Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej, 

 

razem z chrzestną i rodzicami, podjęliśmy decyzję o zakupie komputera stacjonarnego z okazji komunii:

 

1. Tak - gotowiec, ze względu na ewentualne warunki gwarancyjne. 

 

2. Tak. Wiemy już, że składając samemu można zaoszczędzić 200-300 zł. Chcemy gotowca i liczymy na pomoc w wyborze najlepszego sklepu. 

 

3. Komputer ma być z oryginalnym systemem (pomysły z używanymi kluczami odrzucamy). 

 

4. Wizyty w sklepach komputronik, x-kom, jakiś mały sklep komputerowy na Mokotowie, artykuły w internecie dały nam do zrozumienia - najlepiej, aby sprzęt był złożony na procesorze firmy AMD, bo daje to możliwość rozbudowy przez kolejnych kilka lat. Sam więcej za bardzo się nie znam i liczę na pomoc w wyborze wydajniejszego. 

 

Budżet: 4000 złotych (na stację roboczą)

 

Propozycja komputronik: https://www.komputronik.pl/product/546252/komputronik-infinity-s510-e001-.html

- Pan przekonywał nas do Intela 

- w przypadku procesora AMD może coś złożyć z podzespołów (Tutaj podobno inaczej wygląda gwarancja, bo każdy element komputera ma osobną gwarancję) 

- gwarancja 2 lata (Pan mówił, że trzeba przynieść do salonu lub samemu wysłać) 

 

Propozycja x-kom: https://www.x-kom.pl/p/482089-desktop-x-kom-g4m3r-amd-50th-r5-2600-16gb-2401tb-w10x-rx580.html

- jak wygląda porównanie wydajności tego modelu do komputera komputronik? 

- gwarancja 3 lata (Pan mówił, że naprawiają komputer w 5 dni i nie trzeba płacić za wysyłkę) 

 

Pytanie: 

Który według was lepiej kupić, aby posłużył na lata?

 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Oczywiście że tego gotowiec z xkom który bije na głowę tego z komputronik.

Swoją drogą ta propozycja z komputronika to szrot dla frajerów 4 tys i gtx1050ti i 8gb ramy......

 

 

Ale Najrozsadniej będzie kupić wszystko oddzielnie w jednym. Sklepie i złożyć to samemu za ok 4500zl masz fajny zestaw na rtx 2060.

 

I gwarancja też będzie na każdy podzespoł

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Przekonywał do Intela, chodzi o marże. Bodajże na Intelu jest trochę większa.

 

 

Zestaw z Xkom.

Sama karta RX580 jest szybsza  według średniej 82%. Można poszukać szczegółowe testy w różnych grach.

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1050-Ti-vs-AMD-RX-580/3649vs3923

 

Procesor podobny:

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-8400-vs-AMD-Ryzen-5-2600/3939vs3955

 

Ale amd w przyszłości łatwiej ulepszysz, jak się nie znasz i weźmiesz tego PC i pójdziesz to XKOMu to wymienią procek i kartę, a w Intelu prawdopodobnie będę musieli i płytę i nie daj boże ram.

Jak chcesz mieć możliwość upgrade zostań przy procesorze AMD.

Do tego gwarancja 3 lata, chłodzenie widze że BeQuiet to dobrze. Radek 580 od Asusa podkręcony fabrycznie z dobrym chłodzeniem.

"Otrzymasz słuchawki Razer Kraken Essential o wartości 299 zł tak że też plus"

Dowiedz się tylko jakie modele zasilaczy są w tych komputerach bo to jest ważne.

Edytowane przez 1234567890
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W xkom zestaw lepszy niby ale tak na prawdę kot w worku jak każdy gotowiec, nie wiadomo nic konkretnie jaki ram, jaki ssd, jaki hdd, jaka płyta, jaka wersja karty no i jaki zasilacz???

 

Niech chłopaki złożą Ci zestaw tu z xkom czy morele z montażem, i tak samo będziesz miał gwarancję przez sklep a będziesz miał dobrane najbardziej opłacalne na tą chwilę podzespoły co przełoży się na większe zadowolenie z użytkowania i najprawdopodobniej większą bezawaryjność.


Tak na szybko to r5 2600 8-16gb ram, gtx 1660, przyswoity zasilacz, chłodzenie i obudowa 

Link to post
Share on other sites

Przekonywał do Intela, chodzi o marże. Bodajże na Intelu jest trochę większa.

 

Jak ktoś ma doświadczenia z Ryzenami podobne do moich to nie dziwię się że poleca Intela. Ostatnio składałem dwa komputery dla znajomych, jeden na 1700 drugi na 2400G, pierwszy pod Quake Champions w którym ciągle "szarpie" i nikt tego problemu rozwiązać nie może, w drugim średnio 4 razy w miesiącu wywala "zielony ekran" i też brak rozwiązania, ja już się z AMD wyleczyłem, dla mnie od czasu FX nic się nie zmieniło, nadal straszne braki stabilności tej platformy i dziwne problemy.

Link to post
Share on other sites

https://www.x-kom.pl/lista/tkpa8pbv1

 

Moja propozycja wydajnego i dość dobrą kulturą pracy zestawu który bije na głowę wszystkie gotowce w tej cenie i myślę że dzieciak będzie o wiele bardziej zadowolony z osiągów. Jak coś się zepsuje to zawsze można dać do lokalnego serwisu który sprawdzi za kilkadziesiąt złotych co jest zepsute (tylko sprawdzenie bez naprawy) i wtedy oddaje się na gwarancję dany podzespół (zabrakło mi słowa :D) ale zazwyczaj można samemu stwierdzić co jest nie tak i są takie fora jak te gdzie można bez problemu zapytać. Oczywiście możecie dawać propozycje co można zmienić w tym zestawie bo na przerwie go skleilem.

 

Edit. Przepraszam zapomniałem o systemie

 

https://soft360.pl/produkt/windows-10-home/?gclid=Cj0KCQjwtr_mBRDeARIsALfBZA6J92LdYQLcqh6oCrtJ5sztvTKpsjEdaxsGtszjrwHJhUwulnPAkhsaAi0HEALw_wcB

 

Jak nie jest Pan w stanie dołożyć tych to się pomyśli i coś zmieni.

Edytowane przez KnOw3913
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czy w komputroniku można też kupić bułki i mleko oraz czteropak piwa? Bo jak w Biedronce użycie "wiatraków" w opisie w ogóle by nie raziło, to w sklepie komputerowym wiatraki mogą sobie pooglądać w internecie na zdjęciach z Holandii.

 

Ale przypuszczam, że w Biedronce użyliby "wentylatorów", a w sklepie komputerowym niech zatrudniają amatorów.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Pytanie:  Który według was lepiej kupić, aby posłużył na lata?

 

Panowie to ma być sprzęt na komunię w całości z gwarancją bo Chrzestny nie będzie się bujał z tematem w razie draki, (wiem co mówię bo sam Laptopa w x-kom swojemu chrześniakowi kupiłem i 3 razy na gwarancji lądował), dobrze, że nie chce Quada z motolotnią wiec trzeba się śpieszyć, żeby Komunista nie zmienił zdania bo dobrego Quada za 4-ke ciężko wyrwać... 

 

A teraz już tak całkiem serio.

 

Z tych dwóch zdecydowanie ten z X-kom nawet nie ma o czym rozmawiać, płyta główna i zasilacz są wielką niewiadomą, ale może jakiegoś syfu tam nie włożyli :?: (chociaż tutaj ręki sobie obciąć nie dam)... najwyżej zapytajcie przed kupnem. I brać na nazwisko szanownych rodziców. Coby potem umyć ręce jak dzieciakowi zamarzy się być Overclockerem i będzie chciał wycisnąć z Ryzena trochę za dużo... :P

Link to post
Share on other sites

Jak komputer na służyć przede wszystkim do gier to jednak intel będzie lepszym wyborem ponieważ ma mocniejszy pojedynczy rdzeń https://www.x-kom.pl/p/482044-desktop-x-kom-g4m3r-500-i5-9400f-16gb-240-1tb-rx580.html ale kupując ten zestaw musimy się liczyć z tym że nie będzie on zbyt pod rozbudowę jak am4. Ale nadal zachęcam do rozważenia mojej propozycji zestawu z poprzedniego postu :)

 

Edytowane przez KnOw3913
Link to post
Share on other sites

Jak komputer na służyć przede wszystkim do gier to jednak intel będzie lepszym wyborem ponieważ ma mocniejszy pojedynczy rdzeń https://www.x-kom.pl/p/482044-desktop-x-kom-g4m3r-500-i5-9400f-16gb-240-1tb-rx580.html ale kupując ten zestaw musimy się liczyć z tym że nie będzie on zbyt pod rozbudowę jak am4. Ale nadal zachęcam do rozważenia mojej propozycji zestawu :)

 

Nie rób sobie żartów z polecaniem 9400F i RX 580 w cenie 4000 zł w postaci jakiegoś śmiesznego, przepłaconego gotowca. 

 

 

 

1. Tak - gotowiec, ze względu na ewentualne warunki gwarancyjne. 

 

A nie lepiej wybrać podzespoły samemu i zlecić ich montaż w sklepie w którym dokonywany będzie zakup? Warunki gwarancyjne będą przecież takie same. Nie będzie zestaw przepłacony oraz zestaw będzie wydajniejszy i być może na lepszych podzespołach. 

 

 

 

gwarancja 2 lata (Pan mówił, że trzeba przynieść do salonu lub samemu wysłać) 
 

 

Gdzie na większość podzespołów dawane są 3 lata GW

 

 

 

gwarancja 3 lata (Pan mówił, że naprawiają komputer w 5 dni i nie trzeba płacić za wysyłkę) 

 

Mówić każdy pięknie potrafi przed sprzedażą. 

Link to post
Share on other sites

I brać na nazwisko szanownych rodziców.

 

To komputery trzeba rejestrować tak jak prepaidy? W razie awarii musisz przedstawić imienny dowód zakupu, bo inaczej nie przyjmą? Kiedyś, to tylko paragon wystarczył, ewentualnie jakaś karta gwarancyjna bez żadnych nazwisk...

 

 

A nie lepiej wybrać podzespoły samemu i zlecić ich montaż w sklepie w którym dokonywany będzie zakup?

 

To jest najlepsza opcja.

Link to post
Share on other sites
Nie rób sobie żartów z polecaniem 9400F i RX 580 w cenie 4000 zł w postaci jakiegoś śmiesznego, przepłaconego gotowca.

 

 

 

 

 

I5 9400f wypada w grach lepiej od ryzena 5 2600, a jak już chce gototowca to podałem jakiego najlepiej do gier. Nie wiem czy zauważyłeś, ale na końcu podkreśliłem, że lepiej złożyć i odesłałem do poprzedniego posta, gdzie podałem przykład z rtx 2060, przeczytaj do końca, a potem komentuj :)

 

 

Edit. Zmieniłem w zestawie płytę bo Gigabyte B450 Aorus Elite jest na promocji :D

 

https://www.x-kom.pl/lista/g7k0zar0d

Edytowane przez KnOw3913
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mimo wszystko polecanie RX 580 w budżecie 4000 zł nie powinno mieć miejsca. 

Czasami lepiej nic nie polecić, niż polecić coś kompletnie nieopłacalnego. 

Czasami warto też o tym uświadomić autora tematu. 

 

Jeżeli naprawdę ma to być gotowiec, to zerknąłbym na ofertę ntt.pl choć nie wiem jak to teraz tam wygląda z ich ofertą. 

 

Ogólnie gotowcom "stanowcze nie". Nie powinno się tego polecać mimo tego, że ktoś tego chce.  

Link to post
Share on other sites
Mimo wszystko polecanie RX 580 w budżecie 4000 zł nie powinno mieć miejsca. Czasami lepiej nic nie polecić, niż polecić coś kompletnie nieopłacalnego. Czasami warto też o tym uświadomić autora tematu.
Widzę że nawet nie chce ci się skrolować i przeczytać co napisałem, więc wkleje ci to tu żebyś nie musiał się tak wysilać i znów wygadywać bzdur że polecam komuś gotowce. Podałem go jako przykład jakby mimo wszystko autor tematu upał by się na gotowiec.

 

https://www.x-kom.pl/lista/g7k0zar0d

 

Moja propozycja wydajnego z dość dobrą kulturą pracy zestawu który bije na głowę wszystkie gotowce w tej cenie i myślę że dzieciak będzie o wiele bardziej zadowolony z osiągów. Jak coś się zepsuje to zawsze można dać do lokalnego serwisu który sprawdzi za kilkadziesiąt złotych co jest zepsute (tylko sprawdzenie bez naprawy) i wtedy oddaje się na gwarancję dany podzespół (zabrakło mi słowa :D) ale zazwyczaj można samemu stwierdzić co jest nie tak i są takie fora jak te gdzie można bez problemu zapytać. Oczywiście możecie dawać propozycje co można zmienić w tym zestawie bo na przerwie go skleilem.Edit. Przepraszam zapomniałem o systemie

 

https://soft360.pl/produkt/windows-10-home/?gclid=Cj0KCQjwtr_mBRDeARIsALfBZA7O4jNpKgI7Uow0geOM7Aja0ZvzXSy9MKUCCk-Givw3t79aGWnoIr8aArmSEALw_wcB

 

Jak nie jest Pan w stanie dołożyć tych kilka stówek to się pomyśli i coś zmieni.

 

Edytowane przez KnOw3913
Link to post
Share on other sites
Widzę że nawet nie chce ci się skrolować i przeczytać co napisałem, więc wkleje ci to tu żebyś nie musiał się tak wysilać i znów wygadywać bzdur że polecam komuś gotowce. Podałem go jako przykład jakby mimo wszystko autor tematu upał by się na gotowiec.

 

Cały temat przeczytałem za pierwszym razem. Zaproponowałeś dobry zestaw. Ok. 

Autor nawet jeszcze się nie odniósł do czegokolwiek w tym temacie, ale Ty nie wiadomo skąd wylatujesz z jakimś zestawem za 4000 zł razem z RX 580 na pokładzie pisząc, że to Intel będzie lepszy wyborem. W swoim zestawie wkładasz mimo wszystko Ryzena 5 2600 żeby później stwierdzić, że to Intel będzie lepszy i linkujesz do tego przepłaconego czegoś, bo inaczej tego nazwać nie można. Ani Ryzen 5 2600 ani Intel i5 9400F nie będzie dobrym wyborem za 4000 zł w połączeniu z RX 580. 

 

Autor temat dostał już wywody na temat gotowców. Dajmy mu odpowiedzieć. Póki co jeszcze nie zabrał głosu. Jak będzie chciał gotowca, ok ale i tak raczej nie z RX 580. Pierwszy lepszy link nawet z allegro za 4000 zł z RTX PNY 2060, i5 9400F, Aegis 2x8 3000 MHz. SSD 512, Spartan, Z390, Vero i SG1 + system (co prawda ESD)

 

Masa jest takich zestawów na allegro i zjadają one te gotowe, przepłacone xkomy. A że są jeszcze ludzie, którzy wrzucają te zestawy na fora, to w ogóle pozostawiam bez komentarza. Z jednej strony wielka walka z gotowcami, filmy na jutubach, artykuły na portalach i forach ale z drugiej strony cyk, naciągniemy kogoś na kilka stówek. Żenada. Na allegro mają dokładniejsze opisy niż na x-kom. Teraz to w x-kom kupuje się chyba koty w worku. 

Matko. Mało tego. Ten Twój za 3999 zł z Intel i5 9400F i RX 580 jest bez systemu. A idź Pan w cholerę, kończmy to. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Masa jest takich zestawów na allegro i zjadają one te gotowe, przepłacone xkomy.
Dobrze o tym wiem :) Tylko że autorowi zależy w razie co na jak najlepszym przebiegu odsłania na gwarancje, gdzie w xkomie zazwyczaj przebiega bez problemu (sam kupuję tylko w tym sklepie, ze sklepem morele miałem nie miłe doświadczenia) a u takiego sprzedawcy na allegro to różnie bywa... Edytowane przez KnOw3913
Link to post
Share on other sites

W takim przypadku niech zrobi sobie listę podzespołów. Niech z tą listą podzespołów pójdzie do osiedlowego sklepu i zakładam, że zapłaci w nim o wiele mniej niż na x-kom i dodatkowo będzie miał to na miejscu.

 

Wrzucanie takich linków przez osoby doradzające, do takich zestawów nie powinno mieć miejsca choćby nie wiem co się działo i co kto chciał. Płacenie 4000 zł zamiast 3000 - 3200 zł za "ewentualne usługi gwarancyjne" jest w tym przypadku chyba mocno naciągane. 

Link to post
Share on other sites

@@kajtek., W pełni się z Tobą zgadzam w temacie gotowych zestawów... są lekko mówiąc mało opłacalne - zgoda.

 

Rozumiem też twoją frustrację, jako pasjonata tematu. Dla Ciebie (jak i dla mnie) kupno takiego gotowego zestawu to wywalenie części kasy w błoto.
 
Sam nigdy nikomu gotowca nie polecę, ale w tym wyjątkowym wypadku musimy się tutaj postawić w miejscu autora, gwarancja jak i jej późniejsza bezproblemowa realizacja jest tutaj jak mniemam bardzo ważna.
 
Jeśli Darczyńca nie ma zbytniej wiedzy w tym temacie lub nie chce robić później za "serwisanta", w pełni rozumiem wybór gotowca.
 
Sądzę, że ma już po tym co tu przeczytał świadomość, że wybór gotowego zestawu to nie jest złoty interes i w kwocie 4000zł dałoby się złożyć sporo lepszy sprzęt.
 
Wybór należy do niego.

 

 

o komputery trzeba rejestrować tak jak prepaidy? W razie awarii musisz przedstawić imienny dowód zakupu, bo inaczej nie przyjmą? Kiedyś, to tylko paragon wystarczył, ewentualnie jakaś karta gwarancyjna bez żadnych nazwisk...
 

 

Nie nie trzeba, ale po co cię potem bujać w odkopywanie i szukanie faktur/rachunków?

Z tego co pamiętam to w x-kom dostałem imienny rachunek na tego laptopa - a potem musiałem dzwonić do x-kom i poszukiwać tej "gwarancji" bo Komunista oczywiście zasiał rachunek który był w pudełku. Na rzęście w x-kom większych problemów nie robili, i jakoś to odkopali, bo nawet dostałem kopię na maila.

Link to post
Share on other sites

Ja się tylko jeszcze wypowiem co do jakości usługi złożenia zestawu jako w morele (brałem kilka do biura): tragedia, tudzież loteria.

 

Jeśli chodzi o gwarancję to cóż, na szczęście nie miałem przyjemności reklamować zestawów, ale jakoś złożenia była katastrofalna. Powyginane elementy obudowy od nieumiejętnego przykręcania zasilacza, latająca grafika po wnętrzu obudowy i inne przyjemności. Dodatkowo teraz chyba plombują budy - także nawet nie poprawi się podłączeń bez utraty "gwarancji na zestaw" - ale nie jestem pewien.

Link to post
Share on other sites

 

 

Sam nigdy nikomu gotowca nie polecę, ale w tym wyjątkowym wypadku musimy się tutaj postawić w miejscu autora, gwarancja jak i jej późniejsza bezproblemowa realizacja jest tutaj jak mniemam bardzo ważna.

A czy tutaj ktoś proponował kupno każdego podzespołu w innym sklepie tam gdzie najtaniej? Wybierasz podzespoły w jednym sklepie, do tego montaż i wszystko jest na jednym paragonie. Nie wiem skąd się bierze przekonanie:

- gotowy komputer wystawiony przez sklep - gwarancja jest niesamowita, do tego dorzucają tydzień wczasów nad morzem,

- komputer złozony z wybranych podzespołów przez klienta, gdzie na stronie jest konfigurator do tych celów - "sorry, sam pan wybierał, my za to nie odpowiadamy".

 

@pendzel_3, kupowałeś kiedyś coś w sklepie? Bo piszesz jak byś się dopiero urodził. Poza tym oddanie komputera na gwarancję jest rzadkim przypadkiem i należy to traktować jako przypadek, a nie "ze trzy razy bedę musiał oddawać".

 

"ale po co cię potem bujać w odkopywanie i szukanie faktur/rachunków?" - jak ktoś ma trudność w schowaniu jednej kartki papieru, to niech odda do bankowej skrytki depozytowej. Wykupi na dwa lata i problem z głowy. Tylko jeszcze trzeba pamiętać, że do tej skrytki dało się paragon. :rotfl:

 

"Z tego co pamiętam to w x-kom dostałem imienny rachunek na tego laptopa" - i jak brat zaniesie laptopa na gwarancję, to pierwsze co będą kazali przedstawić dowód osobisty. Jak imienne dane na paragonie nie będą się zgadzać, zaraz zadzwonią po odpowiednie służby, a laptop zostanie wciągnięty na czarną listę:

 

Podejrzany sprzęt - próba oddania na gwarancję przez osobę trzecią.

 

Niesamowite masz rozumowanie, wymyślasz sztuczne problemy aby utrudnić życie autorowi tematu:

- koniecznie gotowiec, bo inaczej nie ma gwarancji,

- paragon na właściciela, bo sprawdzają dowód tożsamości przy oddawaniu na gwarancję.

- paragon należy skserować i trzymać w trzech różnych miejscach: u chrzestnej, chrzestnego i rodziców komunijnego dziecka. Dla pewności rodzice niech jeszcze założą skrytkę depozytową

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

nie będę Ci nawet na te bzdety odpisywał, bo albo nie chcesz albo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, wciskasz mi słowa których nie powiedziałem, w dodatku nakręciłeś się jak dzieciak idź spuścić ciśnienie.

Widać również, że Ty niczego nikomu na prezent nie kupowałeś... ale dobra bo szkoda klawiatury na ten poziom rozmowy.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o cały zestaw to mogę polecić sklep 

https://xtreem.pl/15-desktopy-dla-graczy#/cena-1800-4011

Ja osobiście wybrał bym  https://xtreem.pl/desktopy-dla-graczy/1009-komputer-dla-gracza-smart7-impuls-rx206.html

z systemem w wersji box i dodatkowym dyskiem hhd 1 tb oraz 16 gb ram wyjdzie około 4200. Ale można też wybrać tańszy zestaw

Link to post
Share on other sites

 

 

Widać również, że Ty niczego nikomu na prezent nie kupowałeś

No zgadza się, nigdy nie kupowałem prezentu z jakimiś chorymi zasadami:

- na nazwisko przyszłego użytkownika,

- tylko gotowiec wybrany przez sklep, bo na inne gwarancji nie ma,

- jak kupiłeś, to tylko Ty jesteś odpowiedzialny za ewentualne usterki w czasie gwarancji.

 

A wracając do tematu, najlepiej wybrać jeden sklep, skonfigurować zestaw (poradzić się na forum) i mieć spokojną głowę.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...