Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Navi


Recommended Posts

20°C? Tj liczba rzeczywista, podczas gdy temperatura na mojej iGpu tj liczba urojona :D

 

@Uberas

 

Nie, nie da. Przy SLI kary muszą być z jednej architektury

No wiem, taki żarcik - ale w sumie 680 i 770 to ten sam chip?
Link to post
Share on other sites
Gównie czy pakowanie czegokolwiek mocniejszego do 1700@3,9 ma sens, jeśli masz możliwość w jakichś grach to przetestować zwykłym afterburnerem, nie gram zbyt wiele a właściwie prawie wcale ale nie powiem może w CP (jak w końcu wyjdzie/jeśli:P) bym sobie pograł.

Chyba jednak wymienię procka szybciej niż się spodziewałem :D W AC:Origins okolice 60fps ale ze spadkami do 50 w miejscach gdzie jest dużo ludzi. Karta sama w sobie spokojnie daje radę, ustawiłem rozdzielczość na 200% (czyli 4k o ile się nie mylę) i wciąż było około 45fps. Pobawię się może jeszcze później w wyłączanie SMT.

E: Zero problemów z crashami itd. chociaż karta nie namęczyła się za bardzo.

Edytowane przez zbiku90
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ustawienia standardowe Ultra, wyższe rozdzielczości przez VSR

1080p

FPS max 114 avg 63 min 9

Score: 7076

 

1440p

FPS max 98 avg 61 min 14

Score: 6954

 

4k

max 71 avg 42 min 20

Score: 5013

 

Jak widać bottleneck występuje, praktycznie nie ma różnicy między 1080p a 1440p.

Temperatury karty (wszystko na stock):

rdzeń - 73

pamięć - 84

vrm - 70

hot spot - 93

 

rpm - 2361 było już dość głośno ale jeszcze całkiem znośnie.

 

E: W COD 1080p ustawienia automatyczne (high/ultra) średnio 116fps i praktycznie nie spada poniżej 100. Coś czuję że na nowy monitor trzeba zacząć odkładać :D

Edytowane przez zbiku90
Link to post
Share on other sites

 

 

[email protected] powinna sobie poradzić z RX5700. 

Tyle tylko że przesiadka z 1070 na 5700 to raptem 10-15% w porywach. A przy moim "graniu" to już w ogóle szkoda zachodu :)

 

Wyjdzie Ampere. wyjdzie zen3 to się zrobi jakąś przesiadkę :)

 

 

 

w aasin  1080p to  gubi  ze  25  klatek

rozumiem że testowałeś? czy tak sobie strzelasz?  :->

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up to do mnie? jeśli tak to nie wiem czego ma w tym danym przypadku dowodzić materiał który podlinkowałeś.

Nie ma w nim ani 1700 ani 1070 czy 5700. Także dysputy z Tobą uważam za zakończone.

 

A od mojej sygnaturki to się odczep i tego typu uwagi zachowaj dla siebie.  

Edytowane przez pendzel_3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

bez różnicy,narzut  plus  wolny  ryzen  powoduj to  samo  na  konfiguracji  ryzen  1700 vs  rx5700

 

Tylko trzeba  mieć porownanie  a nie  pitolić  3  po  3 jak  ten  wyżej.

 

2600  postów  to co on  tu robił  przez  ten  czas,chyba szukał  o  rozmarynach......

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

Buehehehehe 

bez różnicy,narzut  plus  wolny  ryzen  powoduj to  samo  na  konfiguracji  ryzen  1700 vs  rx5700

 

Tylko trzeba  mieć porownanie  a nie  pitolić  3  po  3 jak  ten  wyżej.

 

2600  postów  to co on  tu robił  przez  ten  czas,chyba szukał  o  rozmarynach......

Jak byś synek nie zauważył mam trochę więcej postów na tym forum jak ty... Jakoś tak ponad 4 razy więcej postów.

Link to post
Share on other sites

https://www.techspot.com/article/1525-assassins-creed-origins-cpu-test/

 

Wg tego testu 1800X i nawet 1600X mają 1% min powyżej 60fps z 1080ti na ultra. Tylko tyle że to w Siwie, wbudowany benchmark jest bardziej wymagający procesorowo IMO. Wyłączenie SMT nie pomogło a nawet pogorszyło sprawę, podbiję jeszcze może Vcore bo być może jest na granicy stabilności i dlatego te spadki. No i pocieszam się że jednak nowe AC to dość wymagające gry. W kolejce czekają Shadow of Tomb Raider i Far Cry 5, jak nie będzie stałych 60 fps to 1700 mówi papa.

Wybierając ten procesor byłem świadom że w grach nie ma szału ale liczyłem że nie będzie gorzej niż na i7 2600K, teraz mam mieszane uczucia. Za to PowerColor mnie pozytywnie zaskoczył, najtańsze chłodzenie spośród 5700XT a jest dość cicho, chłodno i przede wszystkim stabilnie. Będę miał chwilę czasu to zrobię UV i nic lepszego mi nie potrzeba, przynajmniej do premiery RDNA 2 :D

Link to post
Share on other sites
No i pocieszam się że jednak nowe AC to dość wymagające gry

 

tyle  o ile , wymagający  co  do  cpu  ale jeszcze bardziej  do gpu

 

Wybierając ten procesor byłem świadom że w grach nie ma szału ale liczyłem że nie będzie gorzej niż na i7 2600K

 

 

Nie ma  opcji  aby  było  gorzej

IPC  Ryzena  1   jest  odrobinę  większe od SB  a gry  wpierają  6 rdzeni od  bf 3  czyli  ladne  pare lat

 

Takze  ten 4/8  intela  nie  ma żadnych  szans ;)

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...