Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Navi


Recommended Posts

W porównaniu do Nvidii gry są ostrzejsze na Radeonie bez włączania opcji Radeon Image Sharpening, zawsze były nawet jak w sterownikach tej opcji jeszcze nie było.   

Mylisz się - to jest zwykła bzdura która już nie raz była powtarzana i ludzie to kupili. 

Dopiero jak postawisz na biurku 2 takie same monitory i podepniesz pod jeden kartę nV a pod drugi kartę AMD zrozumiesz, że generowany obraz jest identyczny. Większość dostrzeganych różnic sprowadza się  w domyślnym ustawieniu kolorów gdzie AMD korzysta z YCbCr 4:4:4 a nV RGB 4:4:4. 

Radeon Image Sharpening nie jest włączana automatycznie w każdej grze jak piszesz, chyba że ktoś podczas instalacji sterowników wybierze profil w którym opcja jest domyślnie włączona, jeżeli podczas instalacji wybierzemy default lub pomiń jest domyślnie wyłączona,

Możliwe, że zostało to zmienione bo w którejś wersji sterownika od razu wybrany był profil z włączonym RIS

 

Link to post
Share on other sites

Mylisz się - to jest zwykła bzdura która już nie raz była powtarzana i ludzie to kupili. 

Dopiero jak postawisz na biurku 2 takie same monitory i podepniesz pod jeden kartę nV a pod drugi kartę AMD zrozumiesz, że generowany obraz jest identyczny. Większość dostrzeganych różnic sprowadza się  w domyślnym ustawieniu kolorów gdzie AMD korzysta z YCbCr 4:4:4 a nV RGB 4:4:4. 

Kolory to zupełnie inna sprawa a ostrość zupełnie inna, kiedyś przekładałem specjalnie karty jedna po drugiej i Radeon wyświetla ostrzej, żadna bzdura. Kolega któremu niedawno sprzedałem Radeona RX580 SE po zapytaniu przeze mnie jak sprawuje się karta, odpowiedział: dobrze no i wyświetla ostrzej obraz od Nvidii, to były pierwsze słowa.  

Edytowane przez RBX100
Link to post
Share on other sites

kiedyś przekładałem specjalnie karty jedna po drugiej i Radeon wyświetla ostrzej, żadna bzdura

Tak to sobie możesz przekładać :roll: ..

Jak zestawisz obraz generowany przez obie karty obok siebie wtedy masz porównanie. Wielokrotnie tak robiłem i ostrość generowanego obrazu jest taka sama a sprawdzałem każdą opcję łącznie z HDMI vs HDMI czy DP vs DP.

 

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

To ciekawe co piszesz, jak będę miał taką możliwość to przetestuję na dwóch komputerach naraz.
Dziwne że niektórzy nawet w tym temacie zwrócili uwagę na ostrość Radeona, może jakąś ankietę zrobić czy ludzie widzą różnicę w obrazie aż ciekaw jestem.
 

Edytowane przez RBX100
Link to post
Share on other sites

@UP

Tak jak wcześniej napisałem. W głównej mierze różnica dotyczy ustawienia domyślnych kolorów i już na tym etapie większość osób twierdzi, że obraz na AMD jest lepszy niż na NV. Porównując ten sam format pikseli obraz jest identyczny.

Link to post
Share on other sites

@UP

Tak jak wcześniej napisałem. W głównej mierze różnica dotyczy ustawienia domyślnych kolorów i już na tym etapie większość osób twierdzi, że obraz na AMD jest lepszy niż na NV. Porównując ten sam format pikseli obraz jest identyczny.

Dokładnie, nvidia ma po prostu gorsze ustawienia na fabryce i trzeba zmienić, wtedy wyglądają tak samo

@UP

Tak jak wcześniej napisałem. W głównej mierze różnica dotyczy ustawienia domyślnych kolorów i już na tym etapie większość osób twierdzi, że obraz na AMD jest lepszy niż na NV. Porównując ten sam format pikseli obraz jest identyczny.

Dokładnie, nvidia ma po prostu gorsze ustawienia na fabryce i trzeba zmienić, wtedy wyglądają tak samo
Link to post
Share on other sites

Wlecial RX5700 - identyczny, jakiego mialem wczesniej czyli blower od MSI. I jak narazie jest.. okej, bardzo cicho to chodzi a pod maksymalnym stresem mam 79C na rdzeniu 88 hotspot i ok 70VRM przy 40% went. Polecam, jak ktos ma okazje tanio kupic 5700 to polecam serdecznie taki zabieg.

Boosty w granicach 1660-1710.

Link to post
Share on other sites
Większość dostrzeganych różnic sprowadza się  w domyślnym ustawieniu kolorów gdzie AMD korzysta z YCbCr 4:4:4 a nV RGB 4:4:4. 

 

U mnie na rx5700 domyślnie ustawiony jest format RGB 4:4:4, nie zwróciłem uwagi jak to wyglądało na wcześniejszym sterowniku.

vpWaGem.jpg

 

 

 

Edytowane przez RBX100
Link to post
Share on other sites

jeśli nie czujesz zmiany w barwach to znaczy, że taki sam.

 

Jak przesiadłem się z integry intela na 5700 to się zastanawiałem co się stało? Brak niewyraźnych pasów na ekranie no i kolory zaczęły być po prostu ciekawsze. Już wiem, że kolory to kwestia formatu pixeli. Zostaje pytanie dlaczego na integrach są wyraźnie rozmazane pasy pionowe.

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

Masz na myśli referent 5700? Pod tym stresem to jakie masz rpm przy tych 79C na rdzeniu?

Apexa wlasnie troche gralem, i wiadomo zmienia sie ciagle teren ale karta trzyma 65-78C i wentylatorki 30-40%. Jak dla mnie miodzio, tutaj SS. A w porownaniu do 1650S ta karta jest nieslyszalna :P

ffe369345a029.jpg

Zaryzykowałem i wziąłem tego Asusa Tuf Gaming RX 5700 XT za 1400 zł ( przeliczając z euro u mnie w sklepie), Przetestowałem 1080p jak i 4k rozdzielczość, Karta faktycznie sięga 86 stopni po graniu w 4k np w Battlefield 1 Wszystko ultra hbao itp po godzinie ale nie więcej więc wydaje się jeszcze być to w porządku bo nie ma tak jak inni opisują 104 stopni itp. w 1080p temperatury mają się lepiej bo tylko 60-70, kwestia FPS w grze jeżeli jest lock 60 to temperatury są super. jeżeli leci powyżej to już karta sięga 80-86. Również testowałem Apex legends na ustawieniach extremalnych 8 gb + wszystko ultra, karta śmiga pięknie w obu tytułach bo 55 fps odnotowałem jako najmniejszy spadek tak to lock 60 trzyma , dodam że karta siedzi z Ryzen 1600 stock bez oc, także jestem mega zdziwiony takim wynikiem w 4k. Jedynie co mnie dziwi to że karta cały czas wentylatory ma pomimo takich temperatur między 45-60 prędkości % obrotów podczas stresu podczas gdy się sama rozpędza do 20xx Mhz + . Ogólnie za taką cenę uważam że w sumie jest dobrze, takie temperatury mnie nie odstraszają bo posiadałem sam GTX 275 kiedyś który miał 99-100 stopni codziennie po 10h grania aczkolwiek przesiadka z GTX 1060 na RX 5700 XT jest mega na + też warto dodać że moja obudowa jeszcze aktualnie to Obudowa SilentiumPC Regnum która posiada 1 wentylator tylko i jest mega obudowana :D myslę że zmiana by jeszcze wyszła do tego na + także tragedii nie ma, i przy okazji załapałem się na promocje AMD+ASUS że dostaje się również 3 gry RE3,Halo,Monster hunter + abonament 6 miesięcy + 30 euro cashback na konto bankowe od asusa. także uważam że karta wyszła o wiele taniej. choć jeżeli byłaby możliwość jakoś polepszenia temperatury to chętnie bym sprobował, na razie jedynie co mi do głowy przychodzi to zmiana obudowy i zamontowanie więcej wentylatorów niż 1.

 

jeszcze odnośnie ostrości o której ostatnio pisaliśmy to naprawdę jestem w szoku jak to działa, sama różnica przesiadając się z GTX na RX była już zauważalna w ostrości która była w grach, miałem wrażenie że posiadam inny monitor.

A I problem nie leży w temp rdzenia tylko pamięci
Link to post
Share on other sites

Tak propo tematu Asusa TUF, jak odebrać te 3 gry które się dostaje do konca miesiąca jak się zakupi karte  :D ? wystarczy zarejestrować produkt na stronie asus i czeka na maila czy jak ? Karta zakupiona stacjonarnie w sklepie Media Markt z półki :P

 

Nie ważne już znalazłem duży napis na stronie asusa ODBIERZ GRY jeżeli kupiłeś w Media/saturn :D

Edytowane przez rrwwjunior
Link to post
Share on other sites

Posiada ktoś AC Origins? Na R5 1600 AF, RX 5700 i 16GB 3200 mhz gra w miastach/wioskach nie jest w stanie utrzymać 60 fpsów, przedział to 40-50 parę. Niezależnie od ustawień, a gram w 1080p. Poza miastami jest ok. Naprawdę Ubi dał tak ciała z optymalizacją czy coś jest nie tak? Pochwalcie się jak to u Was wygląda. 

Link to post
Share on other sites

Posiada ktoś AC Origins? Na R5 1600 AF, RX 5700 i 16GB 3200 mhz gra w miastach/wioskach nie jest w stanie utrzymać 60 fpsów, przedział to 40-50 parę. Niezależnie od ustawień, a gram w 1080p. Poza miastami jest ok. Naprawdę Ubi dał tak ciała z optymalizacją czy coś jest nie tak? Pochwalcie się jak to u Was wygląda. 

Zupełnie normalna sprawa.

ryzen nie generuje dużego fps a do tego  z radeonem wchodzi z minus 30 procent z narzutu.

 

Zawsze mnie śmieszy tutaj polecanie  rx5700/xt z tego  rodzajem procesora do 1080p zamiast2060s xd. Nic nie zrobisz

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

2 dni czytania i pracowania nad asusem tuf RX 5700 XT , Wgrany bios 017.001.000.049.000000 a potem z asusa strony Version 2

2020/03/27 do tego  karta śmiga teraz do max 70 stopni pod obciązeniem w OCCT na max shaderach. 
sam opis biosa sugerował temperatury itp. także polecam teraz ta karta to wypas  i wyłączył się tryb odkurzacza :D

 

 

 

Version 2
2020/03/273.59 MBytes
TUF3-RX5700XT-O8G-GAMING E MODE BIOS FLASH TOOL
Efficiency mode(E mode) BIOS for user who would like more power efficiency and better temperature or acoustic
AMD BIOS update to improve stability

 

 

 

dede6336490b69f849d793e20c6e18ed.png

 

Edytowane przez rrwwjunior
Link to post
Share on other sites

Możecie napisać jaki jest u Was domyślny format pikseli na kartach Navi, zdziwiłem się że na 20.4.2 mam RGB 4:4:4  nie chce mi się wszystkich sterowników po kolei instalować żeby sprawdzić. Zmienili domyślny na Navi na taki sam jak w Nvidii?

Link to post
Share on other sites

Możecie napisać jaki jest u Was domyślny format pikseli na kartach Navi, zdziwiłem się że na 20.4.2 mam RGB 4:4:4  nie chce mi się wszystkich sterowników po kolei instalować żeby sprawdzić. Zmienili domyślny na Navi na taki sam jak w Nvidii?

 

Identyko na poprzednich miałem 4:4:4

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...