Skocz do zawartości

DDR3 Do latpota


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez pendzel_3,

Recommended Posts

Hej, żonka ma laptopa lenowo G505s. (procek AMD APU A8) Fabrycznie są tam dwie kości po 2 GB 1600Mhz cl7.

 

Chcę jej wymienić ram na 2x4 GB. 

 

Niestety obecnie nie widzę dostępnej pamięci 2x4 1600 Mhz cl7. 

 

1 Czy kupno dwóch takich samych kości 1x4GB będzie problemem? (wg mnie nie powinno)

 

2 Czy będzie duża różnica w wydajności? ( żona używa lapka do pracy biurowej, facebóków, i yotubów)

(wg mnie dla wykonywanych zadań różnica będzie marginalna)

 

3 W lapku jest już rzecz oczywista dysk SSD. 

 

Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

 

 

1 Czy kupno dwóch takich samych kości 1x4GB będzie problemem? (wg mnie nie powinno)


Nie będzie to problemem, wtedy pamięć powinna pracować w trybie dual channel. Ale myślę, że w przypadku laptopa do takich zastosowań nie bedzie różnicy czy kupisz single czy dwie.

 

2 Czy będzie duża różnica w wydajności? ( żona używa lapka do pracy biurowej, facebóków, i yotubów) (wg mnie dla wykonywanych zadań różnica będzie marginalna)


Z pewnością zauważy poprawę 4 GB to obecnie niezbyt dużo. Policzyć system + przeglądarka np (Chrome), która zużywa jej kosmiczne ilości , do tego kilka otwartych programów i jest po pamięci.

 

Możesz spróbować np takiej pamięci

https://www.morele.net/pamiec-do-laptopa-corsair-ddr3-sodimm-8gb-1600mhz-cl10-cmsx8gx3m1a1600c10-453084/

 

 

 

 

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

1 Czy kupno dwóch takich samych kości 1x4GB będzie problemem? (wg mnie nie powinno)
 

 

Nie powinno być żadnych problemów, jak coś to tutaj masz set z cl9 - róznicy miedzy cl7 żona raczej nie uświadczy.

https://www.x-kom.pl/p/335758-pamiec-ram-sodimm-ddr3-hyperx-8gb-1600mhz-impact-black-cl9-135v-2x4gb.html

 

 

 

2 Czy będzie duża różnica w wydajności? ( żona używa lapka do pracy biurowej, facebóków, i yotubów) (wg mnie dla wykonywanych zadań różnica będzie marginalna)

 

Nie wiem jak działa twoja Żona, ale moja lubi sobie na swoim laptopie zrobić niezły pierdolnik i pootwierać 20 zakładek na raz jak coś szuka do pracy, twierdzi że wszystko jej potrzebne.  :)  Wiec w takiej sytuacji 8gb to must have.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...