Skocz do zawartości

i7 7700k + fractal r2 - 5 dodatkowych wentylatorów - ta sama temperatura


Recommended Posts

Dobry,

 

miałem do tej pory w obudowie tylko cooler noctua na procesorze. Dokupiłem 2x 140mm depcool rf140 oraz corsair sp140. Do tego dodałem dołączany do obudowy cooler na przód. Łącznie doszło 5 wentylatorów, a temperatury zostały takie same..

 

Zamawiałem przez internet i zastanawiam się czy jest sens je zostawiać, skoro jest głośniej, a różnicy brak.

 

Może ktoś mi rozpisać, w jaki sposób - tzn w jakich miejscach i którą stroną powinny być włożone, żeby był jakiś efekt tego?

 

Czy jest sens montować je łącznie z wkładkami przeciw kurzeniu się (jak zwał tak zwał) czy wyjąć je całkowicie?

Link to post
Share on other sites

                                Wentylator                                                                      

554268_0_i1064.jpeg

 

                            Cooler, a właściwie to radiator

8Q2A9102.jpg

 

 

Powiedz jaką masz obudowę. Było by super jakby było zdjęcie. 

 

Generalnie najlepiej mieć wentylatory na przodzie wciągające powietrze, na górze wyciągające i z tyłu wyciągające. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przecież ty masz wentylatory na przodzie i na dole ustawione jako wyciągające a nie wciągające powietrze do obudowy, wiec nic dziwnego że temperatury takie same.

EDIT: Może porządki z kablami? To też pomaga

Edytowane przez MacPiston
Link to post
Share on other sites

Już kilka razy udowodniono, że nawet potężny chaos z kablami nie wpływa na temperaturę i przepływ powietrza. 

 

Tak jak kolega wyżej napisał, przód i dół wciąga powietrze, góra i tył wyciąga. 

Link to post
Share on other sites

Posprzątałem i zmieniłem ustawienia tak jak kazaliście - temp z i bez BEZ ZMIAN.

Zrobiłem dzisiaj delid swojej i7 i temp na 1,35 @4.9 nie przekraczają 71 w occt/realbench/bf5.

jest sens trzymać te 4 dodatkowe wentylatory skoro brak roznicy  w temp, a jest sporo głośniej czy oddawać to póki mogę?

 

 

Zostałby mi cooler z 1 wentylem + 1 wentylator na przodzie na wysokosci dyskow

Link to post
Share on other sites

Masz materiały na YT - gdzie ilustrują one wpływ ilości/ułożenia wentylatorów na temperatury podzespołów. Generalnie wystarczy Ci jeden wyciągający i drugi wciągający powietrze do obudowy i temperatury znacząco różnić się nie będą - głośność to inna sprawa. Musimy dążyć do neutralnego ciśnienia w obudowie. Popatrz sobie filmy np. na kanale morele.

Link to post
Share on other sites

Wywalić to wodne chłodzenie i zastąpić powietrznym. Jestem na forum parę tyg a już zdążyłem ogarnąć, że praktycznie zawsze powietrze wygra z wodą.Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Z AiO tak z custom nie.
Link to post
Share on other sites

Wywalić to wodne chłodzenie i zastąpić powietrznym. Jestem na forum parę tyg a już zdążyłem ogarnąć, że praktycznie zawsze powietrze wygra z wodą. Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

Kolego, zobacz sobie testy chłodzenia customowego i wtedy się wypowiadaj. Z niektórymi AIO wygrywa NH-D15 ale już z customem nie ma szans.

Link to post
Share on other sites

@ asus570zd

Posiadam AiO i też miałem obawy i również poczytałem tu i tam mam w kompie cisze wentylatory na niecałe 700 rpm fractal design prisma sl-12 red na aio i 14 w obudowie temp w spoczynku 24/26 w grach i benchach 55 max 60 bez zmiany obrotów w biosie na stałe,  słysze (szum wentyli lekki) tylko na Gpu (max 60) ale pod obciążeniem, pompka cisza siedzę od kompa 1,5 m, może problem leży w wielkości aio myślę że 240 a 360 to jednak różnica w oddawaniu ciepła, co zatem się wiąże i obrotów went.

Cpu po delidzie (metal) i pomiędzy chłodzeniem a cpu również metal .

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...