Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Navi


Recommended Posts

Zrobisz to w zakładce Wattman tylko musisz ją odblokować
W jaki sposob ? Karta mam od 2 dni , nie miałem czasu bawić sie ustawieniami, ale na obemcym zasilaczu (12 letnii chiftec 650W) podczas gry w nowe metro i na teście grafiki w occt wyłącza mi kompa po kilku minutach ( Karta nowa)

 

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Dj: wyniki, wynikami. Ale oprócz nitro+, czy devila.

To po kiego grzyba jedziesz po Liptonie jak to samo uzyskałeś co On?  :roll:

Nieco tańszy jest Sapphire RX 5700XT Pulse, który jest konstrukcją lepszą. Jedyną wadą jest 2 letnia gwarancja. 

W jaki sposob ? Karta mam od 2 dni , nie miałem czasu bawić sie ustawieniami, ale na obemcym zasilaczu (12 letnii chiftec 650W) podczas gry w nowe metro i na teście grafiki w occt wyłącza mi kompa po kilku minutach ( Karta nowa) Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Nie mam teraz żadnej karty AMD więc nie odpowiem CI na to. Pobaw się. Masz tam sporo zakładek w tym Wattman ;) 

Link to post
Share on other sites

Piszesz z poziomu wyroczni. Ja tylko sugeruję, że gdybym wsadził pulse'a na miejsce gigabyte'a, wyniki byłyby takie same.

 

Celem refleksji, ja wiem co kupiłem i mi to nie przeszkadza

Mógłbym wstawić fajowe wyniki, tylko po co. Nie chciałem Cię urazić, Lipton to pewnie spoko gość, tylko ciekawe czemu tak tego gigabita oczernił

Link to post
Share on other sites

Piszesz z poziomu wyroczni. 

Nie, odnoszę się do Twoich wypowiedzi. Mam zacytować?

 

 

Ja tylko sugeruję, że gdybym wsadził pulse'a na miejsce gigabyte'a, wyniki byłyby takie same.

 To nie sugeruj i  nie "gdybaj" bo możesz wprowadzać w błąd. 

 

Opisz swoje odczucia itd. a nie krytykuj osobę trzecia bo nie poleciła karty jaką kupiłeś. Uzyskaliście te same wyniki ale inne konstrukcją notują lepsze więc logiczne jest, że w takiej sytuacji Lipton poleca to co jest lepsze. 

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

A to Pulse nie był ciut bardziej cichy niż Gigabyte przy tych samych temperaturach? Plus sapphire miał niższe temp na VRM bo miał tam lepiej dociśnięty termopad?

 

Swoją drogą wyraźnie widać jak Gigabyte kładzie lachę na Radeony: wersja Xtr chłodzenia (najlepsza ich konstrukcja AC ever moim zdaniem) jest zarezerwowana tylko dla GF. Ostatnia karta Amd z tym chłodzeniem to był rx 580 8GB - i była fantastyczna (miałem, testowałem, wspominam z tęsknotą).

Link to post
Share on other sites

https://www.gamersnexus.net/hwreviews/3509-gigabyte-rx-5700-xt-gaming-oc-review-benchmark

 

tutaj bezpośrednie porównanie z pulsem, przy 40 decybelach, temperatury takie same, chyba, że czegoś nie zrozumiałem

 

nie chciałbym oczywiście nikogo w błąd wprowadzić

 

ja bym chyba brał co tańsze.

 

Szału nie ma.

 

Pozwolę sobie na subiektywną opinię, że nitro+ i devil, to chyba jedyne karty, które po wyjęciu z pudełka są na piątkę.

 

Ja też podejrzewam, że mógłbym na defaulcie lecieć 3 lata i nic by się nie stało.

 

A Lipton to się chyba sprzedał z tym gigabytem.

 

Pozdrawiam  %-)

Link to post
Share on other sites

@up a może zamiast pozdrawiać naucz się pisać bo naprawdę ciężko patrzeć na Twoje wypociny. Nie rozdzielaj każdego zdania pustym wierszem jakbyś pisał poemat. Dodatkowo zdania mogą występować obok siebie. To te po kropce tak btw. Nie rozdawaj przecinków na lewo i prawo. One mają swój cel i przeznaczenie w zdaniach.

 

Tutaj poradnik stworzony przez forumowiczów CD Action: https://forum.cdaction.pl/topic/96952-ppppp-poradnik-pisania-poprawnie-po-polsku/

 

Polecam Tobie i nie tylko!

Edytowane przez KamellotK1
Link to post
Share on other sites

No tak, tylko gamer nexusowi nikt nie zarzuca braku profesjonalizmu.

 

Mi za to, zarzuca się błędy stylistyczne, albo gdybanie. Bardzo merytoryczne jedno i drugie.

 

A od czego jest forum, mogę uważać Liptona i jego chłopaka za idiotę, mogę sobie pisać jak chcę.

 

Opisałem kartę, którą sam posiadam i której wady, akceptuję przez niższą cenę.

 

A tu jakieś pojedynki na intelekt, czy na to kto jest bardziej poważny.

Zresztą trochę trolluję, ale sprowokowany. Nie znam tak naprawdę Liptona, ani sam się nie znam na kartach graficznych.

 

Taka pisanina. Nie blokujcie mi proszę płyty głównej

Link to post
Share on other sites

Spokojnie panowie.

Sam odbiorę tego Gigabyte z x-komu przetestuję i zdam relację. Jak będzie tragiczna to ją oddam i zakupię inną.

Tak obserwując Ciebie i twoje zmiany GPU naprawdę zachodzę w głowę jaka logika Tobą kieruję. Najpierw było 1070Ti które wymieniałeś na kilka drętwych Polarisów w nie pamiętam jakiej kolejności. Później znowu upgrade/ downgrade. Po drodze RTX 2060.... Stanęło w końcu na przyzwoitej RTX 2070 która znowu zmieniasz na potencjalnie felerne Navi.... Nie ogaryniam tej kuwety. :)

Edytowane przez joker5513
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Wrzuciłbym do tego worka jeszcze GAMING X.

 

Tak. No i po to to pisałem wszystko. Sam byłem ciekawy jak inne karty.

Ale nie po to też gigabit montował, a gamer nexus dał jej best overall, żeby tego nie zauważać i pakować gaming oc do wora z innymi nieudanymi modelami.

sam jakbym teraz składał jeszcze raz, to wziąłbym nitro+ i x570, zamiast zachwalanego tomahawka i bardziej budżetowego 5700 xt. Może ktoś to przeczyta i się zastanowi. Sorry za ewentualny spam

Link to post
Share on other sites

Piszesz w temacie i to z perspektywy uzytkownika konkretnego modelu wiec nie masz za co przepraszac. Testow Gigabyta jest relatywnie malo wiec fajnie, ze faktyczny posiadacz karty moze sie wypowiedziec. 

 

Uwagami za styl tez w sumie mozesz sie nie przejmowac, bo nadal tresc jest wazniejsza nad forma.

Link to post
Share on other sites

to ten gigabyte, taki jak mój?

 

Wiele zależy od budy. Jakbym wystawił płytę główną na balkon, bez obudowy, to pewnie najlepsze wyniki na świecie bym miał.

 

spotkałem się z taką opinią

 

Poziom 1. Sapphire Nitro+
Poziom 2. MSI Gaming X, PowerColor Red Devil, XFX Thicc III, Asus Strix
Poziom 3. Gigabyte Gaming OC, Sapphire Pulse, Red Dragon

Reszta albo za droga i nieopłacalna albo ma jakieś problemy i to nie tylko temperaturowe.

 

w sumie zgadzam się


i zaktualizuj gpu-z nie ma wszystkich danych :P


A co do obrotów, to jest tam jeden skok w górę na chwilę, zapisało każą

I niesłyszalna piszemy razem, bo na tym forum trenujemy styl literacki, prawda? :D
Link to post
Share on other sites

Dla mnie karta była nie słyszalna(testowałem kartę w kompletnej ciszy) i uważam, że te ponad 3k obrotów to jakiś błąd  ;)

radeon rx 5700 xt gaming oc

Na wykresie widać, że był strzał wentylatorów jednak 5min benchmark to nic w porównaniu z rozgrywką 20-30min np. w Rise of The Tomb raider,

Gigabyte ma to do siebie, że w stosunku do innych producentów efektywność chłodzenia nadrabia wysoką prędkością wentylatorów. Od zawsze tak było i niestety nadal jest. 

Link to post
Share on other sites

 

to ten gigabyte, taki jak mój?

 

Wiele zależy od budy. Jakbym wystawił płytę główną na balkon, bez obudowy, to pewnie najlepsze wyniki na świecie bym miał.

 

spotkałem się z taką opinią

 

Poziom 1. Sapphire Nitro+

Poziom 2. MSI Gaming X, PowerColor Red Devil, XFX Thicc III, Asus Strix

Poziom 3. Gigabyte Gaming OC, Sapphire Pulse, Red Dragon

 

Reszta albo za droga i nieopłacalna albo ma jakieś problemy i to nie tylko temperaturowe.

 

w sumie zgadzam się

 

i zaktualizuj gpu-z nie ma wszystkich danych :P

A co do obrotów, to jest tam jeden skok w górę na chwilę, zapisało każą

 

I niesłyszalna piszemy razem, bo na tym forum trenujemy styl literacki, prawda? :D

Tak to ta sama karta.

Link to post
Share on other sites

Dj spoko, widzę, że Tomb Raider to test ostateczny dla każdej grafiki

 

A nadrabia rpm w stosunku do których kart, bo te jedna z cichszych kart na default jeśli chodzi o niereferenty 5700xt

 

Zresztą jak już mamy się czepiać to piszemy tu o konkretnej karcie.

 

A nie o tym, że Gigabyte to czy tamto, takie gdybanie trochę

Link to post
Share on other sites

Wrzucam po półtorej godzinie grania w SOTR. Dodam, że karta na stokowym ustawieniach bez UV.

 

1gif_qarawhp.gif


Zaskoczyła mnie kultura pracy tej kary. Nie wiem dlaczego pokazuje tak wysokie rpm. Dla mnie ona jest nie słyszalna. Uważam, że mój rtx 2070, który był po UV był głośniejszy :)


Drugą sprawą jest taktowanie:

79515128_3017124848513405_26867013430154

Czasami właśnie spada do takich wartości, ale fps jest w porządku.

Edytowane przez krzyhox
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...