Skocz do zawartości

Czy konieczna jest wymiana zasilacza LC-POWER LC6550 v2.2?


Recommended Posts

Witam, planuję upgrade mojego aktualnego komputera. Wymieniam płytę główną, RAM, CPU i dokładam dysk SSD 500GB do mojego HDD'ka. Po upgradzie specyfikacja komputera będzie wyglądać następująco:

Procesor : AMD Ryzen 2600

GPU : Palit 1050Ti 4GB

Płyta główna : MSI B450-A PRO

RAM : G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16 (2x8GB)
SSD : WD 500GB WD Blue SSD M.2 2280 3D NAND

HDD : SEAGATE 1TB ST1000DM003 SATA III 64MB

 

I tu nasuwa się pytanie czy wypadałoby  wymienić mój obecny, 5-letni zasilacz - LC-POWER 550W LC6550 V2.2, czy nie ma takiej potrzeby? Dziękuje za pomoc.

 

 

Link to post
Share on other sites

po primo, zasilacz jak wspomniałeś ma 5 lat (wysychanie kondensatorów w trakcie itp.), secundo - zasilacz wątpliwej jaskości, ale jak zasilał mało wymagające podzespoły to i 5 latek wyżył :), teraz zadaj sobie jedno zaj%$#$%cie ważne pytanie, czy stać Cię na to aby w każdej chwili padł ten zasilacz i pociągnął całą "paczkę" ze sobą :) i ile jesteś w stanie wydać na nowy zasilacz? to będziemy myśleć dalej

Link to post
Share on other sites

 

 

I tu nasuwa się pytanie czy wypadałoby  wymienić mój obecny, 5-letni zasilacz - LC-POWER 550W LC6550 V2.2, czy nie ma takiej potrzeby? Dziękuje za pomoc.
 

 

 

Niestety twój zasilacz z 550W wspólną ma tylko nazwę.

 

Pomijając temat wątpliwej jakości czy wieku, ma on (wg producenta) max.~380W na +12V, a co najistotniejsze podzielone jest to na dwie linie, 16 i 18 A. Tajemnica poliszynela pozostaje również jak z takiej ilości Amper producentowi wyszło te 380W, ( powinno być 408W ), daje to do myślenia skoro celowo zaniżył tą maksymalną wartość, prawdopodobnie zbliżenie się do tych wartości ->400W nie skończyłoby się happy-endem.

 

Twój sprzęt nie pobiera na szczęście zbyt wiele, będzie na nim działał, ale wg. mnie naprawdę nie warto ryzykować, za 200-250 zł kupisz w miarę porządne PSU.

 

Puki co, jeśli działasz na nim, to odpuść sobie jakiekolwiek OC. 


up@

 

Małe sprostowanie, teraz się dopatrzymałem, że te dane dotyczyły wersji 2.0 ty masz 2.2 z tego co widzę, 21 i 23A, wiec jest trochę lepiej. Nie zmienia to faktu że jednak rozejrzałbym się za czymś pewniejszym.

Link to post
Share on other sites

 

 

 

Niestety twój zasilacz z 550W wspólną ma tylko nazwę.

 

Pomijając temat wątpliwej jakości czy wieku, ma on (wg producenta) max.~380W na +12V, a co najistotniejsze podzielone jest to na dwie linie, 16 i 18 A. Tajemnica poliszynela pozostaje również jak z takiej ilości Amper producentowi wyszło te 380W, ( powinno być 408W ), daje to do myślenia skoro celowo zaniżył tą maksymalną wartość, prawdopodobnie zbliżenie się do tych wartości ->400W nie skończyłoby się happy-endem.

 

Twój sprzęt nie pobiera na szczęście zbyt wiele, będzie na nim działał, ale wg. mnie naprawdę nie warto ryzykować, za 200-250 zł kupisz w miarę porządne PSU.

 

Puki co, jeśli działasz na nim, to odpuść sobie jakiekolwiek OC. 

up@

 

Małe sprostowanie, teraz się dopatrzymałem, że te dane dotyczyły wersji 2.0 ty masz 2.2 z tego co widzę, 21 i 23A, wiec jest trochę lepiej. Nie zmienia to faktu że jednak rozejrzałbym się za czymś pewniejszym.

 

Rozumiem, polecilibyście coś do 250zł? Jeśli to ma jakieś znaczenie to zaszła zmiana przy zakupie GPU i będzie to jednak Gigabyte GeForce GTX 1660

Link to post
Share on other sites

 

 

Rozumiem, polecilibyście coś do 250zł? Jeśli to ma jakieś znaczenie to zaszła zmiana przy zakupie GPU i będzie to jednak Gigabyte GeForce GTX 1660

 

Teraz to widzę, że prowadzisz dwa takie same wątki na raz.... 

ten sam BQ o który pytasz w bliźniaczym temacie będzie tutaj dobrym wyborem

 

https://www.x-kom.pl/p/423079-zasilacz-do-komputera-be-quiet-system-power-9-600w.html?gclid=EAIaIQobChMIgN_CrY-b4gIVjYeyCh1I3AL3EAAYAiAAEgLaD_D_BwE

 

i obydwa tematy do zamknięcia bo już rozdwojenia jaźni można dostać.
Link to post
Share on other sites

 

Teraz to widzę, że prowadzisz dwa takie same wątki na raz.... 

ten sam BQ o który pytasz w bliźniaczym temacie będzie tutaj dobrym wyborem

 

https://www.x-kom.pl/p/423079-zasilacz-do-komputera-be-quiet-system-power-9-600w.html?gclid=EAIaIQobChMIgN_CrY-b4gIVjYeyCh1I3AL3EAAYAiAAEgLaD_D_BwE

 

i obydwa tematy do zamknięcia bo już rozdwojenia jaźni można dostać.

 

Nie wiem jak to się stało, że tworząc ten topic, utworzyłem dwa takie same. Poprosiłem o zamknięcie tamtego ale i w tym i w drugim udzielały się różne osoby, a że zależało mi na tym aby jak najbardziej rozeznać się w temacie odpowiadałem i tu i tu. W każdym razie sory za kłopot i dziękuje za pomoc. Do zamknięcia

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...