Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

 

Wydaje mi się że w niektórych grach 1600x sprawuje się lepiej niż 1700
 

 

Różnica na korzyść 1600X, którą gdzieś słusznie zauważyłeś w testach, może być tylko i wyłączeni przy stockowych ustawieniach.
Wynika to z fabrycznie szybszych zegarów 1600X oraz XFR (boost) tego procesora, o którym zresztą wiele osób wypowiada się niepochlebnie.
 
Sprzęt który planujesz zakupić, pozwala na dość mocne OC, więc dla mnie wybór jest oczywisty. Ryzen 7 1700 + fortis3 = OC 4.0Ghz
W grach temperatura nie powinna przekroczyć 60stopni na CPU, że nie wspomnę o 50zł w kieszeni.
 
Jeszcze pytanie odnośnie grafiki czy nie dałoby się jakoś gdzieś "przyciąć"w budżecie i zamiast 2060 pójść w 2070.
 
A tak już pozakonkursowo to powiem Ci że wstrzymałbym się chwilę do premiery Ryzenów 3gen, i szkoda że, na premierę NAVI trzeba jeszcze poczekać bo to będzie mocny konkurent dla RTXów, więc jeśli nawet nie celujesz w AMD to ceny zielonych powinny pójść trochę w dół - ale to takie moje luźne przemyślenia.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Może i faktycznie wezmę R7. Jeśli chodzi o kartę to początkowo i tak myślałem 1060 wiec o tak spory skok zrobiłem. Zasilacz 550 nie będzie mieć problemu?

Zasilacz nie będzie problemem ale faktycznie jak kolega pedzel_3 pisał, poczekałbym na 3 generację Ryzenów i wtedy kupiłbym PC'ta . może dozbierasz jeszcze trochę kasy. A coś używanego myślałeś kupić?

Link to post
Share on other sites

Co sądzicie o takim zestawie, głownie do gier, kwoty wolałbym nie zwiększać bo i tak już jest więcej niż planowałem. Przeznaczenie głownie do gier ale również do innych rzeczy.

 

https://www.x-kom.pl/lista/hel6zfbg0

 

O jakich tytułach tutaj mowa, co poza graniem?

 

https://proline.pl/koszyk/0bd8d770

CPU w dużo lepszej cenie, za 600zł można dostać Ryzen 1700 także brałbym tego drugiego, znacznie lepszy elektrycznie zasilacz Seasonica z 7 letnią gwarancją, szybszy SSD, do tego dobre 100zł w kieszeni.

Link to post
Share on other sites

Szkoda, że Professional jest droższy ponad 100zł od Home.. Eh.

 

Może jesteś, lub masz w rodzinie jakiegoś studenta - system można by wtedy skołować :P

 

Panowie Gryphus & pendzel_3 a ile to, przy dobrych wiatrach trzeba by było poczekać na kupno 3 generacji bez przepłacania? Tak realnie - drugi tydzień czerwca będzie można składać zamówienie? ;)

 

+ Gryphus a z używanych czym polecasz się interesować?

Link to post
Share on other sites

Droższy ale na własnej skórze przekonałem się, że lepiej dołożyć.

Co do kupna bez przepłacania to trudno powiedzieć, zależy jaka będzie sytuacja na rynku chyba, że się mylę to mnie poprawcie.

 

Z używanych myślałem nad jakąś kartą graficzną i CPU.  Możesz poszukać, także ofert outletowych.

Tutaj np. masz ten sam procesor, który chciałeś kupić ale 160 zł taniej od X-komu 

https://allegro.pl/oferta/outlet-procesor-amd-ryzen-5-1600x-3-6ghz-16mb-am4-8022973542

Edytowane przez Gryphus
Link to post
Share on other sites

Padło na R7 1700 i dysk ssd sx8200. Jak mi starczy czasu to dzisiaj to poskladam wszystko. Dzięki za pomoc ;)

żałował nie będziesz, po premierze 3gen i tak trzeba będzie poczekać aż dostępność będzie przyzwoita i ceny się ustabilizują, Widzę że R7 1700 na sferisie się już wyprzedał.

 

Zobaczymy co pokaże czas zawsze niewielkim kosztem będzie można sprzedać R7 dorzucić i kupić coś z 3gen.

Link to post
Share on other sites

 

 

Jak na razie bez zarzutów. Wyczyściłem już system ze zbędnych rzeczy. Nic mocniejszego nie testowałem jeszcze. Jedynie CS:GO, wiedźmin 2 i wolfenstein i wszystko na najwyższych ustawieniach bez zająknięcia.

 

Działałeś coś w temacie OC CPU? ten procek z chłodzeniem aż się o nie prosi. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...