Skocz do zawartości

Zestaw do modernizacji (1200zł-1300zł)


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie! 

Potrzebuję pomocy w złożeniu komputera do grania, budżet startowy jest skromny, i nie mogę poradzić sobie do końca z wyborem podzespołów. Przedstawię wam swój zestaw i prosiłbym o ewentualne doradzenie i zmianę go w taki sposób aby odpowiadał moim wymaganiom :) 

1. Początkowo chciałbym móc pograć na tym w Paladinsy, CS:GO, Realm Royale, World Of Tanks w 720p na low, czy w tym budżecie będzie to osiągalne? (youtube twierdzi że tak :D)

2. 1x8GB Ram jest tu nie przypadkowo, w przyszłym miesiącu pierwsze co chciałbym zrobić to dorzucić kolejną kostkę 8GB

3. Następnie myślałem nad wrzuceniem RX 560/570 (czerwiec)

4. I coś co mnie dręczy, mianowicie czy do tej płyty da się włożyć potem Ryzena 5 2600? 

Budowa trochę rozległa w czasie, ale niestety nie mogę sobie na chwile obecna pozwolić na coś droższego, dziękuję z góry wszystkim i bardzo serdecznie pozdrawiam! :)

Link to post
Share on other sites

ciężka sprawa, procek ten nadaje się tylko do biura/multimediów.. nie opyla się go brać nawet na przeczekanie.

Płyta też lipton, przestarzały już chipset, w tej kwocie ciężko złożyć zestaw do gier z nówek (nawet średnio wymagających)

 

https://www.olx.pl/oferta/nowy-ryzen-3-2200g-nowa-plyta-glowna-gigabyte-a320m-s2h-8gb-ddr4-CID99-IDyHbYV.html#c858a7cf49

 

trochę razi mnie po oczach ta płyta główna.. no ale budżet jest jaki jest.

 

do tego 

https://www.x-kom.pl/p/423078-zasilacz-do-komputera-be-quiet-system-power-9-500w.html

i może być ten armis

https://www.x-kom.pl/p/429622-obudowa-do-komputera-silentiumpc-armis-ar1.html

 

SSD jakiekolwiek 250gb za ~130 kupisz

 

Ps. i żeby Ci nie przyszło brać od tego Pana z OLX "podstawowego zasilacza" co najwyżej obudowę jak ma jakąś ciekawą w używce to weź.

 

 

@up ew. poczekać i zamiast tego Ryzena 2200g, przy następnej rencie R 3 1200/ R 5 1400 +  RX 570/580 w używce.

Edytowane przez pendzel_3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Problem leży w budżecie (~1000zł),
 
używanych Ryzenów za bardzo nie ma, 
można pójść w używkę intela, ale już na starcie skazujesz się na zamkniecie jakiejkolwiek drogi do upgrade.
 
 
Na twoim miejscu kupiłbym porządną płytę + zasilacz - jako bazę pod dalszą rozbudowę.
 
MSI B450-A pro, MSI B450 GAMING PLUS, MSI B450 TOMAHAWK ... wszystkie zbliżone do siebie z takimi samymi sekcjami zasilania, z przejrzystym biosem. (koszt 400-450zł)
 
Zasilacz - ten który Ci podałem lub kilka zł mniej za SPC Vero M2/L2 500/600W. ~200zł
obudowa - po taniości wedle uznania byle by to nie był jakiś piekarnik. (czyt. była przewiewna)
 
CPU - Ryzen 3 2200g 372zł (sferis)
Lub Ryzen 3 1200 245zł (sferis) + RX
 
Ram, jeśli wiesz że będziesz dokładał za miesiąc lub dwa drugą kość to 1x8gb min.3000Mhz 
Natomiast do twoich zastosowań 8gb wystarczy w zupełności tylko wtedy obowiązkowo od razu 2x4gb tak aby działało to w dualu i również min.3000Mhz.
 
z używek można kombinować ale niestety najwięcej jest tego na olx, jak nie czujesz się mocny w te klocki to rzeczywiście sobie odpuść bo różnie to bywa

Taki zestaw, na chwile obecną sprosta twoim oczekiwaniom a w przyszłości jak przyjdzie taka konieczność wymienisz CPU nawet na Ryzena 3gen (które pojawią się dopiero za kilka miesięcy).

 

Wrzucisz tam lepszą grafikę, dorzucisz pamięci RAM czy bezproblemowo zrobisz OC (czego nie można powiedzieć o budżetowych płytach głównych których nazwy padały na początku tego wątku).

 

I tak bym to widział.


Zdaje się, że jesteśmy i tak już lekko poza budżetem, wiec proponuję $$ na 30 dni do skarpety... po drodze zahaczyć jakąś 

Wróżkę zębuszkę i kupić coś raz ale żeby starczyło na jakiś sensowny okres czasu.

Edytowane przez pendzel_3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...