Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Rozbudowa sieci domowej

nas router sieć domowa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 pawbuk6

pawbuk6
  • Dyskutant

• 205 postów
  • Miejscowość:Kraków

Napisano 03 maj 2019 - 09:04

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Mam wątpliwości dotyczące zmian w mojej sieci domowej. W chwili obecnej mam podłączenie takie: Do salonu dochodzi kablowo internet i tam stoi router. Do routera podłączone są telewizor, konsole, Apple TV i NAS. Reszta urządzeń w domu łączy się z routerem poprzez wifi.

I tutaj pojawia się problem - komputery do pracy stoją w innym pokoju i z NASem łączą się poprzez sieć bezprzewodową, co znacząco ogranicza wymianę danych. Zajmuję się obróbką video, żona fotografią i pracujemy na naprawdę sporej ilości danych - z jednej sesji potrafi to być 100 GB. Chciałbym połączyć oba komputery (mój MacBook i żony stacjonarka) do NASa kablowo, ale niestety przeciągnięcie kabla pomiędzy pokojami nie wchodzi w grę.

Jedynym wyjściem jest przeniesienie NASa w pobliże komputerów, bo bardziej mi zależy na tym, żeby szybko łączył się on z komputerami do pracy, a nie internetem. 

W tej chwili to wygląda tak:

NAS

|                    

|                    ((( Komputer 1

Modem ----- Router )))     

((( Komputer 2

A chciałbym, żeby wyglądało tak:

NAS

|       Komputer 1

|      /  

Modem ----- Router )))            ((( Router 

\

Komputer 2

Czy ma to sens? Jaki drugi router dokupić, żeby to sensownie działało?

Z góry dziękuję za pomoc!

• 0

PROJECT PAWBUK      Intel i5 3570K @4.3GHz + Corsair H100i + 2x Thermaltake Riing 12 Red // Asrock Z77 Extreme4 // Corsair Vengeance 4x4GB 1600MHz // Gigabyte GeForce GTX1070 G1 Gaming // 2x Crucial MX200 500GB // EVGA SuperNova NEX650G // NZXT S340 Red

Monitor: LG 29UB65-P 29 cali // Myszka: Steelseries Rival // Mouse bungee: Roccat Apuri // Podkładka pod myszkę: Natec Genesis M12 Maxi // Klawiatura: Corsair Strafe RGB MX Red // Słuchawki: Encore Rockmaster OE // DAC: Fiio E07K Andes

#2 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7319 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 04 maj 2019 - 09:09

Kup coś co ma tryb kliencki (bez natowania) i porty gigabit.
  • 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7; TH7-II. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#3 benutzer

benutzer
  • Zapaleniec

• 1435 postów

Napisano 04 maj 2019 - 18:27

Jaki  to NAS? Niektóre mają 4 porty Lan. Mógłbyś wpiąć każdy komputer z osobna bezpośrednio do NASA a z internetem łączyć się przez WiFi

• 0

PC: i7 8700, 32 GB DDR4, Plextor 256M8peGN, 1TB WD Blue, 4TB WD Red, Intel HD Graphics 630

M73 Tiny, X240, R320

NAS: Xpenogoly 6.2.1, Celeron J3455, 4 GB RAM, HDD 1 TB

#4 pawbuk6

pawbuk6
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 205 postów
  • Miejscowość:Kraków

Napisano 05 maj 2019 - 15:50

Jaki  to NAS? Niektóre mają 4 porty Lan. Mógłbyś wpiąć każdy komputer z osobna bezpośrednio do NASA a z internetem łączyć się przez WiFi

Żaden wysokobudżetowy, Synology DS218+ z jednym portem LAN.

• 0

PROJECT PAWBUK      Intel i5 3570K @4.3GHz + Corsair H100i + 2x Thermaltake Riing 12 Red // Asrock Z77 Extreme4 // Corsair Vengeance 4x4GB 1600MHz // Gigabyte GeForce GTX1070 G1 Gaming // 2x Crucial MX200 500GB // EVGA SuperNova NEX650G // NZXT S340 Red

Monitor: LG 29UB65-P 29 cali // Myszka: Steelseries Rival // Mouse bungee: Roccat Apuri // Podkładka pod myszkę: Natec Genesis M12 Maxi // Klawiatura: Corsair Strafe RGB MX Red // Słuchawki: Encore Rockmaster OE // DAC: Fiio E07K Andes

#5 PikSel71

PikSel71
  • Nowicjusz

• 10 postów

Napisano 08 maj 2019 - 11:19

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Mam wątpliwości dotyczące zmian w mojej sieci domowej. W chwili obecnej mam podłączenie takie: Do salonu dochodzi kablowo internet i tam stoi router. Do routera podłączone są telewizor, konsole, Apple TV i NAS. Reszta urządzeń w domu łączy się z routerem poprzez wifi.

I tutaj pojawia się problem - komputery do pracy stoją w innym pokoju i z NASem łączą się poprzez sieć bezprzewodową, co znacząco ogranicza wymianę danych. Zajmuję się obróbką video, żona fotografią i pracujemy na naprawdę sporej ilości danych - z jednej sesji potrafi to być 100 GB. Chciałbym połączyć oba komputery (mój MacBook i żony stacjonarka) do NASa kablowo, ale niestety przeciągnięcie kabla pomiędzy pokojami nie wchodzi w grę.

Jedynym wyjściem jest przeniesienie NASa w pobliże komputerów, bo bardziej mi zależy na tym, żeby szybko łączył się on z komputerami do pracy, a nie internetem. 

W tej chwili to wygląda tak:

NAS

|                    

|                    ((( Komputer 1

Modem ----- Router )))     

((( Komputer 2

A chciałbym, żeby wyglądało tak:

NAS

|       Komputer 1

|      /  

Modem ----- Router )))            ((( Router 

\

Komputer 2

Czy ma to sens? Jaki drugi router dokupić, żeby to sensownie działało?

Z góry dziękuję za pomoc!

Ten router po prawej musi mieć tryb AP CLIENT i porty 1 GbE jak pisze COOGER. Łączysz go po WIFI do routera, a do portów LAN wpinasz NASa i PC-ty.

Pozdro.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: nas, router, sieć domowa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych