Skocz do zawartości

Wymiana płyty głównej czy też procesora?


Recommended Posts

Witam serdecznie.

 

Od kilku dni borykam się z problemem wymiany płyty głównej. Chciałbym wymienić swoją płytę ASUSTeK  H81M-R, na MSI Z97 Gaming 7 (koszt ok 600zł), jednak mam pytanie odnośnie mojego komputera. Co mógłbym jeszcze zmienić?

 

Procesor: Intel Core i5 4460 @ 3.20GHz (działa niezawodnie, sprawny w 100% - czy wymieniać?)

Ram: 8,00GB Dual-Channel DDR3

Płyta główna: ASUSTeK COMPUTER INC. H81M-R (SOCKET 1150)

Karta graficzna: 4095MB NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti

 

Głównie zależy mi tylko na wymianie płyty głównej oraz zmienienie kości RAM na HyperX DDR3 Savage w ilości 2.

 

Dzięki za odpowiedź :)

Link to post
Share on other sites

Dlaczego tak bardzo ci zależy na wymianie płyty głównej wymiana jej   nie zwiększy ci wydajności , wydawanie 600 zł na płytę na chipsecie z97 to głupota to już przestarzała platforma  że by to miało jakikolwiek sens należało by zmienić również procesor na core i7 4770k lub 4790k  a to następne 650-700zł . Nie napisałeś jaki posiadasz ram przydało by się min 1600mhz w dualu i w niedalekiej przyszłości dokupić kolejne 8gb . Nie opłaca się inwestować w tą platformę bo zmienić należało by wszystko że by uzyskać wyższą wydajność .

Link to post
Share on other sites

Ogólnie, jeśli płyta główna jest sprawna zostawił bym obecna platformę, ba po wymianie karty graficznej na RX 570 z obecnym procesorem powinien dobrze się spisywać w grach.

Oczywiscie przy obecnych tytułach gier w trybie wieloosobowym lepiej spisują się procesory i7, ale przy obecnej karcie nie ma sensu wymieniać procesora ( bo i tak karta nie nadąży i trzeba ciąć ustawienia).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...