Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, składam komputer, wszystko już wybrałem (gpu - 1660, cpu - ryzen 2600, ram 16gb g.skill ripjaws cl16), ale zastanawiam sie nad płytą główną. Niektórzy mówią, że pomiędzy tymi modelami nie ma większej różnicy, inni, że tomahawk ma lepszy radiator. Różnica w cenie wynosi 40zł (360zł - b450-a pro, 400zł - tomahawk). Czy warto dopłacać do tomahawk'a? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

 

 

@Up, sam posiadam i również polecam daje rade oc.

 

 

 

CPU:Ryzen 1700/3.9 GHz,1.35v

 

Próbowałeś lekko podbić jeszcze napięcie i ustawić 4.0 u siebie?  u mnie ten sam procesor co twój działa stabilnie na 4.0 przy  ~1.368V jeśli dobrze pamiętam, poszedł nawet na 4.1 ale postanowiłem go aż tak nie katować.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Offtopic: Patrzycie na Vcore wg. mobo czy vcore wg. procesora? U mnie płyta mówi o 1.4v, a procesor o 1.38v (1600x, 4GHz).

Co do płyty to tomahawk, pro i gaming plus to te same płyty z innym wyglądem i lekko różniącym się I/O. Której byś nie wybrał to będzie dobra.

PS. Osobiście denerwowałby mnie fakt posiadania a-pro ze względu na kolor laminatu.

Link to post
Share on other sites

CPU:Ryzen 1700/3.9 GHz,1.35v

 

Próbowałeś lekko podbić jeszcze napięcie i ustawić 4.0 u siebie?  u mnie ten sam procesor co twój działa stabilnie na 4.0 przy  ~1.368V jeśli dobrze pamiętam, poszedł nawet na 4.1 ale postanowiłem go aż tak nie katować.

 

A ja próbowałem zrobić oc 3.8 na 1700 i 1.4 nie dawało rady a już było powyżej 80C po chwili w IBT. Gdzie z 1600x, 3.9 to i wytrzyma na 1.3V. Tak samo z kontrolerem pamięci, by było w miarę stabilnie = 2933cl12. 3200 sprawia problemy, ale to może i wina X370 prime ;p A drugiej strony gorsze kości na MSI z 1600x idą 3400cl14.

 

Loteria pełną gębą;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Płyta podbija napięcie do 1.36.
 

 

Dokładnie te płyty lekko podbijają,

 

Nie, nie wiem czy jest sens katować procesor

 

w sumie racja, z resztą każda szkuta może mieć lekko inne możliwości. 

 

A ja próbowałem zrobić oc 3.8 na 1700 i 1.4 nie dawało rady a już było powyżej 80C po chwili w IBT

 

1.4V to już wg. mnie przesada na tym procku, stąd zapewne te temperatury...  można by spróbować jeszcze na innym mobo, jak nie pomoże to widocznie jakaś słabsza sztuka niestety Ci się trafiła.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...