Skocz do zawartości

kompletna skrzynka 7k


Recommended Posts

  • Cześć, staję, a właściwie mój znajomy staje przed zakupem nowego komputera służącego w większości do gier, do wydania jest 7000zł które można lekko nagiąć jeśli będzie naprawdę warto ale bez zbędnego wywalania kasy.

Skleiłem to co widzicie poniżej, chętnie przyjmę jakieś sugestie co zmienić.

Największy dylemat miałem z obudową oraz z zasilaczem. Zestaw ma być dość cichy  nie odlecieć łopotając skrzydłami.

 

Co do zasilacza wiadomo, bez problemu sobie poradzi z tym zestawem jednak w przyszłości wleci tam mocniejsza karta graficzna zapewne z rodziny zielonych 3XXX. Zakładam , że problemu z zapasem mocy dalej nie będzie?

 

  • Zastosowanie komputera : Gry 

  • Maksymalna kwota : Tak do +/- 7000zł,

Kiedy zamierzam kupić komputer? : W ciągu tygodnia

Których części potrzebuję : cała buda

Czy będę podkręcać sprzęt? : tak

Rozdzielczość mojego monitora i model : 2k ( pod koniec tego roku prawdopodobnie przesiadka na 4k )

Specjalne wymagania : względnie cichy

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : drugi SSD Crucial BX500 240GB

Własna propozycja zestawu 

 

Inne : brak

 

Link to post
Share on other sites

Właśnie takim pierwszy ale jest ten zasilacz, faktycznie chyba warto dołożyć do 650W. A co do obudowy , zostało jeszcze tak naprawdę 300-400zł zapasu który można spożytkować. Może warto dopłacić do czegoś co jest jeszcze lepiej wyciszone? Ewentualnie czy jest sens dopłacać do mobo na chipsecie x470?

 

W zestawie nie jest ważne czy będzie spełniał rolę choinki z dynamicznym systemem oświetlenia przez 12 miesięcy w roku. Raczej będzie leżał na podłodze praktycznie niewidoczny więc aspekt wizualny tak naprawdę nie ma znaczenia.

 

Zakładam również , że zmiana ryzena na i7 nie przyniesie w tej rozdzielczości ( lub tym bardziej w przyszłym 4k ) wymiernych I opłacalnych korzyści?

Link to post
Share on other sites

   Tego , że 2080 będzie się w 4k męczył też jestem świadomy ale zmiana na monitor 4k będzie dokonana prawdopodobnie równocześnie z zakupem mocniejszej karty. Co do czekania na ryzeny 3XXX niestety komputer będzie kupowany na już, sprawa jest dość pilna więc o czekaniu do wakacji raczej nie ma mowy.

 

Tak to wygląda w chwili obecnej

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...