Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Navi


Recommended Posts

A jeszcze cena w okolicach 1200 pln i będzie dobra konkurencja

 

Widzisz Rebel, ja się łudzę tak za każdym razem, gdy AMD coś nowego z gpu wypuszcza na rynek. Tylko później to jednak trochę zawsze jest nie tak. :facepalm: Ale życzę im jak najlepiej. Może jak Intel wejdzie za jakiś czas, to coś się zmieni - no nic, zobaczymy. 

 

Ciekawe, że zdecydowali się na 6GB, skoro 5500 ma 8GB. (tak tak, ja wiem, szerokość szyny, liczna kości), ale powinni dowalić 12GB i byłoby po sprawie :wariat:

Edytowane przez Succubus
Link to post
Share on other sites

@Sukub

 

W kwestii VRam: zobacz, że rx 580 4gb był sprzedawany w podobnych cenach co rx 570 - a pozostaje kartą 10-15% szybszą.

 

Ja się RAZ tak łudziłem co do cen - na premierę Vegi. I o ile w PL ceny (i dostępność) to był ponury żart, o tyle ~1850 pln w Se tydzień po premierze to był chyba życiowa okazja.

 

@Dj

 

1250 to też nie będzie zła cena moim zdaniem.

Link to post
Share on other sites
w Se tydzień po premierze to był chyba życiowa okazja

 

A widzisz, PL zawsze gdzieś za krajami 3-go świata :(

 

jaką ty masz obecnie kartę graficzną?

 

W statusie stoi, że "Rvii LC" , a jeśli tak - to wypas :)  (niedawno widziałem ogłoszenie z R VII - ktoś sprzedawał za 2k (dwa coś tam - nie pamiętam 300 chyba, wersja referencyjna - 3x wentyle).

Edytowane przez Succubus
Link to post
Share on other sites

Dla mnie 2080ti miejscami jest za wolna.... I czekam z utęsknieniem na Amperee. Niecierpliwość potęguje to że obecny model który posiadam jest największym badziewiem w historii posiadanych przeze mnie GPU.

 

"More is better" jak mawiał J. Clarkson. :)

 

Wracając do tematu - jeżeli RX 5500XT 8GB będzie kosztować trochę mniej niż obecnie, a 5600XT doganiałoby RTX 2060 przy cenie circa 1300zł... Może coś by się wreszcie ruszyło. Żeby tak w high endzie AMD wreszcie wyjęło głowę z du..y :(

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

5600XT doganiałoby RTX 2060 przy cenie circa 1300zł... 

Nie będzie  doganiać. 

Z pierwszych materiałów widać, że to konkurent wydajnościowy dla GTX1660S i GTX1660Ti. 

Jestem w 100% pewny, że tak jak w przypadku RXT2060 tak w przypadku 5600XT oc pamięci będzie dawać bardzo dużego kopa. Pytanie jest takie czy pamięci w 5600XT będą się podkręcać bo te w RTX2060 szczególnie Samsunga idą od strzała +600, + 800 czy nawet + 1000. 

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Rebelmind, Taką zagwozdkę mam jaką ty masz obecnie kartę graficzną?

Radeon VII + blok EKWB (chłodnica 420/45 mm), jak trafnie zauważył @Sukub, ale rozumiem skąd mogą być wątpliwości. W ciągu roku chyba z 8 czy 9 kart mi się przez komputer przewinęło (m.in. V56, 1070, 580/4GB, 560, 590, Rvii, ostatnio nawet 1660 Ti) z czego moje prywatne to była Vega i właśnie Rvii. Myślałem, że może wleci Amper (bo powoli przestaje wierzyć w 5800/5900), ale na moim monitorze współpraca z NVidiią kończy się stroboskopem :/ Jestem więc "skazany" na radeony, bo wymieniać monitor żeby wymiana karty miała sens nie mam zamiaru.

 

Chciałbym, żeby na CES AMD znowu wyskoczyło z partyzanta z podobną niespodzianką jak rok temu. Wtedy tylko poczekać do wakacji (premiera Ampera = zjazd w dół z cenami jakiegokolwiek topowego Navi) i można robić upgrade. Niestety, wpadłem w te same sidła o których pisze @Joker :D

Edytowane przez Rebelmind
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

https://nl.hardware.info/nieuws/70235/asrock-lekt-specificaties-amd-radeon-rx-5600-xt-rx-5700-met-minder-geheugen

 

RX 5600XT na rdzeniu z RX 5700 tylko z obciętym ram do 6GB @ 192bit 12000Mhz 288Gb/s i znacznie niższym taktowaniem gpu??? 

 

Może jednak AMD planuje wydać również RX 5600 bez dopisku XT  :roll:

RX 5600     - 1920:120:48 ROP 6GB @192bit 14000Mhz 336GB/s
RX 5600XT - 2304:144:48 ROP 6GB @192bit 12000Mhz 288GB/s

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam nadzieję, że będzie bliski wydajności 2060 i w cenie 1660ti.

Jeśli rzeczywiście RX 5600XT będzie miał taką specyfikacje jaką podał Asrock na swojej stronie to na bank ta karta będzie wyceniona na 1400-1450zł i na bank pojawi się wersja RX 5600 bez XT w niższej cenie  ~1200zł tak aby zapełnić lukę. 

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

1. To tylko plotki

2. Wielkość rdzenia jest dobierana pod wieloma względami, np termicznym  (Większa powierzchnia przyjmie i odprowadzi więcej ciepła), elektrycznym (aby zakłócenia były mniejsze, gdy w grę wchodzi wysokie natężenie prądu - ale co za dużo to nie zdrowo).

Jestem ciekaw jak skaluje się 5700 XT - prąd ciepło

 

Tyle ode mnie. Czekam na pewniejsze plotki i na review końcowy


ummmm

jak słodko:

 

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

No Panowie. Zamówiłem właśnie: SAPPHIRE Nitro+ Radeon RX 5700 XT 8G GDDR6 Dual HDMI/ Dual DP OC (Uefi) Special Edition

 

z włoskiego amazonu za 1786 zł.

 

Chyba nikt mnie nigdy nie przebije, już nigdy nikt  %-)  

 

Dam linka, żeby nie było: https://www.amazon.it/gp/product/B07ZZS579F/

 

Nalicza rabat w koszyku, 420 euro. Czas oczekiwania do 19 lutego, ale zobaczymy. 

 

Okazja jest na tak zwanym pepperze.


na morelach aktualnie cena 2300


SAPPHIRE Radeon RX 5700 XT NITRO+ SE ma przynieść wzrost w wydajności, dzięki wyższym fabrycznym zegarom GPU i podkręconej pamięci 8GB GDDR6 VRAM. Oryginalnie karta NITRO+ ma przepustowość 14 Gbps w przypadku pamięci, w wersji SE parametr ten wzrasta do 14,4 Gbps. Wraz ze wzrostem zegarów pamięci, SAPPHIRE zwiększyło taktowanie boost do 2035 Mhz, co daje 25 Mhz więcej względem podstawowego modelu.

Link to post
Share on other sites

Cena moze i dobra ale jak z gwarancja ? Cos ci sie popsuje i bedziesz musial odsylac do wloch za miliony monet ? Czy tez mozna realizowac taka gwarancje na terenie kraju? Sam rozwazalem zakup karty ze Szwajcarii tam vat na elektronike wynosi bodajze 10%

No Panowie. Zamówiłem właśnie: SAPPHIRE Nitro+ Radeon RX 5700 XT 8G GDDR6 Dual HDMI/ Dual DP OC (Uefi) Special Edition

 

z włoskiego amazonu za 1786 zł.

 

Chyba nikt mnie nigdy nie przebije, już nigdy nikt  %-)  

 

Dam linka, żeby nie było: https://www.amazon.it/gp/product/B07ZZS579F/

 

Nalicza rabat w koszyku, 420 euro. Czas oczekiwania do 19 lutego, ale zobaczymy. 

 

Okazja jest na tak zwanym pepperze.


na morelach aktualnie cena 2300


SAPPHIRE Radeon RX 5700 XT NITRO+ SE ma przynieść wzrost w wydajności, dzięki wyższym fabrycznym zegarom GPU i podkręconej pamięci 8GB GDDR6 VRAM. Oryginalnie karta NITRO+ ma przepustowość 14 Gbps w przypadku pamięci, w wersji SE parametr ten wzrasta do 14,4 Gbps. Wraz ze wzrostem zegarów pamięci, SAPPHIRE zwiększyło taktowanie boost do 2035 Mhz, co daje 25 Mhz więcej względem podstawowego modelu.

 

Link to post
Share on other sites

akurat amazon słynie z tego, że nikogo jeszcze źle nie potraktował. Ewentualnie (tfu tfu) odsyłasz na ich koszt. 100 razy pewniejsze zakupy, niż od firm krzaków z allegro.

 

za 420 euro nie kupisz w Polsce żadnej karty 5700 xt, ale szkoda już słów na opisywanie naszej szarej rzeczywistości. No topowy model - to topowy model, u mnie akurat okno obudowy i ledy są 2 cm od ściany, także ominą mnie wrażenia wizualne. Zobaczymy czy doznam szoku względem gigabita.


Marzy mi się odpalenie kompa, wszystko na default i nawet nie zaglądam w ustawienia. Mam traumę po cold bootach  %-) (których to nie doświadczam od dłuższego czasu), ale w dostrajanie karty trzeba wchodzić po np. crash'ach. Może nitro + se będzie działał na stocku. No nic, w każdym razie wygrałem w temacie amd navi, dopiszę sobie to do wirtualnego cv mojego alter ego nerda, no lajfa i przegranych godzin życia. edit: chociaż teraz z wizją wejścia w posiadanie kolejnej karty, zresetowałem swojego radeona i na stocku, rpm 1900, gears 5, wiedźmin 3 - maks 103 stopnie w hot spocie, 74 karty i 89 pamięci. Też nic złego się nie dzieje.

Edytowane przez FranzMoritz
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...