Skocz do zawartości

Wymiana Procesora+plyty a Windows 10,jak to jest?


Recommended Posts

Witam

Czy po wymianie i5 4570 na ryzena 2600 bede musial na nowo kupowac win 10?

obecny system to win10 Pro ,aktualizowany z win7 OEM.

Mam juz konto Microsoft i powiazny z nim ten klucz obecnej win 10.Wiec jak bedzie to wygladalo juz na nowej plycie i procku kiedy odpale system? 

Link to post
Share on other sites

System i tak będziesz stawiał na nowo, więc spróbuj od razu Win 10 z aktywacją obecnie posiadanym kluczem, jak nie da rady, to pozostaje instalacja Win 7 i późniejsza przesiadka na Win 10 (nie jestem pewien, ale wciąż powinna być możliwość bezpłatnego przejścia na dziesiątkę).

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Czy po wymianie i5 4570 na ryzena 2600 bede musial na nowo kupowac win 10?

 

obecny system to win10 Pro ,aktualizowany z win7 OEM.

 

Mam juz konto Microsoft i powiazny z nim ten klucz obecnej win 10.Wiec jak bedzie to wygladalo juz na nowej plycie i procku kiedy odpale system? 

 

Kolego, instaluj świeżego Win 10 i podajesz posiadany klucz Win 7 OEM, działa bez problemu.

 

Po instalacji, Winda sama się aktywuje. Sprawdzone, na bieżąco aktualizuję cały czas jednostki w pracy...

Link to post
Share on other sites

System i tak będziesz stawiał na nowo, więc spróbuj od razu Win 10 z aktywacją obecnie posiadanym kluczem, jak nie da rady, to pozostaje instalacja Win 7 i późniejsza przesiadka na Win 10 (nie jestem pewien, ale wciąż powinna być możliwość bezpłatnego przejścia na dziesiątkę).

 

Czyli instaluje i podaje ten klucz obecny tak to rozumiem z win 10 

A jak z danymi na dysku,plikami,mam tez sporo gier ? jak podlacze stary dysk to wszytsko zostanie,??

niechce tego potracić...

 

P.S Dziala darmowa mozliwosc przejscia z win 7 na win 10 caly czas :)

Edytowane przez kuba223
Link to post
Share on other sites

A skąd mamy wiedzieć jak z danymi? Nie wiadomo czy wszystko trzymasz na "pulpicie" czy jakoś sensownie na dysku. Jak dane masz na dysku C i podczas instalacji sformatujesz dysk C, to wszystko stracisz. Jak masz 2 partycje, jedną powiedzmy 80-100 giga na system i reszta na dane i podczas instalacji sformatujesz tylko C, to danych nie stracisz. Jak nie chcesz niczego stracić, to zrób kopię albo odłącz fizycznie dysk z danymi aby podczas instalacji nic nie stracić.

Link to post
Share on other sites

Kolego, instaluj świeżego Win 10 i podajesz posiadany klucz Win 7 OEM, działa bez problemu.

 

Po instalacji, Winda sama się aktywuje. Sprawdzone, na bieżąco aktualizuję cały czas jednostki w pracy...

W pracy pewnie robisz konta offline. A kolega mówi że używał konta online i tu może być problem, bo klucz jest zbindowany do innego hardware.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...