Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie.

 

Chciałbym zmienić obecny dysk na m.2 pod płytę MSI Z370 TOMAHAWK. Dysk pojemność ok.500gb mi w zupełności wystarczy. Będę mieć tylko ten jeden dysk więc do wszystkiego głównie internet i gry.

Kwotę jaką dysponuje to około 450zl.

 

Zastanawiam się nad tym dyskiem:

 

SSD Adata XPG SX8200 PRO 512GB NVMe 3500/2300 mb.

 

Czy możecie mi poradzić czy dobrze wybieram? A może coś innego?

 

 

Z góry dziękuję za każdą opinie.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze myślałem nad tym- ale tego nigdzie nie mozna dostać  PNY XLR8 CS3030.

Tylko się upewnię do mojej płyty głównej będzie okej ten Adata?

 

Jeszcze jest dysk Corsair MP510 - który jak przeczesywałem te forum jest lepszy od Adaty. 

Edytowane przez Grubciosc
Link to post
Share on other sites

Przykre ale pny się po prostu za dobrze sprzedawały. Teraz sklepy zostały z dużą ilością Cruciali P1 i jeszcze większą inteli 660p na QLC, gdzie myśleli, że samą marką się sprzedadzą więc zapewne nie należy się spodziewać większej dostępności dopóki nie zejdą ze stanów magazynowych z tamtych. Zaraz po forach zapewne pojawią się zachwalacze. Ich ceny już lecą powoli do poziomu dysków na sata i to przy niektórych pojemnosciach tych tańszych.

Edytowane przez anemus
Link to post
Share on other sites

Przepraszam, że się wtrącę... Wspominacie o tym dysku:

"Dysk SSD 500GB XLR8 M.2 CS3030 M280CS3030-500-RB"
Zastanawiałem się właśnie nad drugim dyskiem NVME i też pierwsze co wpadła mi w oko ta ADATA sx8200 pro, następnie przeczytałem że Corsair MP510 jest lepszy, a teraz ten PNY. Jak te dyski mają się do mojego Plextora ? (którego zresztą kupiłem również doszukując się odpowiedzi na tym forum). Widziałem testy na konkurencyjnych forach, to Plextor<Adata<Corsair, mniej więcej tak się to plasowało. PNY nigdzie nie widziałem niestety. Wiem, że Plextor to MLC, ale to domowy komp, a ja często coś w nim wymieniam i raczej części w środku nigdy nie zbliżają się do końca gwarancji. (o ile dobrze dedukuje, że podstawa MLC to żywotność)

 

ps. Ten PNY widzę w sklepie za około 300 netto, co jak za pojemność 500GB jest super ceną.

 

Ps2. Jak się jeszcze mają budżetowe dyski typu ADATA su650, CRUCIAL bx500, a np. Taki PNY cs900? Zauważyłem ostatnio wśród komputerów pileasingowych, że ładują tam WD Green, ale to chyba już najgorszy badziew. Jaki dysk 240GB ~150 zł byłby najlepszy?

Edytowane przez armani
Link to post
Share on other sites

PNY CS3030, czy corsair MP510, są polecane tylko dlatego, że ludzie dają budżet za mały i starcza tylko na NVMe TLC.
Z NVMe TLC, są to jedne z lepszych konstrukcji.
Zaleta MLC, to też to, że są szybsze pod obciążeniem, gdy bufory pseudoSLC przestają działać.

U ciebie masz 2 złącza M.2 NVMe PCI-e 3.0 x4, więc nie ma problemu dołożyć coś. Tylko znowu, jeśli to będzie np pod gry, to nie będzie dużej różnicy między SSD AHCI vs NVMe.

 

Ps2. Jak się jeszcze mają budżetowe dyski typu ADATA su650, CRUCIAL bx500, a np. Taki PNY cs900? Zauważyłem ostatnio wśród komputerów pileasingowych, że ładują tam WD Green, ale to chyba już najgorszy badziew. Jaki dysk 240GB ~150 zł byłby najlepszy?
wszystkie to dno.
Najlepszy będzie IRDM 240GB (s11 + MLC microna)
Link to post
Share on other sites

Heh.

Przecież handlowo pojemność jest w GB, a to w GiB jest dokładnie 447GiB.

447GiB to 479962595328B czyli 480GB

Co ciekawsze tam zapewne są 2x 256GiB 64L bicsy Toshiby czyli faktyczna pojemność to 512GiB. Czyli 65 GiB masz techniczne nadmiarowe pod między innymi np over provisioning.

 

Edytowane przez anemus
Link to post
Share on other sites
Duża rozbieżność :D nawet bym nie pomyślał...

 

ale i tak chyba nie chodzi tak jak należy może się ktoś wypowiedzieć? Poniżej wynik z HD Tune

 


HD Tune: NVMe    Force MP510 Benchmark

 

Transfer Rate Minimum : 401.6 MB/sec

Transfer Rate Maximum : 1796.6 MB/sec

Transfer Rate Average : 1372.3 MB/sec

Access Time           : 0.1 ms

Burst Rate            : 187.7 MB/sec

CPU Usage             : 9.5%

 

Link to post
Share on other sites

nie testuj HDtune, jak coś to np. as ssd 

Co do pojemności, to myślałem że ci o wolne miejsce chodzi, tak jak wyżej GiB vs GB. 
Na takim iridium pro 960GB mam 894GB dostępne. :( (handlowcy podają GiB, a piszą GB)

Link to post
Share on other sites

 

Duża rozbieżność  :D nawet bym nie pomyślał...
...

Różnica GB-GiB czy nadmiarówka w twoim to jeszcze nic.

Pytałem chłopaków od nas z IT czemu używają SU800, a nie SU900. Stwierdzili, że SU900 ma kiepściutkie MLC, a SU800 ma OP jak niektóre tańsze dyski microna klasy enterprice. Dla 512GB prawie 100GiB - 6 kostek z dwoma rdzeniami 48GiB (32L 3D TLC 384Gb Microna wycinane i pakowane przez samą adatę) każdy czyli 576GiB przy ~476GiB użytecznej :D

Reszta jest taka sama.

Link to post
Share on other sites
Taki wyszedł mi wynik na AS SDD

 

 

AS SSD Benchmark 2.0.6821.41776

------------------------------

Name: Force MP510

Firmware: ECFM12.2

Controller: stornvme

Offset: 1024 K - OK

Size: 447,13 GB

Date: 16.05.2019 07:06:31

------------------------------

Sequential:

------------------------------

Read: 2518,17 MB/s

Write: 2069,89 MB/s

------------------------------

4K:

------------------------------

Read: 59,71 MB/s

Write: 153,10 MB/s

------------------------------

4K-64Threads:

------------------------------

Read: 1667,35 MB/s

Write: 1973,57 MB/s

------------------------------

Access Times:

------------------------------

Read: 0,032 ms

Write: 0,022 ms

------------------------------

Score:

------------------------------

Read: 1979

Write: 2334

Total: 5309

------------------------------

 

 

Zapis by się zgadzał, odczyt może być spowodowany tym że Windows jest na nim?

 

Poki co przesiadka z EVO 840 na ten odczuwalna- mega zadowolony:)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...