Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Navi


Recommended Posts

Ciekawe czy nieśmiertelne Polarisy zostaną dalej w produkcji ? Może wyższa cena 5500XT tylko do czasu aż je (wreszcie; krzyżyk na drogę) wyprzedadzą a wtedy będą wycenione bardziej konkurencyjnie. Bo obecnie zarówno wersja 4 jak i 8GB nie maja ekonomicznego uzasadnienia. Ciekawe co będzie z RX 590? Czy go wycofają czy zostanie?

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

Zastanów się misiu kolorowy? 

marketingowo pozycjonować nowy produkt na premierę jako coś tańszego od konkurencji to błąd, bo automatycznie będzie sugerować to "produkt słabszy".

Czyli AMD wydając RX 5700XT za 449$ sugerowało, że jest to "produkt słabszy" od RTX2070S, który pojawił się w cenie 499$  :>

Poza tym małe Navi są w końcu konkurencyjne nie tylko pod względem wydajności ale wreszcie również poboru prądu.

To tylko pokazuje jaka przepaść dzieli te generację kart w kwestii performance/watt. 

Link to post
Share on other sites

10-12W przy 5500 vs 1650S tj przepaść? 5700 XT był szyty jako odpowiedź na 2070 (Psikutas bez "S") i w swojej cenie oferował więcej. Poszła niespodziewana kontra ze strony NV więc trzeba było obniżyć ceny żeby utrzymać sensowność oferty.

Link to post
Share on other sites

10-12W przy 5500 vs 1650S tj przepaść? 

Tak, przepaść 7nm vs 14nm a pobór i tak większy

 

15700 XT był szyty jako odpowiedź na 2070 (Psikutas bez "S") i w swojej cenie oferował więcej. Poszła niespodziewana kontra ze strony NV więc trzeba było obniżyć ceny żeby utrzymać sensowność oferty.

Jaka niespodziewana kontra skoro na kilka miesięcy wstecz wiadomo było, że nV pracuje nad odświeżeniem serii Turing w postaci kart z dopiskiem Super. 

Jedynym zaskoczeniem było wydanie kart przed Navi. 

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Chciałbym zauważyć, że weszły nowe stery i software. Solidny update: adrenalin 2020.

 

Co do testów Gosu.

 

Zgadzam się, solidny mid end, jak dla mnie haj.

 

neo, u mnie w Gigabyte Gaming oc podobnie, tylko memory chłodniejsze i taktowanie ponad 1900. Daj znać jak Red devil.

 

Tomahawk max z ramem na xmp, czasami odpala od razu na zimno.

 

Jest ok

Link to post
Share on other sites

Te karty z tego co mówi bios są na dwóch rodzajach pamięci Micron i Samsung.

Wszystkie 5700xt tak mają w bios a w praktyce, referent są na Samsungach a reszta na Micronach.

 

Co jest ważne przy zupełnie niczym bo OC pamięci nie występuje :P

Link to post
Share on other sites

Ok, zmieniam wersję:

 

5700 xt gigabyte gaming oc

 

sesje z metro exodus, ustawienia extreme, 2560 x 1080, shadery 100%, spadki fpsów do 40, 50 / średnio 70 i ponad

 

obudowa to pure base 500, zamknięta na maksa z filtrami i postawiona w kącie.

 

1 opcja default (wentylatory maks 46%):

 

1-default.jpg

 

Nie słychać tej karty z poziomu grania na głośnikach po 22, ustawionych cichutko. No chyba, że mam zaniżone standarty.

 

2 opcja auto UV 1145V (wentylatory maks 46%):

 

2-uv-1145.jpg

 

3 opcja UV 1.1V (wentylatory maks 46%):

 

4-uv-1100.jpg

 

No i czwarta opcja, moja ulubiona, ręczne dostrajanie wentylatorów w punktach p4 i p5 (nowy software) przy 81 stopniach 50% i przy 90 stopniach 60% tj. maks:

 

3-fs-70.jpg

 

Tutaj słychać pracę karty, głośniki muszą grać głośniej  %-), no ale jakie piękne temperatury.

 

Tak na razie zostawiam.

 

Ciekawe, że obciążenie większe, niż w programach do testowania.

Link to post
Share on other sites

Grizzly kupiłem do procka,

 

Niebezpieczna ambicja się pojawia,

 

Jeśli warto, to musiałbym się przygotować merytorycznie, psychicznie i pooglądać filmiki na youTube.

 

Ale z tego co czytam, to tak właśnie jest z tą kartą, nie to, że słaba sztuka.

 

Nie bez kozery polecane są nitro+ i red devil. A reszta tak sobie.

 

Ja jestem zadowolony z gigabyte'a, sapphire pulse zapewne bardzo podobnie.

Link to post
Share on other sites

 

 

musiałbym się przygotować merytorycznie, psychicznie i pooglądać filmiki na youTube.

Nie to że cię namawiam, jak nie czujesz się zmotywowany i chętny to absolutnie nie rozkręcaj, ale - kiedy ja wziąłem się za rozkręcanie Veganki to poszedłem na żywioł z myślą, że jak nie uda mi się jej złożyć to zaniosę ją do lokalnego serwisu aby ją poskładali :D

Link to post
Share on other sites

Niech Lipton idzie na ryby, albo grzyby

Przecież swoimi wynikami pokazałeś praktycznie identyczne wyniki jakie miał Lipton. 

Shadow of The Tomb Raider grzeje GPU mocniej niż Metro w którym sprawdzałeś temperatury ;) 

12°C mniej na hotspocie tj elegancji wynik a przypuszczam, że tych 80-100 MHz nie odczuwa się w grach.

I wentylatory pod 3200rpm zamiast 1800rpm :roll:

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Jak obniżyć zużycie energi prze saphire rx580 ? Oczywiście kosztem wydajnosci / klatek, mam za słaby zasilacz do tego grzejnika i poki nie przysla mi nowego musze ja jakoś ograniczyć w zużyciu energii.

 

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Jak obniżyć zużycie energi prze saphire rx580 ? Oczywiście kosztem wydajnosci / klatek, mam za słaby zasilacz do tego grzejnika i poki nie przysla mi nowego musze ja jakoś ograniczyć w zużyciu energii. Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Ustaw taktowanie 1240Mhz i napięcie 1.0V.. Pobór drastycznie spadnie. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...