Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Instalacja Windowsa 10 na dysku SSD

dysk ssd dysk ssd instalacja Win10 Windows 10

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 gipsu27

gipsu27
  • Bywalec

• 118 postów
  • Miejscowość:Jarosław

Napisano 28 kwiecień 2019 - 14:09

Witam.

Kupiłem ostatnio dysk SSD ADATA SU900 256 GB. Mam kilka pytań odnośnie instalacji a dokładnie jak się do tego wszystkiego zabrać. Oczywiście nowy dysk posłuży mi za dysk systemowy + miejsce na  jakieś mniejsze gry a stary HDD WD 500GB chciałbym zostawić na dane. Utworzyłem już sobie pendriv'a z instalką Windowsa 10. 

Po podłączeniu dysku SSD przed instalacją systemu należy odłączyć stary HDD tak? Po ponownym uruchomieniu w biosie ustawiam bootowanie Windowsa z USB po czym instaluje system. Po udanej instalacji podłączam HDD, w biosie ustawiam bootowanie Win z dysku SSD po czym mogę sformatować już partycję C z systemem i programami która znajdowała się na dysku HDD. Czy po takim formacie dysk ten nadal będzie normalnie działał i będą mógł go użyć jako nośnika danych? Na końcu instaluje wszystkie sterowniki i potrzebne mi programy na dysku SSD. Czy wszystko się mniej więcej zgadza. Jeśli nie to prosiłbym o jakąś rade co i jak zrobić.

Jeszcze jedno pytanie odnośnie aktywacji. Obecny system mam połączony z moim kontem Microsoft tak więc po instalacji nowego i zalogowaniu się na moje konto system ten automatycznie zostanie aktywowany? 

Pozdrawiam   

• 0

#2 Gryphus

Gryphus
  • Gaduła

• 427 postów

Napisano 13 maj 2019 - 07:48

Tak jak napisałeś, odłączasz dysk HDD, ustawiasz bootowanie z SSD, instalujesz OS na SSD, następnie podłączasz HDD i go formatujesz. Dysk HDD będzie działał normalnie.

Tak, po zalogowaniu normalnie aktywujesz system. W razie problemów pisz.

• 0

PC: i9 9900K Noctua NH-D15 MSI MEG Z390 ACE Gigabyte Radeon RX570 Gaming 8GB 4x8 GB HyperX 3600 MHz Predator Samsung 860 EVO 500 GB M.2 / Samsung 256 GB SSD 860 PRO / Samsung 500 GB SSD 860 EVO / WD Black 2TB /  Seasonic 750W Prime Ultra 80 Plus Titanium Cooler Masters Cosmos II/

Konsola: XBOX ONE S 1 TB + Seagate Game Drive XONE 2 TB

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dysk, ssd, dysk ssd, instalacja, Win10, Windows 10

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych