Skocz do zawartości

Ryzen 5 2600x z amazona/allegro?


Recommended Posts

Cześć.

Miałem zamiar kupić ryzena 5 2600, którego cena w tej chwili to ~700zł. W tej samej cenie, bądź kilka złotych drożej, jest na allegro kilka "nowych" ryzenów 5 2600x, więc kusząca propozycja. Po zapytaniu do jednej z osób dostałem odpowiedź, że "Procesory są fabrycznie nowe, pochodzą z Amazona i posiadają gwarancję, która obowiązuje również w Polsce. Na pewno jest to przynajmniej 12 miesięcy, ale jeśli się nie mylę, to dla procesorów w zestawie box AMD daje 3 lata gwarancji od daty produkcji."

Faktycznie, na amazonie są w lepszych cenach niż u nas. Czy warto kupić 2600x z takich aukcji allegro? Jak wygląda ewentualna gwarancja?

Dzięki za pomoc.

Edytowane przez pakulson
Link to post
Share on other sites

Zadam inne pytanie, czy będziesz robił OC tego Ryzena?

Jeśli tak to wersja z X nie jest Ci do szczęścia potrzebna i bierz z rodzimej dystrybucji,

 

a jeszcze o krok dalej to za ~600zł masz Ryzena 7 1700 8/16 w sferisie.

 

https://www.sferis.pl/procesor-amd-ryzen-7-1700-yd1700bbaebox-3000-mhz-min-3700-mhz-max-am4-p479608

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tylko na tym procesorze pewne będzie miał 3.9.GHz A jak weźmie ryzena 2600x spokojnie da radę 4.1GHz . 

 

Zaiste może tak być, aczkolwiek 2 rdzenie / 4 wątki więcej, stówka w kieszeni i rodzima gwarancja wydają się lepszą opcją niż +200Mhz  ;)  no ale wszystko zalezy od tego czy autor przymierza się do OC bo jeśli nie to zmienia to postać rzeczy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dopiero zobaczyłem, ze gdybym chciał kupić przez amazona do pl to dolicza mi ponad 50$ dodatkowych opłat, co powoduje że procek kosztuje około 850zł, także w tej chwili gorsza cenowo opcja.  :/

Szczerze mówiąc nie wiem na który procesor się zdecydować. Ostatni raz podzespoły/komputer kupowałem 10 lat temu. Nie znam się na tych nowościach, tyle co zdążyłem wyczytać ostatnimi tygodniami. Wiem tylko, że na który bym się nie zdecydował, będzie na pewno lepszą opcją niż mój staruszek amd athlon x3 455.  :D

Tak tylko analizowałem, że skoro zamierzałem wziąć za te ~700zł ryzena 5 2600, to dlaczego by nie kupić podkręconego modelu skoro w tej samej cenie (co prawda z allegro). W jakieś delikatne OC pewnie bym się też pobawił. Ciężko mi powiedzieć do jakiego stopnia bo naprawdę, nie wiem czego oczekiwać od obecnych podzespołów w stosunku do chociażby gier, po tak długiej przerwie od jakichkolwiek edycji w moim pc. Pewnie coś tam bym za niedługi czas powyciskał.

Ale tak naprawdę jestem otwarty, sam nie wiem po prostu na co się zdecydować. Jeśli mowa o r7 1700, to bardzo odczuję te niższe taktowanie? Jeśli chodzi o moje użytkowanie pc to raczej nie wymagam wiele. Z gier to głównie cs go, ale zagrałbym chętnie w far cry bądź assasiny. 

Dodam, że będę łączył z gtx 1070.

Link to post
Share on other sites

 

 

Z gier to głównie cs go, ale zagrałbym chętnie w far cry bądź assasiny.  Dodam, że będę łączył z gtx 1070.

 

mam ten duet, Ryzen 7 1700 zarówno przed jak i po OC w grach będzie się nudził...  po OC do 4.0 w grach procesor nie przekracza 30-35% zużycia, ale mało gram więc testowałem tylko w kilku tytułach.

 

Napisz może całą specyfikację jaką chcesz złożyć, będzie można powiedzieć coś więcej.

Link to post
Share on other sites

Napisz może całą specyfikację jaką chcesz złożyć, będzie można powiedzieć coś więcej.

 

grafika: Palit GTX 1070 Jetstream

płyta główna: MSI B450 Tomahawk

ram: G.SKILL AEGIS 16GB (2X8GB) DDR4 3000MHZ CL16

dysk: SSD 500gb

zasilacz: SilentiumPC Vero L2 500W

Obudowa i chłodzenie jeszcze nie wiem.

 

Ten 1600x w takim razie też nie wygląda źle. Czyli mówicie żeby nie ryzykować tego 2600x? 

Link to post
Share on other sites

 

 

grafika: Palit GTX 1070 Jetstream płyta główna: MSI B450 Tomahawk ram: G.SKILL AEGIS 16GB (2X8GB) DDR4 3000MHZ CL16 dysk: SSD 500gb zasilacz: SilentiumPC Vero L2 500W Obudowa i chłodzenie jeszcze nie wiem.   Ten 1600x w takim razie też nie wygląda źle. Czyli mówicie żeby nie ryzykować tego 2600x? 

 

Ok i wszystko jasne, zestaw umożliwiający OC tego CPU, jeśli chciałbyś kupować dedykowane chłodzenie a budżet na to pozwoli to Grandis2/Fortis3 będzie dobrym kompromisem - aczkolwiek jeśli na początek nie będziesz mocno kręcił to również chłodzenie BOXowe da radę,

 

 

 

https://www.sferis.p...4-p479608?nobid Weź ten procesor. Spokojnie

zrobisz oc na boxowym chłodzeniu do 3.8.

 

Popieram, w tej kwocie nie widzę na chwilę obecną lepszej alternatywy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Akurat jestem zdania że główne serce komputera i chyba najdroższa rzecz, powinno się kupować w oficjalnych sklepach i z pełną ( 3 lata ) gwarancją !

Oszczędzanie na drogiej części może się odbić czkawką... :)

 

Czyli kartę graficzną, procesor z luzem może być używany jeśli w momencie kupna jest w pełni sprawny. W moim kompie mam 2700X który z pełną premedytacją kupiłem używany.

Link to post
Share on other sites

Panowie,a co sądzicie o takim rozwiązaniu, a zarazem propozycja dla autora tematu.

 

 

 

grafika: Palit GTX 1070 Jetstream płyta główna: MSI B450 Tomahawk ram: G.SKILL AEGIS 16GB (2X8GB) DDR4 3000MHZ CL16 dysk: SSD 500gb zasilacz: SilentiumPC Vero L2 500W Obudowa i chłodzenie jeszcze nie wiem.

 

 

https://www.morele.net/procesor-amd-athlon-200ge-3-2ghz-5mb-35w-am4-box-with-radeon-vega-graphics-yd200gc6fbbox-4972740/

 

Z takim połączeniem komputer co prawda szału robił nie będzie, ale na późniejszej odsprzedaży na rynku wtórnym takiego Athlona straci się niewiele.

Lada dzień mamy zapowiedź nowych Ryzenów 3000, która przyniesie zarazem nową, kompatybilną serię z powyższą płytą, jak i obniżkę cen starych procesorów. Będzie co wybierać, a obecne procesory powinny być tańsze.

Edytowane przez bartekmustach
Link to post
Share on other sites

No właśnie, dzisiaj czytałem o tych nowych ryzenach i zastanawiam się czy dobrze robię kupując w tej chwili r7 1700? Skoro nowości mają wyjsc podobno pod koniec maja/początek czerwca, a na takiego r5 3600 (8/16) przy taktowaniu do 4.4ghz to bym się w sumie pokusił (o ile będzie w okolicach 1000zł).

Link to post
Share on other sites

No właśnie, dzisiaj czytałem o tych nowych ryzenach i zastanawiam się czy dobrze robię kupując w tej chwili r7 1700? Skoro nowości mają wyjsc podobno pod koniec maja/początek czerwca, a na takiego r5 3600 (8/16) przy taktowaniu do 4.4ghz to bym się w sumie pokusił (o ile będzie w okolicach 1000zł).

 

Zasugerowałem takie rozwiązanie, bo sam przymierzam się do zmiany CPU/Mobo/RAM, ale nie wiem, tak jak w sumie wszyscy tutaj, co przyniesie premiera nowych Ryzenów i czekam na rozwój sytuacji :)

Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem niedawno ryzena 1700 i to jeszcze o 40zł drożej niż jest obecnie. Po przesiadce z i7 4770k zauważyłem lepszą płynność gier. Nie wiem dlaczego, ale na poprzednim procesorze taki bf1 czy nawet Apex Legends miały niestabilny fps. 

Link to post
Share on other sites

3gen Ryzena ma poprawić obsługę szybkich pamięci, taktowania będą zapewne też lekko podciągnięte, musi dojść kilka nowych "ficzerów", ale żadnej rewolucji wydajnościowej i przepaści technologicznej względem wcześniejszych Ryzenów bym się raczej nie spodziewał. 

 

 

 

No właśnie, dzisiaj czytałem o tych nowych ryzenach i zastanawiam się czy dobrze robię kupując w tej chwili r7 1700? Skoro nowości mają wyjsc podobno pod koniec maja/początek czerwca, a na takiego r5 3600 (8/16) przy taktowaniu do 4.4ghz to bym się w sumie pokusił (o ile będzie w okolicach 1000zł).
 

 

Jeśli masz zamiar również dokupić do tego b.szybkie ramy i nie masz zamiaru robić OC to fakt może i warto poczekać, ale coś mi się wydaje że zaraz po premierze ceny wcale nie będą takie kolorowe - AMD też nie działa charytatywnie, to korpo jak jak każde inne, dobrze wiedzą jaką część rynku procesorów zabrali Intelowi - ceny niebieskich znają a i kalkulator czy pewnie się u nich znajdzie :P

 

W każdym razie jeśli Ci sie nie pali to warto ten miesiąc poczekać.

Link to post
Share on other sites
Miesiąc to był dawno temu, teraz mniej jak dwa tygodnie zostało. Ty razem jak nigdy przy AMD: tsza czekać™

 

 

https://www.purepc.pl/procesory/amd_potwierdza_dostepnosc_navi_i_zen_2_w_trzecim_kwartale_2019

 

Jak mówią Q3/2019 to nie wiadomo, to może być w lipcu, ale równie dobrze sierpniu lub wrześniu. Po przeczytaniu powyższego newsa poszło z mojej strony zamówienie na R5 2600 + B450 Tomahawk :D

Edytowane przez bartekmustach
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...