Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Navi


Recommended Posts

Zgadza się ale na to nie ma rady, taką mają procedurę i tyle, bez dowodu zakupu i pośrednictwa sklepu pozostajemy z gołą du**ą tak naprawdę, i możemy się tylko modlić żeby taki sprzęt nie padł.

Nawet EVGA jest już tylko cieniem dawnej legendy bo plombują teraz karty i wymagają dowodu zakupu, po prostu lepiej to już było.

Link to post
Share on other sites

Zgadza się ale na to nie ma rady, taką mają procedurę i tyle, bez dowodu zakupu i pośrednictwa sklepu pozostajemy z gołą du**ą tak naprawdę, i możemy się tylko modlić żeby taki sprzęt nie padł.

Nawet EVGA jest już tylko cieniem dawnej legendy bo plombują teraz karty i wymagają dowodu zakupu, po prostu lepiej to już było.

Wystarczy pogadać z "lokalnym" sprzedawcą i za przysłowiową "flaszkę" wyślę sprzęt na gwarancję - Gigabyte. Wielokrotnie praktykowałem ;)

Na europejski rynek niereferencyjne karty Gigabyte nie są plombowane. Jedynie referenty mają plomby.

 

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

 

 

Wystarczy pogadać z "lokalnym" sprzedawcą i za przysłowiową "flaszkę" wyślę sprzęt na gwarancję - Gigabyte. Wielokrotnie praktykowałem
 

Tylko jak karta jest z polskiej dystrybucji, a i tutaj nie stawiałbym na to pieniędzy, niestety większość szrotu bez papierów z Allegro to lewy import.  :)

Link to post
Share on other sites

Tylko jak karta jest z polskiej dystrybucji, a i tutaj nie stawiałbym na to pieniędzy, niestety większość szrotu bez papierów z Allegro to lewy import.  :)

Mylisz się.

Wielokrotnie reklamowałem z pomocą "osiedlowego" sklepu karty sprowadzone z zagranicy i żadnych problemów z tym nie było. Podstawą jest oczywiście dowód zakupu bo bez tego nic nie zdziałasz ;)

 

Link to post
Share on other sites

Jak myślicie, opłaca się sprzedać RX'a 5700 Saphire Pulse i dołożyć 600-700zł do używanego RTX'a 2070 Super?


Pierwszy raz widzę plombę na Gigabyte, a miałem w sowim życiu ze 4.

P.s Nawet jak odkleisz numer seryjny karty to uznają gwarancję.

Może wróiła z serwisu gdzie nakleili plombę, ja tak miałem z kartą Asusa kiedyś, nie było blomby jak wysyłałem a z serwisu wróciła już z plombą.  

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem generalnie średnia, bo przed kryzysem te karty były po ~1900 pln, ale teraz to kij wie jak na to patrzeć :/

 

W tej cenie ja bym wziął z xkoma: https://allegro.pl/oferta/outlet-karta-sapphire-radeon-rx-5700-xt-pulse-8gb-9197197741

 

Proshop tj duńska sieć, która nie ma (przynajmniej jak sprawdzałem pół roku temu) magazynu / biura w Polsce więc jak cokolwiek robisz przez nich (reklamacja, zwrot itp) to musisz wysyłać do Skandynawii. Poza tym sklep sam w sobie ok.

Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem swojego MSI RX 5700 za 1670 zł w lutym + AMD Radeon™ Raise the Game. Jedną  gierkę sprzedałem za 100zł , drugą  czyli RE3 gram , i mam jeszcze 3 Months of Xbox Game Pass for PC.

Nie wiem czy ta promocja jeszcze jest , jeśli tak to jak sprzedaż gierki to już się robi o te 200-300 zł taniej ;)

Link to post
Share on other sites

Panowie co sądzicie o takich temperaturach?
To jest RX5700 Sapphire Pulse na biosie sillent, zastanawia mnie temperatura 
GPU Memory Junction 86 stopni po jakiejś godzince grania a w spoczynku 68-70 stopni (wydaje mi się że niższą temp kiedyś miałem na pamięciach), rdzeń chyba ok maks 76 stopni, GPU Hotspot 84 stopnie ale to chyba zawsze jest wysokie
ooeQOBq.jpg

Edytowane przez RBX100
Link to post
Share on other sites

No to mnie zaniepokoiłeś, nie wiem co się dzieje z tymi temperaturami, nie masz może Rise Tomb Rider bo na nim grzeje mi się najbardziej nie wiem jak u innych.  

Edit: teraz popatrzyłem na test tej karty na PPC i tam na zdjęciu z biosu silent rdzeń ma tylko 3 stopnie mniej, pamięci 6 stopni ale w spoczynku już 12 stopni różnicy, może ten model tak ma. Będę musiał chyba z powrotem przednie wentylatory  na front obudowy zamontować bo mam zdjęte w tej chwili, mimo że bok obudowy zdjęty to może karta przewiewu potrzebuje.

Robił ktoś UV tego Szafirka?  

Edytowane przez RBX100
Link to post
Share on other sites

No to mnie zaniepokoiłeś, nie wiem co się dzieje z tymi temperaturami, nie masz może Rise Tomb Rider bo na nim grzeje mi się najbardziej nie wiem jak u innych.  

Temperatury masz wyższe ale w normie , zależy jakie chłodzenie jeszcze w obudowie masz. Zobacz jak ściągniesz ewentualnie boczny panel czy dużo spadną. Ruler ma też Red Devila, inne chłodzenie niż ty

Edytowane przez Kawabonga
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

U mnie po rundce w CoD WarZone i testach w RoTTR wygląda tak:

Buda zamknięta , 2 wentylatory z przodu ,1 z tyłu, nie przekraczają raczej 1000 obrotów

MSI RX 5700 Gaming X

Karta po OC i UV , GPU 1850MHz , 0.960v

https://ibb.co/CHnbGMC

 

rx5700-zamknieta-buda.jpg

Edytowane przez Kawabonga
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...