Skocz do zawartości

Komputer poleasingowy do Solidworks


Recommended Posts

Witam,

poszukuję komputera, najlepiej poleasingowego do korzystania w domu sporadycznie (max. dwa/trzy razy w tygodniu) z Solidworks, m.in. do złożeń do 300 elementów.

 

  • Zastosowanie komputera : Solidworks
  • Maksymalna kwota : 1500-2000 zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : w tym lub przyszłym tygodniu
  • Których części potrzebuję : zestaw z monitorem
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : raczej nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : obecnie nie mam
  • Specjalne wymagania :  brak
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Własna propozycja zestawu : Dell Precision T1650, Core i5-3470 podkręcony do 3,6GHz, 8GB RAM (chcę zwiększyć do 16GB), 256GB HDD (chcę dodać 256GB SSD), karta Quadro K2000 2GB

We własnej propozycji zestawu wpisałem zestaw jaki mogę dostać za 1300 zł (bez dodatkowego RAMu i dysku) od polecanego sklepu z poleasingowym sprzętem. Proszę o opinię czy jest to zestaw warty uwagi za taką kwotę? Czy rozglądać się za czymś innym?

Link to post
Share on other sites

A tak z ciekawości, na której wersji będziesz pracował? Te nowe już mają wymógł dysku SSD i nawet nie dają się zainstalować na HDD, przynajmniej u mojego kumpla w firmie. Zastanowiłbym się nad 500/512 Gb SSD.

Edytowane przez Gryphus
Link to post
Share on other sites

1300 trochę sporo za taki zestaw.

Tu masz taki pierwszy z brzegu podobny https://allegro.pl/oferta/dell-t1650-i5-3470-8gb-120ssd-k2000-w7p-dvd-rw-7801554150

i od razu można skonfigurować jak się chce.

Druga sprawa, jak by to nie musiał być dell precision to można to jeszcze sporo taniej ogarnąć lub wybrać mocniejszy sprzęt. Kompy biurowe pokroju i5 3470 zaczynają się od 300-400zł, karta k2000 to koszt 200zł. Konkretnej konfiguracji nie doradzę niestety bo ne wiem jak działa solidworks.

Link to post
Share on other sites

Solid lubi wysokie zegary procka, RAM to minimum 8 Gb, karty graficzne hmm. można na integrze ale SSD musi być, łatwiej się pracuje (łatwiej ładuje elementy itp.) a już przeprowadzanie symulacji na SSD to bajka.

Edytowane przez Gryphus
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...