Skocz do zawartości

Proszę o opinie użytkowników procesowa amd 2400g


Recommended Posts

Spotkałem się z opiniami że ten procesor wywala bluskriny. 

Nie mam tego procesora ale stwierdzenie jakoby akurat ten model wywalał bluescreany jest z serii "opowieści dziwnej treści".... nie wykluczone że się u kogoś zdarzyło, ale najpewniej winny był ram lub był to zbieg okoliczności i faktycznie procesor był wadliwy. (obstawiam to pierwsze).

 

 

 

Opiszcie czy wentylator jest wystarczający w tym procesorze i jak Wam OC poszło
 

 

Najprościej: W przypadku tego modelu stockowe chłodzenie wystarczy do stockowych ustawień zegara.(dlaczego, o tym niżej).

 

I tutaj mała aczkolwiek ważna dygresja, ten procesor ma pastę zamiast lutowanego ihs, nie nastawiałbym się na bicie rekordów w OC, to raczej procesor do biurowego sprzętu / multimediów i niewymagających gier i w takim zastosowaniu sprawdzi się b.dobrze.

Link to post
Share on other sites

Witam. Chciałbym żebyście opisali jak Wam się spisuje procesor amd 2400g.

Spotkałem się z opiniami że ten procesor wywala bluskriny. Opiszcie czy wentylator jest wystarczający w tym procesorze i jak Wam OC poszło. Pozdrawiam.

Ja posiadam 2200g, trochę słabsza grafika i 4 wątki mniej. Wentylator na fabrycznych ustawieniach ciagle lata w górę/dół obrotami co jest bardzo irytujące - zmieniając krzywa w biosie można to załatwić. Jeżeli chodzi o bluescreeny itp. to zdarzały się takie historie na początku z racji sterowników, ja osobiście nie mogę korzystać z tej zintegrowanej grafiki przez mój TV, ogólnie grafika bardzo daje radę do lekkich gier a procesor nie ma problemu z niczym dopóki uzywasz go jak na te cenę przystało, ze tak się wyrażę :D

Niestety, nie wiem czy mogę poradzić kupno tego procesora - niedługo Zen 2 a tez ryzen 5 1600 już chodzi w podobnych pieniądzach jeżeli zewnętrzna karta by była rozważana.

Edytowane przez uberas
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Procesor dobry, jeśli na początku nie planujesz zakupu dedykowanej karty graficznej. Ma proste 4 rdzenie. Montowałem z kumplem dla 12-latka komputer z procesorem i działa bardo dobrze. Chłodzenie boxowe jest wystarczające. 

 

Jeśli planujesz zakup dedykowanej grafiki, to lepiej kupić: 

- Ryzen 1600, bo 6-ścio rdzeniowy i podkręcisz do 3.7-3.9 (tu trzeba dokupić jakiegoś Fortisa 3) 

- Ryzen 1600X, też 6 rdzeni, ale wyższe zegary, lepsze możliwości kręcenia 

- Ryzen 2600 - niewiele drożej, też 6 rdzeni, bez dodatkowego chłodzenia starczy 

- Ryzen 1700 - 8 rdzeni, możliwość podkręcenia 

Link to post
Share on other sites

Witam. Problemy ze sterownikami tzn ? Co Czy to było tak że miałeś płytę główną z serii 300 pod ryzeny 1 generacji a włożyłeś ryzena 2 generacji w tą płytę ? Pozdrawiam.

Szczerze mówiąc to nigdy nie doprowadziłem tej zintegrowanej grafiki do stanu uzywalnosci, ciagle sie sypaly jakieś pierdoly - tu na starszych sterownikach powiedzmy byl problem z wattmanem na nowych juz go nie bylo ale pojawial sie bsod przy jakiejs tam aplikacji itp. itd. Nie mialem 1 generacji, kupiłem płyte już obslugujaca 2000.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...