Skocz do zawartości

Instalacja Windowsa 10 na dysku SSD


Recommended Posts

Witam.

 

Kupiłem ostatnio dysk SSD ADATA SU900 256 GB. Mam kilka pytań odnośnie instalacji a dokładnie jak się do tego wszystkiego zabrać. Oczywiście nowy dysk posłuży mi za dysk systemowy + miejsce na  jakieś mniejsze gry a stary HDD WD 500GB chciałbym zostawić na dane. Utworzyłem już sobie pendriv'a z instalką Windowsa 10. 

 

Po podłączeniu dysku SSD przed instalacją systemu należy odłączyć stary HDD tak? Po ponownym uruchomieniu w biosie ustawiam bootowanie Windowsa z USB po czym instaluje system. Po udanej instalacji podłączam HDD, w biosie ustawiam bootowanie Win z dysku SSD po czym mogę sformatować już partycję C z systemem i programami która znajdowała się na dysku HDD. Czy po takim formacie dysk ten nadal będzie normalnie działał i będą mógł go użyć jako nośnika danych? Na końcu instaluje wszystkie sterowniki i potrzebne mi programy na dysku SSD. Czy wszystko się mniej więcej zgadza. Jeśli nie to prosiłbym o jakąś rade co i jak zrobić.

 

Jeszcze jedno pytanie odnośnie aktywacji. Obecny system mam połączony z moim kontem Microsoft tak więc po instalacji nowego i zalogowaniu się na moje konto system ten automatycznie zostanie aktywowany? 

 

Pozdrawiam   

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Tak jak napisałeś, odłączasz dysk HDD, ustawiasz bootowanie z SSD, instalujesz OS na SSD, następnie podłączasz HDD i go formatujesz. Dysk HDD będzie działał normalnie.

 

Tak, po zalogowaniu normalnie aktywujesz system. W razie problemów pisz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...