Skocz do zawartości

Jaki telewizor do filmów w 3D


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Fenio,

Recommended Posts

Witam, chciałbym zasięgnąć porady jaki telewizor wybrać tylko i wyłącznie do oglądania filmów. Zależy mi na płynności i jakości wyświetlanego obrazu.

Mam kolekcje filmów bluray 3D i nie ukrywam chciałbym odtworzyć je na takim telewizorze który obsługuje tą technologie. Do tej pory korzystałem z takiego rozwiązania w Samsungu ue40f6320 - byłem bardzo zadowolony i z płynności i jakości obrazu, zarówno tego 2D i 3D (Clear Motion Rate 200Hz w tym modelu dawało sobie b.dobrze radę wg. mnie). Niestety niedawno pojawiły się dwie czerwone linie przechodzące przez cały ekran. podobno uszkodzona matryca.

 

Chciałbym zainwestować w coś całkiem nowego i tu pytanie co wybrać? Przyjmijmy budżet 3-4 tyś. zł.

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Dzięki. Czekam jeszcze na jakieś konkretne oferty poparte argumentami :)

[edit]

https://www.x-kom.pl/p/442401-telewizor-44-55-samsung-ue55nu8002.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click

Co sądzicie o tym telewizorze? Z tego co czytam jest ogólnie bardzo polecany. Nie ma 3D ale ma świetną jakość obrazu i nie smuży (podobno)

Edytowane przez rafi_br
Link to post
Share on other sites

Do grania bardzo dobry, ma fukcję "Motion Game Plus" czyli upłynniacz obrazu dedykowany do trybu gier (niski input lag).

Jednak w tej cenie poważnie zastanowiłbym się nad większą przekątną ekranu kosztem nieco niższej jakości obrazu, np. Panasonic TX-65FX600E który i tak "daje radę" lub dołożeniem do najtańszego OLED'a na rynku czyli LG B8 55".

Edytowane przez Fenio
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do grania bardzo dobry, ma fukcję "Motion Game Plus" czyli upłynniacz obrazu dedykowany do trybu gier (niski input lag).

Jednak w tej cenie poważnie zastanowiłbym się nad większą przekątną ekranu kosztem nieco niższej jakości obrazu, np. Panasonic TX-65FX600E który i tak "daje radę" lub dołożeniem do najtańszego OLED'a na rynku czyli LG B5 55".

Nie moge znaleźć na internecie modelu B5 ale za to jest B8 ( https://www.morele.net/telewizor-lg-oled-55b8-4k-hdr10-pro-webos-4-0-ai-thinq-netflix-4140762/ ). Jak ten telewizor radzi sobie z ruchem i dynamicznymi scenami w stosunku do Samsunga ue55nu8002? Jest duża różnica miedzy nimi?

Edytowane przez rafi_br
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Kupiłem właśnie ten model, LG 55 B8. Jestem zadowolony z jakości obrazu, jest rewelacyjny. Czerń jest znakomita, płynność obrazu jak dla mnie jest naturalna i nie przesadzona. może i to nie jest TV 3D, ale głębią jaką oferuje ta matryca, dostatecznie rekompensuje efekt trójwymiaru :) jeszcze raz dzięki @Fenio
Temat do zamknięcia

Edytowane przez rafi_br
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...