Skocz do zawartości

Ballistix Sport LT 2x8GB + Patriot Viper 4 2x4GB z Ryzen 2200g


Recommended Posts

Czołem forumowicze!

 

Post zakładam w ramach informacji bo problemu nie ma a może komuś się przyda.

 

Ogólnie jestem tylko zdziwiony że ramy się dogadały i śmigają.

 

Config:

 

Ryzen 2200g

 

Gigabyte B450M DS3H (aktualny bios F31)

 

Ram: ułożone w slotach : 8/4/8/4 tj. :

 

Patriot Viper 4, DDR4, 8 GB,3000MHz, CL16 (PV48G300C6K) 2x4GB

 

Ballistix Sport LT, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL16 (BLS2K8G4D30BESBK) 2x8GB

 

Z początku miałem tylko Viper'y ale okazało się że po odjęciu 2GB na VRAM jednak trochę mało zostaje więc postanowiłem dokupić/wymienić do 16GB. Po sprawdzeniu tematu okazało się że kontroler ryżego nie radzi sobie zbyt dobrze i że w single rank na zestawie czterech modułów (po 4gb) będę miał tylko 2133mhz i że dużo nie wycisnę na OC to postanowiłem nie ryzykować i kupić nowe 16tki a stare ożenić. 

 

Dotychczasowe Viper'y na profilu XMP działały świetnie przy 3000mhz i napięciu 1.35v ale też nie dało się więcej wycisnąć. Choć przyznam że nie próbowałem zwiększyć napięcia dla magistrali. Po prostu nie potrzebuje OC więc się nie siliłem i tak zostawiłem (podkręcić chciałem tylko przez mnożnik).

 

Ballistiki były w fajnej cenie więc po kupnie stwierdziłem że ciekawie będzie je sparować z Viperami zanim je sprzedam;)

 

Ot tak dla testów. I? Profil XMP dostępny i ......działa. Można powiedzieć OUT OF BOX:D 

 

Na razie testowałem tylko w programie stress-ng przez 10 min i ustawiłem zapełnienie ramu na 75%. W międzyczasie komputer normalnie działał tj. Chromium wraz z YT itp. Grałem też około godziny w Dying Light i też było wzorowo. Może ktoś podsunie pomysł na soft do sprawdzenia to chętnie zapuszczę ;)

 

Planuje wyciągnąć Viper'y i sprawdzić czy Ballistiki pójdą na 3200mhz ale to w wolnym czasie i wtedy zaktualizuje posta.

 

Edit:

 

Vipery' jak i Ballistiki osobno bez zmian napięcia nie ruszyły na 3200mhz i nie ważne czy była to zmiana mnożnika czy szyny. Bez zwiększania napięcia stabilnie idą na 3066mhz. Na mnożniku 31 tj. 3133mhz sypią błędami. Wszystko przy 1.35v. Testowałem w stress-ng. 

 

PS. Zostaje przy standardowym profilu XMP tj. 3000mhz i obu zestawach.

 

Jeśli komuś pomogłem to super;) 

 

Zdjęcia:

 

AfwRzed.png

 

1F3pgzC.pngiNCp8I0.jpgWGP0Bqf.jpg

Edytowane przez Bilard
Link to post
Share on other sites

Co do OC tych Ballistików jak chcesz się jeszcze pobawić możesz dać tRCDRD na 19 lub wyżej, powinny ruszyć na wyższych częstotliwościach. Moje 2666 MHz chodzą na 3200 MHz przy czasach 15-19-17-34, do 3333 MHz potrzebują już 16-20-18-36 przy napięciu 1.35v. Wyżej nie idą mimo ustawiania kosmicznych czasów.

 

vG3aGG4.jpg

 

ZcAhrU9.jpg

Edytowane przez Kamillus96
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co do OC tych Ballistików jak chcesz się jeszcze pobawić możesz dać tRCDRD na 19 lub wyżej, powinny ruszyć na wyższych częstotliwościach. Moje 2666 MHz chodzą na 3200 MHz przy czasach 15-19-17-34, do 3333 MHz potrzebują już 16-20-18-36 przy napięciu 1.35v. Wyżej nie idą mimo ustawiania kosmicznych czasów.

 

vG3aGG4.jpg

 

ZcAhrU9.jpg

Dzięki za sugestie. Z OC taktowania raczej sobie odpuszczę. Natomiast z timingami chyba się pobawię bo widzę po Twoim przykładzie że jest tu pewne pole manewru;) Tylko z tym poczekam na urlop bo zejdzie z czasem na same testy... 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...