Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Navi


Recommended Posts

 

 

Jak za cenę 1600 zł będę mógł mieć wydajność rtx 2070 to biorę
 

 

To akurat optymistyczny wariant, jak już wspominałem słyszałem że  w Sunnyvale też kalkulator mają.. wyciekło nawet foto:

https://previews.123rf.com/images/veryulissa/veryulissa1705/veryulissa170500077/77589436-business-woman-with-big-calculator-in-office.jpg

Link to post
Share on other sites

Nie ma co wróżyć z fusów - zobaczymy ceny po oficjalnej premierze. Coś sie w końcu ruszyć musi bo obecne ceny GPU to skandal. Dziękować niebiosom że boom na krypto waluty się skończył bo wtedy dopiero 2080Ti nie schodziła by poniżej 10k zł...

Link to post
Share on other sites

Obawiałem się o Navi, skoro pisali o tym, że VII ma być top of the line. To już wolałem używkę 1080ti;p

 

Navi pro mającym być pomiędzy 2060 a 2070 za 399. Gdzie 2060 przy oc dogania 2070. Słabo to widzę, przy tym wysokie napięcia i temperatury bo zegary nie te... imo to będzie powtórka z vegi. Zmiany będą ale chyba iluzoryczne, może się lepiej zestarzeje jak to ma gcn w genach. Trzeba czekać na prawdziwy next gen od amd i nv;P

Link to post
Share on other sites

Rx Navi "Xt": * MSRP $499 * wydajność lepsza niż RTX 2070

Oczywiście, że tak. Inaczej być nie może, bo zawsze tak było. Szumne przecieki/zapowiedzi, a po premierze wydajność niższa (ale prawie dogania), a cena wyższa.

 

Jak za cenę 1600 zł będę mógł mieć wydajność rtx 2070 to biorę

To nie weźmiesz, patrz wyżej.

 

A wszyscy podniecający się nowymi kartami od AMD powiedzą to, co zawsze mówią po premierze:

To ja poczekam na następną generację.

 

Po premierze RVII w tym wątku:

"Pozostaje czekać na NAVI"

 

"No to na realną konkurencję przyjdzie nam poczekać™ do czerwca."

Link to post
Share on other sites

:roll:

coś więcej na potwierdzenie? czy po prostu tak Ci się pacnęło z palca?

 

 

Rzeczywiście mogłem napisać "zbliża się" zamiast dogania, sry.

 

 

Chodzi o to, że nie jest jakoś wybitnie szybsza, ciężko usprawiedliwić koszt 2070 względem 2060 do 1080p. Do 60fps@1440p też starczy póki co.

Link to post
Share on other sites

"Powtórka z Vegi(...)"

 

"Szumne przecieki/zapowiedzi, a po premierze wydajność niższa (ale prawie dogania), a cena wyższa."

 

Nie lubię się ani powtarzać, ani chwalić, ALE... Tuż przed Black Friday 2017 udało mi się zamówić w sklepie referenta V56. Kosztował mnie ~1850 pln, podczas gdy ceny najtańszych gtx 1070 zaczynały się od 2100-2150 pln. Karta bez żadnych zabiegów,"out of the box" była często porównywalna lub minimalnie szybsza od 1070 (na premierowych driverach):

 

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/radeon_rx_vega_56_vs_geforce_gtx_1070_test_kart_graficznych?page=0,30

 

Jeżeli Navi wydajnościowo będzie prezentować podobny skok jak przy Vedze to jest na co czekać.

 

Edit: autokorekta

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

https://ithardware.pl/aktualnosci/gpu_navi_20_od_amd_ze_wsparciem_dla_ray_tracingu_i_z_duzymi_zmianami-8933.html

 

Jak dla mnie RT nie wiele wnosi, poza gigantycznym narzutem na GPU, ale większość osób przy zakupie zwrócił uwagę na ten gadżet.

Trzymam kciuki za AMD, ale naprawdę powinni coś zmienić bo inaczej zawsze będą gonić zielonego króliczka z logo NV na tyłku.

Nvidia oferuję bardzo wydajne karty graficzne, moim zdaniem jednak co do optymalizacji wydajności, jeszcze długo pozostawi AMD w tyle. Polecam poczytać:  https://www.purepc.pl/karty_graficzne/amd_radeon_vii_vs_nvidia_geforce_rtx_2080_test_kart_graficznych

 

Jestem ciekaw co pokażą nowe karty od AMD. Dobrze jakby wydajnościowo dawały radę RTX.

Wydajnościowo będzie ciężko, bo AMD ma spore spadki, nawet czasem rzędu 40 fps, z 60 na 20. Naprawdę warto wydać więcej na Nvidię w Turingu obecnie. Ale kto wie co pokaże seria Navi? tego się niebawem dowiemy.

Link to post
Share on other sites

 

 

Nvidia oferuję bardzo wydajne karty graficzne, moim zdaniem jednak co do optymalizacji wydajności, jeszcze długo pozostawi AMD w tyle

Radeony zawsze ustępowały pod względem optymalizacji sterowników. Od dawna była taka sytuacja, że karty radeona z "wiekiem" przyspieszały. Kupowało się jakiegoś radeona, który osiągał 60kl. w grze. Po roku ta karta w tej grze miała powiedzmy 65 klatek. Wynikało to z tego, że na premierę sterowniki były niedopracowane i bardzo powoli wraz z aktualizacjami poprawiały się.

Link to post
Share on other sites

"Do 50% niższe zużycie energii przy zachowaniu tej samej wydajności co Vega".

 

Moim zdaniem nie jest źle, dokładnie tego się spodziewałem można powiedzieć.

 

Dobrze, że użyli magicznego słowa "do", bo jeśli napisaliby bez tego, to mogę dać sobie rękę uciąć, że zaraz fanboy'e wiadomo kogo by zaczęły g...burzę. Nie mogę się doczekać tych kart.

Link to post
Share on other sites

Jestem po weekendzie testowania Rvii (kupiłem w mega okazji, 2000 pln) - strasznie nierówna karta :/ Idzie z powrotem do Żyda, a po 10/6 będzie wiadomo czy wjedzie RX 5700 czy V56/64.

Link to post
Share on other sites

Oby tylko nie powtórzyli wtopy z kilku poprzednich premier na które składały się m.in.: mała początkowa dostępność przez co sklepy windowały ceny, badziewne fabryczne chłodzenie oraz zerowa obecność wersji niereferencyjnych na premierę. 

Link to post
Share on other sites

AMD mogło by pójść drogą Ryzenów i rywalizować znacznie niższą ceną. Ewidentnie widać, że AMD rywalizując z Intelem znacznie niższymi cenami systematycznie, powoli odgryzają Intelowi rynek. To samo sprawdziło by się w rywalizacji z nVidią. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...