Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Navi


Recommended Posts

Jeden to serwer (ale czasem jak mnie kto poprosi na forum, to zrobię testy - jak działa np nowoczesna karta graficzna w starym pc):

 

OS - win 2019 x64

stery gpu: 20.4.2

mobo: INTEL SERVER BOARD S3420GP

ram: 24gb ddr3 1333 ecc reg

cpu: Xeon X3460

 

a drugi trochę lepszy:

i7 6700k

32gb ram ddr3 - 1600

jakaś tam mobo asusa s1151 (bardzo średnia)

i taki sam os jak wyżej.

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj też złapałem czarne ekran i nie mogłem odpalić gry(cs:go) zainstalowałem 20.2.2 i problemów brak. Tylko dlaczego amd nie zapisuje mi ustawień UV i OC?

 

Mam to samo z ustawieniami, nie chce w ogóle pamiętać.

Link to post
Share on other sites

U mnie wszystko działa bardzo dobrze.

Czarnych ekranów nie ma - te początkowo wyskoczyły 3 razy ale to efekt ustawienia zbyt niskiego napięcia.

Ustawienia w Radeon Software normalnie się zapisują i nawet po odłączeniu pc z listwy po uruchomieniu są wczytane ustawienia zapisane w Radeon Software.

Link to post
Share on other sites
U mnie wszystko działa bardzo dobrze.

 

Tak się tym chlubisz, a obyś się nie zdziwił.

Mam gpu amd od lutego i do tego tygodnia nie miałem żadnego czarnego ekranu. W tym tygodniu wyskoczyły kilka razy, przywróciłem kopię os sprzed kilkunastu dni i jak na razie nie ma. Tylko na jak długo: dzień, tydzień, a może znów kilka miesięcy? No i to jest ból właśnie.

 

 

E:

Wiecie może, czy AMD ma gdzieś miejsce w sieci gdzie można by pobrać developerskie (mocno wczesne) sterowniki, coś na wzór nV - KLIK?

 

Jak miałem nV to pamiętam, że lubiłem je testować - często rozwiązywały różne problemy (i wprowadzały nowe).

E1:

Stery 27.20.1002.34 WDDM 2.7 - zaraz będę testował jak i co.

Jak na razie działa.

 

ZuuYlvV.jpg

 

Jutro pobawię się na drugim sprzęcie i drugim gpu.

Edytowane przez Succubus
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj też złapałem czarne ekran i nie mogłem odpalić gry(cs:go) zainstalowałem 20.2.2 i problemów brak. Tylko dlaczego amd nie zapisuje mi ustawień UV i OC?

Kiedyś problemem był włączony fast startup w Windows 10. Po jego wyłączeniu, nie resetowało już ustawień.

Nie wiem czy ten problem naprawili. Od jakiegoś czasu nie mam już żadnej karty od AMD.

Link to post
Share on other sites

Próbujesz robić dobrą minę do złej gry jak wielu tobie podobnych którzy zakupili

Stwierdzam fakt, że ja problemów nie mam i to dla mnie jest podstawą do tego by kartę zostawić. Gdybym miał problemy z czarnymi ekranami to karty bym się pozbył i ze względu na obecną sytuację jeszcze bym na niej zarobił Proste jak konstrukcja cepa. 

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tu nie chodzi tylko o czarne ekrany AMD to gra w totka (loteria)

A ty raz masz,następnym razem nie masz problemów i tak w kółko,każdy może przeczytać twoje posty (i nie tylko twoje dotyczące problemów) :D

 

Gdybym miał problemy z czarnymi ekranami to karty bym się pozbył i ze względu na obecną sytuację jeszcze bym na niej zarobił Proste

Ja bym na twoim miejscu już dawno to zrobił ale obawiałbym się,kto mi to kupi,na pewno nie ten kogo stać dołożyć 300zł do Nvidi.

Śpisz spokojnie bez ceregieli.

Edytowane przez Marekpe
Link to post
Share on other sites

 

 

którzy zakupili,napiszę wprost,śmieciowe karty

 

Nie no, mam dwa gpu od amd - generalnie nie można narzekać. Wszystko działa, wydajność jest (szczególnie w serii 5600 i 5700), a że się od czasu do czasu jakiś czarny ekran na niektórych wersjach sterów przytrafi - no lipa (bo nie powinno tak być), ale nie wrzucałbym od razu kart amd do śmietnika. ;)

Link to post
Share on other sites

Tu nie chodzi tylko o czarne ekrany AMD to gra w totka (loteria)

Jeśli zaczną się problemy to wtedy będę się martwił.

 

A ty raz masz,następnym razem nie masz problemów i tak w kółko

Tak jak wyżej - jeśli mnie spotkają jakieś problemy to wtedy będę się martwił i myślał o zmianie karty. W obecnym stanie problemy innych osób nie są dla mnie podstawa do zmiany karty i to chyba jest logiczne.

 

 

Ja bym na twoim miejscu już dawno to zrobił ale obawiałbym się,kto mi to kupi

Wbrew Twojej opinie sprzedaż używanych RX 5700/5700XT ma się świetnie - zakładając, że sprzedawany jest model z dobrym chłodzeniem.

 

Śpisz spokojnie bez ceregieli.

Do czasu gdy zaczyna brakować wydajności co wielokrotnie pokazała historia

np GTX780 vs R9 290, GTX970 vs R9 390, GTX1060 6GB vs RX 580. ;)

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Ostatnie wiele lat były u mnie w zasadzie tylko karty z chipem od nV. Nie mogę złego słowa powiedzieć (choć niektóre serie miały też ciekawe wpadki - a to temperatury, a to pobór prądu w kosmos, a to wydajność).

Generalnie karty nV uważam za bardziej praktyczne - jest cuda, jest rt (w najnowszych konstrukcjach), jest physix (czy jak niektórzy piszą psyhix :rotfl:). 

 

AMD kupiłem z dwóch powodów - po pierwsze trafiła mi się bardzo dobra sztuka z długą gwarancją (od człowieka na tej samej dzielnicy) za bardzo fajne pieniądze, w dodatku nie z koparki co nie jest w przypadku tej serii dość częste, a po drugie - byłem już znudzony ciągle tym samym - te same stery itd, itp (chciałem sobie poeksperymentować).

 

Później dokupiłem używaną 5700 i też bardzo sobie chwalę.

 

 

Zabawne jest dla mnie to, że jak się kupi kartę amd, to zaraz trafia się nvidiowiec, który robi z tego takie halo, jakby to był dla tego użytkownika wyrok - nie, to tylko karta - nie podoba mi się, sprzedam i kupię inną (tyle w temacie, jak spodnie - nie pasują, czy rozedrą się na du**e - ok idę i kupuję inne).

Link to post
Share on other sites

Próbujesz robić dobrą minę do złej gry jak wielu tobie podobnych którzy zakupili,napiszę wprost,śmieciowe karty bo z tym się zgadzam co ten użytkownik napisał.

https://forum.pclab.pl/topic/1311444-KFA2-GeForce-Rtx-2070-super/

Ale masz coś z banią nie tak gościu.

Jego rzecz, jego sprawa. Działa to po co ma zmieniać?

Jak tak bardzo cię boli, że mając karty AMD piszemy o nich, to podam Ci mój numer konta. Zrobisz mi przelew na rtx 2070 super i ją kupię. Gwarantuję, oboje będziemy szczęśliwi

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites
Tak jak wyżej - jeśli mnie spotkają jakieś problemy to wtedy będę się martwił i myślał o zmianie karty.

Nie chce cytować ale wróć do swoich postów w tym temacie przeczytaj je i sam dojdziesz do wniosku,że ten pan chyba sam do końca nie wie co zrobić ;)

 

 

 

Wbrew Twojej opinie sprzedaż używanych RX 5700/5700XT ma się świetnie - zakładając, że sprzedawany jest model z dobrym chłodzeniem.

Oj wcale się temu nie dziwię jak mimo problemów nadal jeden drugiemu poleca kartę bo tańsza :P

 

 

 

Do czasu gdy zaczyna brakować wydajności co wielokrotnie pokazała historia np GTX780 vs R9 290, GTX970 vs R9 390, GTX1060 6GB vs RX 580.

Świetnie,ciekawe czy napiszesz to samo o RTX 2070 SUPER 8GB vs 8GB 5700XT.

 

 

 

AMD kupiłem z dwóch powodów - po pierwsze trafiła mi się bardzo dobra sztuka z długą gwarancją (od człowieka na tej samej dzielnicy) za bardzo fajne pieniądze

No przecież pisze że priorytetem u AMD to cena niższa i na tym koniec.

 

 

a po drugie - byłem już znudzony ciągle tym samym - te same stery itd, itp (chciałem sobie poeksperymentować).

Tobie w życiu się chyba nudzi  :D

 

 

to tylko karta - nie podoba mi się, sprzedam i kupię inną (tyle w temacie, jak spodnie - nie pasują, czy rozedrą się na du**e - ok idę i kupuję inne).

Kartę za/ponad 2000zł porównujesz do spodni :rotfl:

Edytowane przez Marekpe
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że właśnie tobie się nudzi. Nie podoba się to wypad i nie rób spamu.

Zglaszam do moderacji ten spam z twoim udziałem.

 

A jeżeli jesteś na tyle ograniczony że nie rozumiesz o co mi chodzi lub uważasz że bronię innym z tego tematu bo masz inne zdanie niż oni... To idź się lecz.

Link to post
Share on other sites

Nie chce cytować ale wróć do swoich postów w tym temacie przeczytaj je i sam dojdziesz do wniosku,że ten pan chyba sam do końca nie wie co zrobi

Wyręczę Cię.

- 3 czarne ekrany spowodowane undervoltingiem 

- nie działające zakładka kompatybilność - jak się okazuje serwery AMD były wyłączone. 

 

 

Oj wcale się temu nie dziwię jak mimo problemów nadal jeden drugiemu poleca kartę bo tańsza :P

Z mojej strony wielokrotnie padały informacji, że można spotkać się z problemami o czym wyraźnie napisałem. 

 

Świetnie,ciekawe czy napiszesz to samo o RTX 2070 SUPER 8GB vs 8GB 5700XT.

3 krotnie to się powtórzyło więc nie zdziwił bym się gdyby i 4 raz było podobnie. 

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...