Skocz do zawartości

Komputer do pracy biurowej 5000zł (składak lub gotowiec)


Recommended Posts

Czołem,

potrzebuję kompa do pracy teoretycznie naukowej, ale głównie biurowej (przeglądanie masy internetu, dokumenty w wordzie ewentualnie innych edytorach tesktu) z okazjonalnym wykorzystaniem Inventora (niewielkie elementy) + czasami jakieś symulacje (Ansys i kiedyś może inne programy). Do kupna skrzynka + windows 10 w tej kwocie 5000zł w przeciągu miesiąca może dwóch. Sklepy typu x-kom, morele, proline powinny dać spokojnie radę, ale nie wiem jak to jest dokładnie z zamówieniami u mnie w robocie.

 

Wstępnie myślałem nad Ryzen 2700 ewentualnie z X + jakaś karta nVidii (coś równego albo poniżej 2060), bo widziałem, że niektóre elementy Ansysa używają CUDA. Przestrzeni dyskowej niedużo potrzeba jakieś 500GB SSD (może być nawet na SATA) plus jakaś Toshiba P300 1TB.

 

Ewentualnie coś na Intelku z iGPU, ale to raczej aż tak nie będę potrzebował siły jednego wątku (w Inventorze raczej małe, stosunkowo proste elementy). 

 

Obudowa aby było przewiewnie bez bajerów. Chłodzenia BOXowe powinny wystarczyć (przynajmniej w przypadku Ryzena) raczej bo OC nie planuje a i tak jest głośno w pokoju jak włączę inne urządzenia - także hałas mam w nosie.

 

Ewentualnie może być jakiś gotowiec.

 

Także jak moglibyście coś zaproponować to z góry dziękuję

 

 

Link to post
Share on other sites

Zaraz poleci po mnie fala hejtu, ale my w pracy korzystamy ze stacji roboczych Della (nowe/poleasingowe), w tej kwocie da się już dorwać coś I7 16gb ram + gtx/ quadro, do tego pełna obsługa serwisowa od of firmy z której to bierzemy, co jest dla nas ważne. Do tych zastosowań nie trzeba nic więcej, sprzęt śmiga i spełnia swoje zadanie, pewnie że się da złożyć coś fajnego w tej kasie, nawet na pierwszej stronie tego działu masz  ciekawe propozycje, wszystko zależny do tego jak wygląda polityka sprzętowa w twojej firmie.

 

Jedyne awarie jakie mam na głowie to  "składaki" zakupione przed moją kadencją w firmach które się tym trudnią, ale niestety daleko im do doskonałości, wiec zarządziłem ostatnio do odwołania embargo na tego typu sprzęt. ;)

Link to post
Share on other sites

Gotowiec i tyle. Jest ogromna różnica w cenie, staraj się, aby firma pozwoliła.

Składając, możesz iść w tą stronę: https://www.x-kom.pl/lista/5eu6c1lcs 

- wybrałem dysk SSD NVMe Samsung 500 GB (taniej można wziąć MX500 Crucial na SATA

- zostawiłem chłodzenie BOX przy procesorze Ryzen 2700 (można wziąć Fortis 3

- obudowa klasyczna (można zmienić na SG1 z przeszklonym bokiem) 

 

Jeśli musiałbyś brać gotowego, możesz przedstawić coś takiego: 

https://www.x-kom.pl/p/488847-desktop-x-kom-g4m3r-500-i5-9400f-16gb-2401tb-w10x-gtx1070.html

 

Pamiętajmy też, że zbliża się premiera nowych procesorów AMD i powyższe ceny, propozycje komputerów w tym budżecie za miesiąc/dwa mogą być mocno nieaktualne. Będą wydajniejsze rozwiązania. 

Link to post
Share on other sites

 

Zaraz poleci po mnie fala hejtu, ale my w pracy korzystamy ze stacji roboczych Della (nowe/poleasingowe), w tej kwocie da się już dorwać coś I7 16gb ram + gtx/ quadro, do tego pełna obsługa serwisowa od of firmy z której to bierzemy, co jest dla nas ważne. Do tych zastosowań nie trzeba nic więcej, sprzęt śmiga i spełnia swoje zadanie, pewnie że się da złożyć coś fajnego w tej kasie, nawet na pierwszej stronie tego działu masz  ciekawe propozycje, wszystko zależny do tego jak wygląda polityka sprzętowa w twojej firmie.

 

Jedyne awarie jakie mam na głowie to  "składaki" zakupione przed moją kadencją w firmach które się tym trudnią, ale niestety daleko im do doskonałości, wiec zarządziłem ostatnio do odwołania embargo na tego typu sprzęt.  ;)

No nie wiem ile tam te stacje kosztują bezpośrednio od Della, ale jeśli ceny są choć trochę podobne do tych z tej strony https://www.kuzniewski.pl/p51907,dell-precision-tower-3430-50343022-intel-core-i5-8600-16-gb-256-gb-intel-uhd-graphics-630-dvd-rw-windows-10-pro-pakiet-uslug-i-wysylka-w-cenie.htmlto strasznie drogo w sumie (no chyba, że ja źle patrzę). A serwis jakoś za specjalnie nie jest potrzebny bo mamy własnych informatyków, którzy sobie jakoś radzą. A jak coś padnie to i tak normalnie gwarancja.

 

 

Gotowiec i tyle. Jest ogromna różnica w cenie, staraj się, aby firma pozwoliła.

Składając, możesz iść w tą stronę: https://www.x-kom.pl...ista/5eu6c1lcs 

- wybrałem dysk SSD NVMe Samsung 500 GB (taniej można wziąć MX500 Crucial na SATA

- zostawiłem chłodzenie BOX przy procesorze Ryzen 2700 (można wziąć Fortis 3

- obudowa klasyczna (można zmienić na SG1 z przeszklonym bokiem) 

 

Jeśli musiałbyś brać gotowego, możesz przedstawić coś takiego: 

https://www.x-kom.pl...0x-gtx1070.html

 

Pamiętajmy też, że zbliża się premiera nowych procesorów AMD i powyższe ceny, propozycje komputerów w tym budżecie za miesiąc/dwa mogą być mocno nieaktualne. Będą wydajniejsze rozwiązania. 

Koszyk nie działa. Na ryzeny nie ma sensu czekać, bo zanim one wyjdą to kupa czasu plus jeszcze czas mielenia przez biurwy. . Ten gotowiec w sumie jakiś marny - bez problemu złożyłem to samo z 500GB MX500, z zasilaczem 550 W seasonic gold, z windowsem pro, szybszych pamięciach. I jeszcze dokładając te 200zł to można nawet dać rtxa 2060. Poza tym jak ja pójdę do zamówień i w nazwie będzie G4MER to to już w ogóle. :). Także chyba jednak skłądak wychodzi sporo taniej niż gotowiec w dodatku na pewnych podzespołach

Edytowane przez Presidente
Link to post
Share on other sites

 

 

czas mielenia przez biurwy.
  :rotfl:

może nie masz odpowiedniego podejścia?,

 

Punkt 1.  Idziesz do "biurwy"  i wymieniasz 10 nazw stron na których siedziała w przeciągu ostatnich 24h i wszystko idzie potem już zgodnie z planem i bez przeszkód. (jak nie wiesz to podpytaj kolegów informatyków oni wiedzę na bank)

<żart> żeby nie było że ludzi inwigiluję.

 

 

 

Poza tym jak ja pójdę do zamówień i w nazwie będzie G4MER to to już w ogóle.
  :D oj tam oj tam, jak księgowa jest za bardzo wnikliwa to patrz Punkt 1.
Link to post
Share on other sites

Zaczną sprawdzać księgowe to zara będą i mnie sprawdzać. :). Swoją drogę raz już policja przyjeżdżała do instytutu bo jeden torrenty pobierał.

 

Ale wracając do tematu no to te gotowce czy od della czy x-komu drogo wychodzą w sumie. Nawet ja mogę złożyć lepszy a ja się nie znam a ktoś obeznany by to jeszcze lepiej i taniej pewnie złożył. Nie wiem czy ta strona od tych dellowskich legitna i gdzie indziej taniej nie wyjdzie, ale to i tak dużej różnicy podejrzewam, że nie  powinno być. A w G4MERze to nawet nie wiadomo jaki zasilacz

Link to post
Share on other sites

 

 

Ale wracając do tematu no to te gotowce czy od della czy x-komu drogo wychodzą w sumie

 

Zgadza się, z tym że pamiętaj że do składaka też musisz doliczyć system.

 
Pamiętaj, że ty tam żadnego RTXa nie potrzebujesz 1060 w zupełności wystarczy.
Z resztą przecież mówisz że masz tam informatyków,
to oni nie załatwiają tych tematów? od restartów komputerów są czy jak?
Link to post
Share on other sites

Taki ogarnięty to jest właściwie jeden, poza tym każdy sam składa zamówienia na co chce, co mu się podoba, co mu potrzebne. Ewentualnie jest robiony przetarg na kompy, ale czasami jest możliwość kupna bez przetargu - tak jak teraz. No mówię że coś poniżej rtxa 2060 - pewnie coś bliżej 1660. Bo jak ostatnio chciałem sprawdzić program do symulowania plazmy to bieda bo jakieś stare GPU bez CUDA.

 

Zawsze można pomarzyć, że się weźmie coś mocniejszego a potem pyk protokół zniszczenia - wygięty śledź i domu :)

Edytowane przez Presidente
Link to post
Share on other sites

 

 

https://www.x-kom.pl/lista/4vxgbpyg4   Coś takiego zmontowałem - daję radę w ogóle? Co  byście zmienili? 

 

Przyczepię się do tego mobo, ja brałbym coś od MSI, chociażby B450-A PRO - lepszy bios, niezła sekcja zasilania (jak na ten budżet~400zł).

 

*Prywatnie to nie dałbym 1400zł za tego Ryzena, ze względu na premierę lada chwila 3gen, no ale jak się z nowym sprzętem śpieszy...


poza tym ogólnie zestaw ok

Link to post
Share on other sites

 

 

A nawet i bym myślał o Ryzen 7 1700 

 

No nie chciałem tego proponować ale oczywiście, że tak to kolejne +400 bez zbytniego uszczerbku na wydajności.

 

https://www.sferis.pl/procesor-amd-ryzen-7-1700-yd1700bbaebox-3000-mhz-min-3700-mhz-max-am4-p479608

 

W sumie to da się ten zestaw złożyć w okolicach ~4000 zł

 

 

 

Zasilacz też nie wiem czy nie za mocny szczególnie, że można w sumie włożyć jeszcze słabsze GPU - nawet na to jest pewnie za mocny

 

zasilacz zostaw, kupując słabszy oszczędność będzie symboliczna.  

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Jak do pracy biurowej to tylko gotowiec. Trzeba wybrać coś rozsądnego. Jakiś czas temu widziałem na https://www.finanseosobiste.pl/artykuly/laptopy-dell-ile-kosztuja.html zestawienie, ile kosztuje komputery, na przykładzie marki Dell. Jak dla mnie to jest to jedna z najlepszych marek. Nie są to najtańsze komputery, jednakże w tej cenie otrzymuje się przede wszystkim bezawaryjność.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...