Skocz do zawartości

czarne / białe prostokąciki przy uruchamianiu i mało FPS - Radeon RX580


Recommended Posts

Witam wszystkich!

Jakiś czas temu kupiłem do kompa kartę graficzną Radeon RX580 od Sapphire w wersji Nitro+. Grafika działa lecz podczas uruchamiania komputera przed rozpoczęciem ładowania się systemu operacyjnego pojawiają się czarne i białe prostokąciki zamiast loga płyty głównej i skrótów klawiaturowych do uruchomienia BIOS-u.

W BIOSie jest wszystko OK.

 

Drugi kwestia która przeszkadza bardziej mojemu bratu niż mi to mała liczba FPS-ów w grach jak na taki sprzęt. Np. w grze "MaSzyna" (taki symulator jazdy pociągiem) liczba FPS-ów wynosi średnio 30 lecz potrafi spaść do 15. W inny symulator - "Train Driver 2" w opinii mojego brata - "nie da się grać".

Powyższe gry działają podobnie jak na naszej poprzedniej grafice - Nvidii GeForce gtx 280...

 

Zauważyłem także że podczas odtwarzania filmów powstają poziome linie na ekranie gdzie obraz się "rozjeżdża". Ogólnie mam wrażenie że grafika nie działa tak płynnie jak powinna na tym sprzęcie.

 

Czasami, jak system jest uśpiony to po wybudzeniu na ekranie wyświetla się "śnieg". Wtedy zmieniam w monitorze źródło obrazu na analogowe a następnie z powrotem na cyfrowe i wszystko wraca do normy.  :)

 

moje Podzespoły:

karta graficzna: Sapphire Radeon RX580 Nitro+ 4GB

procesor: Intel Core 2 Quad Q9650

RAM: 2 x 1GB DDR2 800Mhz  +  2 x 2GB DDR2 1066Mhz

płyta główna: Asus P5KC

zasilacz: be quiet! 600W

 

Grafika jest połączona z monitorem za pomocą złącza DVI.

 

Dodam że płyta główna ma złączę PCI-E w wersji 2 a karta graficzna w wersji 3. Ale z tego co czytałem to powinno być ze sobą kompatybilne.

 

Proszę o pomoc i Pozdrawiam!  ;)

Krystian

Link to post
Share on other sites

Ogólnie masz słaby procesor jak i przestarzałą platformę, która może hamować gpu do poziomu starego 280, może i więcej po radeony mają ponoć większy narzut sterownika na cpu.

 

Jakie masz użycie grafiki podczas gry?

Link to post
Share on other sites

karta wyzionęła ducha, jak już na poziomie loga biosu wali ci artefaktami, to juz kaszana - jak nie masz gwarancji, możesz pobawić się w piekarnik , ewentualnie dać ją do serwisu, gdzie takie rzeczy bardziej profesjonalnie robią. może na kilka miechów da się ją jeszcze wskrzesić 

pewnie kupiona na allegro/olx po "okazyjnej" cenie, z dopiskiem nigdy nie kopała :D

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

 

 

Jakiś czas temu kupiłem do kompa kartę graficzną Radeon RX580 od Sapphire w wersji Nitro+

 

 

 

Grafika działa lecz podczas uruchamiania komputera przed rozpoczęciem ładowania się systemu operacyjnego pojawiają się czarne i białe prostokąciki

 

Nówka czy używka? Jak używka to pewnikiem zdychający, pokoparkowy szrot - stąd owe objawy i spadki klatek. Sam używałem w podobnym, archaicznym zestawie 7970'ki i wszystko było super.

Link to post
Share on other sites

karta wyzionęła ducha, jak już na poziomie loga biosu wali ci artefaktami, to juz kaszana - jak nie masz gwarancji, możesz pobawić się w piekarnik , ewentualnie dać ją do serwisu, gdzie takie rzeczy bardziej profesjonalnie robią. może na kilka miechów da się ją jeszcze wskrzesić 

pewnie kupiona na allegro/olx po "okazyjnej" cenie, z dopiskiem nigdy nie kopała :D

Może sam jeszcze pół roku/ kilka miesięcy temu doradził "piekarnik".

Tu przez forum w którymś z tematów z lutego/marca, ktoś wstawił filmy od użytkownika YT "Forest"

"Forest" ma nie małą w mojej ocenie wiedzę na temat napraw kart graficznych.

Proponuję obejrzeć jego ostatni filmik z 4 maja, gdzie autor mówi co myśli o "pieczeniu" nowszych modeli kart graficznych.

 

https://www.youtube.com/watch?v=tXrYsrdlJPw

Link to post
Share on other sites

karta wyzionęła ducha, jak już na poziomie loga biosu wali ci artefaktami, to juz kaszana - jak nie masz gwarancji, możesz pobawić się w piekarnik , ewentualnie dać ją do serwisu, gdzie takie rzeczy bardziej profesjonalnie robią. może na kilka miechów da się ją jeszcze wskrzesić 

pewnie kupiona na allegro/olx po "okazyjnej" cenie, z dopiskiem nigdy nie kopała :D

Tak, kupiona była na Allegro w okazyjnej cenie. Według zapewnień sprzedawcy nie kopała tylko była używana do renderingu.

Te artefakty pojawiają się tylko przed rozpoczęciem uruchamiania systemu. Później już nie występują. Co to jest ten "piekarnik"?

Nówka czy używka? Jak używka to pewnikiem zdychający, pokoparkowy szrot - stąd owe objawy i spadki klatek. Sam używałem w podobnym, archaicznym zestawie 7970'ki i wszystko było super.

Według zapewnień sprzedawcy była używana do renderingu.

Mojej 7970/280x piekarnik pomógł, działała przez 9miesięcy, poźniej znowu to samo ;)

Jakie miałeś objawy?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...