Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Navi


Recommended Posts

No niestety. U mnie temp. ok. maks 91 stopni w hot spocie, pamięci koło 81, reszta około 70 nawet po kilku godzinach ale wentyle na 60% z 46% w default, no i cicho już nie jest. Control również testowałem.

 

Też miałem wymieniać, no ale została. Jestem w stanie zaakceptować te pracujące wentyle za kilka stów oszczędności.

No to niestety karta z 3 poziomu.

 

Poziom 1. Sapphire Nitro+

Poziom 2. MSI Gaming X, PowerColor Red Devil, XFX Thicc III, Asus Strix

Poziom 3. Gigabyte Gaming OC, Sapphire Pulse, Red Dragon

 

To jeszcze jestem w stanie zrozumieć, ale takie niereferenty, które są gorsze niż referenta? Na forach niby nie widać tematów: "spalił mi się radeon" albo "wyskakują artefakty". Może za jakiś czas

Edytowane przez FranzMoritz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Artok nie chciałem Ci uwierzyć, że STRIX od Asusa może być niżej od Pulse'a. Wchodzę na reddita a tam:

416ztpxrx9w31.png

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/dqk3b7/asus_strix_5700_xt_ridiculously_high_temperatures/

https://www.techpowerup.com/review/asus-radeon-rx-5700-xt-strix-oc/31.html

 

Matko boska, takie dobre chłodzenie, taki dobry układ. Na RTX'ie przecież takich jaj nie ma, o co kaman :/ Sorry, ale ponad 80C na takich chłodzeniach to nie jest normalne. Tymbardziej, że winduje to obroty wentylatorów i hałas robi się nieznośny.

Edytowane przez KamellotK1
Link to post
Share on other sites
Na RTX'ie przecież takich jaj nie ma, o co kaman  

o to samo co zawsze, Sapphire to zawsze był taki "pewniak" jeśli chodzi o AMD, specjalizują się w tym i się do tego przykładają.

Jak spojrzysz sobie na 2080ti to też znajdziesz tylko kilka modeli które "robią robotę"...  miałem u siebie kilka modeli RX 580 i  "budżetowy pulse" odskakiwał od nich na kilometr, oczywiście można to zwalać na "gorący układ", tylko wtedy co? tylko Szafirowi znają magiczny sposób na ich schłodzenie? :->  jak się jednak przyjrzeć bliżej nie można nie odnieść wrażenia że "topowe" wersje innych producentów czasami są robione po łebkach w stosunku do ich odpowiedników z zielnymi chipami na pokładzie, ilość sprzedawanych kart robi swoje. Takie jest moje zdanie.

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

A nadrabia rpm w stosunku do których kart, bo te jedna z cichszych kart na default jeśli chodzi o niereferenty 5700xt

Napisałem ogólnie bo od zawsze Gigabyte względem konkurencyjnych konstrukcji wali wysokie prędkości rpm wentylatorów. 

Jeśli karta, która wbija ponad 3000rpm jest według Ciebie cicha to co powiesz o konstrukcjach, które nawet do 2000rpm nie dobijają ba są takie co 1300rpm trzymają. 

Te strzały na 3800rpm to oczywiście jakiś błąd ale ten Gigabyte domyślnie po osiągnięciu temperatury pracuje w zakresie 2500-3100rpm a to jest dla mnie cholernie głośno.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No właśnie nie pracuje, bo przy Jedi albo Forza 4, ustawienia na maks, nie osiąga nawet 1900 rpm i 100 stopni na bot spocie.

 

Dopiero przy metro Exodus, sam ustawiłem profil wentylatorów wyżej i tak: 3000 rpm, żeby utrzymać kartę w 70 stopniach.

 

Dobry 5700xt z tych "tańszych"

 

No, ale nie bronię tej karty, bo sam bym drugi raz nie kupił. Jakość wykonania takiego Red devila bez porównania

 

Chociaż z drugiej strony w benchmarkach tego nie widać, tylko słychać różnicę :D

Link to post
Share on other sites

@Neo, Aorus za 2100 to całkiem niezła oferta. Niewiele drożej niż Nitro+ (2070), zauważalnie taniej niż Red Devil (2150+).

 

Królem pod względem cena/wydajność pozostaje jednak Pulse (1950, widziałem już kilka promocji poniżej 1900).

Link to post
Share on other sites

@Neo, Aorus za 2100 to całkiem niezła oferta. Niewiele drożej niż Nitro+ (2070), zauważalnie taniej niż Red Devil (2150+).

 

Królem pod względem cena/wydajność pozostaje jednak Pulse (1950, widziałem już kilka promocji poniżej 1900).

Ten Aorus jakiś czas temu był za 1959 w owocowym sklepie, lecz wtedy nie było jego recenzji i wybrałem MSI Gaming X.

 

Obecnie posiadam Diabełka.

Link to post
Share on other sites
Zazdro. Pewnie już pisałeś, ale jak z jakością wykonania karty? Jak bierzesz w ręce to czuć, że tj produkt premium (przypominam innym, że mówimy o PowerColor)?

 

MSI była ciut lepiej wykonana (piękny backplate) oraz o wiele cięższa. Niestety dwie kości pamięci były w połowie chłodzone, a że trafił się outletowy "Diabeł" to skusiłem się na niego.

 

Jeśli chodzi o temperatury to Diabełek przoduje wszystkie odczyty lepsze niż na MSI, dokładną relację zdam w późniejszym czasie.

Link to post
Share on other sites

Czekam™.

 

I to rozumiem @stock, bez żadnego UV czy wentyli na custom profilu... :o Szok, tym większy, że tj ich autorska konstrukcja. Nie jest to w żadnym stopniu kopia Sapphire, Asusa czy kogokolwiek innego.

 

A jeszcze przecież jest Red Devil Aqua...

Link to post
Share on other sites

Z tego co pamiętam, to Ostatni dobry power color był x1950 pro z chłodzeniem od Arctic cooling, potem chyba coś było wartego uwagi na serii hd4000 a dalej cisza. Jeśli o czymś zapominam to wyprowadźcie mnie z błędu

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

 

 

koniecznie... do tego jakieś real fotki poproszę jeśli można.

Wszystko będzie :)

Obecnie posiadam gry:

Shadow of the Tomb Raider

control(najbardziej dała "popalić" poprzedniej karcie)

Star Wars Jedi Fallen Order

Mogę jeszcze zainstalować Wiedzmina 3 . 

Link to post
Share on other sites

Też czekam. Chętnie zobaczę. Dalej jestem zdania, że gigabyte gaming oc jest tak samo dobry jak sapphire pulse. Zależy co tańsze. Tak off topic: serio rozważałem zamianę tomahawka max b450 na aorus elite x570 i to samo z  gaming oc na nitro+, ale później pytałem sam siebie, po co.. Wizualizowałem sobie te 9 banknotów z Władysławem II Jagiełło i znalazłem wiele lepszych zastosowań dla wcześniej wymienionych.

 

Tak, mogłoby być 1900 rpm i 105 stopni w hot spocie. Tak, jest 3000 rpm i 90 stopni w hot spocie, 80 na pamięciach, a 70 na karcie. W każdym scenariuszu obciążenia. Spotkałem się nawet z opinią człowieka, który posiadając wcześniej Red Devila, ma w końcu Gaming Oc i uwaga, oprócz jakości wykonania i chłodzenia, ma teraz lepsze wyniki w benchmarkach (zapewne subiektywna ocena).

 

I mam teraz taki pomysł, na porównania, w np. darmowym: Superposition Benchmark dla posiadaczy 5700 xt. To ja zacznę: procek na stocku, ram na 2666 MHz, bo z takimi ustawieniami nie mam cold boota... Karta na stocku:

 

Superposition_Benchmark_v1.1_5141_157662

 

Staję za gigabytem i oceną best overall dla 5700 xt gaming oc od Gamer Nexusa, nie biorąc pod uwagę wydajności chłodzenia w porównaniu z Red Devilem, czy Nitro+, bo z innymi można powalczyć.

Link to post
Share on other sites

Tak, mogłoby być 1900 rpm i 105 stopni w hot spocie. Tak, jest 3000 rpm i 90 stopni w hot spocie, 80 na pamięciach, a 70 na karcie. 

Sapphire Pulse notuje 72C GPU, 82C pamięci i 90C Hot spot przy 1500rpm więc 1500 vs 3000rpm to niestety ale nie ta sama liga. Pulse jest lepszą konstrukcją od Gaming OC a kosztuje tyle samo więc w tej kwestii wybór jest oczywisty. Jedyną wadą jest 2 letnia gwarancja.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...