dostępnej pamięci 2x4 1600 Mhz cl7. 

1 Czy kupno dwóch takich samych kości 1x4GB będzie problemem? (wg mnie nie powinno)

2 Czy będzie duża różnica w wydajności? ( żona używa lapka do pracy biurowej, facebóków, i yotubów)

(wg mnie dla wykonywanych zadań różnica będzie marginalna)

3 W lapku jest już rzecz oczywista dysk SSD. 

Z góry dzięki za pomoc.

• 0

CPU: RYZEN 5 1500x@3,7; SPC Fortis 3 v.2; MOBO: MSI B350 PC MATE; RAM Corsair 4x 4Gb; GPU Gigabyte RX 480 G1 Gaming 4 GB; SSD1 Plextor 256 M.2 PCIe PX-256M8PeGN; SSD2 KIngston 120; HDD Seagate 500; Power Chieftec 500W; Buda Cyclone Enea E30W. 

#2 Kaynz

Kaynz
  • Amator

• 43 postów

Napisano 15 maj 2019 - 12:45

Nie będzie to problemem, wtedy pamięć powinna pracować w trybie dual channel. Ale myślę, że w przypadku laptopa do takich zastosowań nie bedzie różnicy czy kupisz single czy dwie.

2 Czy będzie duża różnica w wydajności? ( żona używa lapka do pracy biurowej, facebóków, i yotubów) (wg mnie dla wykonywanych zadań różnica będzie marginalna)

Z pewnością zauważy poprawę 4 GB to obecnie niezbyt dużo. Policzyć system + przeglądarka np (Chrome), która zużywa jej kosmiczne ilości , do tego kilka otwartych programów i jest po pamięci.

Możesz spróbować np takiej pamięci

https://www.morele.n...1600c10-453084/

• 1

#3 pendzel_3

pendzel_3
  • Pasjonat

• 887 postów

Napisano 15 maj 2019 - 12:54   Najlepsza odpowiedź

Nie powinno być żadnych problemów, jak coś to tutaj masz set z cl9 - róznicy miedzy cl7 żona raczej nie uświadczy.

https://www.x-kom.pl...135v-2x4gb.html

Nie wiem jak działa twoja Żona, ale moja lubi sobie na swoim laptopie zrobić niezły pierdolnik i pootwierać 20 zakładek na raz jak coś szuka do pracy, twierdzi że wszystko jej potrzebne.  :)  Wiec w takiej sytuacji 8gb to must have.

• 1

#4 mystarnos

mystarnos
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 133 postów

Napisano 15 maj 2019 - 16:05

Dzięki za szybkie odpowiedzi. Zamówiłem kości z XKomu.

• 0

CPU: RYZEN 5 1500x@3,7; SPC Fortis 3 v.2; MOBO: MSI B350 PC MATE; RAM Corsair 4x 4Gb; GPU Gigabyte RX 480 G1 Gaming 4 GB; SSD1 Plextor 256 M.2 PCIe PX-256M8PeGN; SSD2 KIngston 120; HDD Seagate 500; Power Chieftec 500W; Buda Cyclone Enea E30W. 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych