Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Navi


Recommended Posts

Opcje zmiany saturacji kolorów, kontrastu czy jasności w sterownikach Adrenalin były zanim NVidia je wprowadziła u siebie ;)

 

W tytułach DX12/Vulkan problemów nie ma od dawna, ale starsze gierki typu csgo niestety jak chodziły kulawo tak chodzą nadal :/

Link to post
Share on other sites

bardzo źle chodzą ? ile % wydajności potrafi sie tracić ? najczęściej gram w jakieś mało popularne gierki z platformy early access steam, indyki itp

2 godziny temu, Rebelmind napisał:

Opcje zmiany saturacji kolorów, kontrastu czy jasności w sterownikach Adrenalin były zanim NVidia je wprowadziła u siebie ;)

 

 

 

ale jest to opcja taka szybko dostępna jak w nvidia? ctrl f3- cyk włączi gram dalej ? czy grzebanie gdzies po ustawieniach ?

Link to post
Share on other sites

Nakładkę od Adrenalin odpalasz ze skrótu klawiszowego, zakładka monitor / ustawienia i tyle. 

 

33 minuty temu, niron napisał:

bardzo źle chodzą ?

Dla mnie csgo jest niegrywalny na Radeonach (mikro przycięcia na moich rangach = insta dead). Koledzy jednak, co nie grają w kantera chwalą więc powiem tak: gdybym nie grał w csgo brałbym 6800/6800 XT. 

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, Rebelmind napisał:

Popieram, co więcej - miałem u siebie RDNA2 (6800, 6900 XT, 6800 XT a na koniec 6700 XT) i poza csgo wszystko pięknie. 

 

Engine gry jest dość stary i archaiczny, nie ma co wymagać. O ile to jest dziwne bo to RTX 3000 mają problem z frametime gdzie Radeony wypadają tu perfekcyjnie. 
Chyba że AMD olało drivery - w co wątpię (to byłaby głupota) biorąc pod uwagę popularność gry. 

 

Jak przyjdzie 6800 w piątek lub poniedziałek to aż to obczaję. A mam porównanie z 2070S i 3060(M).

Link to post
Share on other sites
53 minuty temu, niron napisał:

ogladałem jeszcze jakieś porównania i dlss w zielonych w grach ktore to obsługują robi robotę, 3060 z dlss on generuje wiecej fps jak 6600xt, cieżki wybór ;p 

 

Jako osoba która uwielbia DLSS, od razu pozwól że popsuje ci ów cukierkowa wizję. 
DLSS generuje bardzo wiele problemów jakościowych (nawet w najnowszych wersjach, nawet jeżeli bedziesz sie bawił w podmiane bibliotek) szczególnie z obiektami i teksturami, które sa oddalone. Dodatkowe glitche czy rozmazane krawędzie gorzej jak przy TAA (a... i niektóre gry wymuszają z automatu TAA przy DLSS...) sprawiają że aż głowa boli. Przynajmniej w 4K wali po oczach.
W dodatku niewiele gier obsługuje DLSS. Jedynie realnie przydało mi się w Metro Exodus i Cyberpunku (TAA... więc jakość była słaba).

 

EDIT: oczywiście mówię o DLSS w 4K (2160p). Bo przy 1080p DLSS to głupota, przy 1440p zależy jak bardzo chcemy topowac fpsy np. w grach online.

 

Do 1440p imo warto brać 6700X/6750XT/6800/6800XT

Do 2160p 6800/6800XT/6900XT 

 

Pamiętajcie że AMD nie kompresuje chamsko tekstur i innych danych tak jak robi to nvidia (kompresja = utrata jakości... tak czy siak... może i relatywnie mała ale nie warto się nabierać na marketing wciskający kit). Więc AMD zużyje/zapełni więcej VRAM względem NVIDII - 12GB VRAM może się już powoli zacząć przydawać w niektórych tytułach. 

 

Co do 3060 to może lepiej 3060 Ti vs 6700XT? Np. nie warto patrzeć na vram (ilosć) przy 3060 bo będzie całkowicie useless. 

 

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

Do 2K zdecydowanie polecam 6700 XT - moim zdaniem jest to najciekawsza karta z całej serii (cena/wydajność, wydajność @2K, pobór mocy, VRam).

 

Ceny też wracają powoli do normalności. 

Link to post
Share on other sites

Model 6700 bez XT:

Zegar rdzenia do 2495MHz

Pamięć 10GB/160 bit 16 Gbps 

Shadery: 2304

Jednostki do RayTracingu: 36

 

Model 6700 XT:

Zegar rdzenia do 2581

Pamięć 12GB/192 bit 16 Gbps

Shadery: 2560 

Jednostki do RayTracingu: 40

 

Model 6750 XT:

Zegar rdzenia do 2618

Pamięć 12GB/192 bit 18 Gbps

Shadery: 2560

Jednostki do RayTracingu: 40

 

O ile 6750 XT to zwykły refresh, tak 6700 XT w porównaniu do 6700 oferuje zegar wyższy o 3.5% oraz ma o 10% więcej jednostek obliczeniowych. Do tego dochodzi szersza szyna pamięci o większej pojemności. No i lepszy RayTracing. 

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, Rebelmind napisał:

Do 2K zdecydowanie polecam 6700 XT - moim zdaniem jest to najciekawsza karta z całej serii (cena/wydajność, wydajność @2K, pobór mocy, VRam).

 

Ceny też wracają powoli do normalności. 

 

Performance per Watt najlepszy ma RX 6800 non-XT.

Performance per Watt FPS 3840x2160Performance per Watt FPS 2560x1440energy-efficiency.png

 

Taki wynik to nie lada osiągnięcie. Coś czego od kilku lat brakuje prawie każdej karcie. Czyli rozsądny perf per watt (czyli też rozsądna ilość ciepła + mniejszy hałas coolera). 

 

6800 ciągle praktycznie tyle samo prądu co 6700XT a tym bardziej 6750XT. Po uV już w ogóle jest radość. 

Ba, ciągle tyle samo "prundu" praktycznie a ma 4GB więcej prądożernego GDDR6. Ma więcej infinity cache (tyle samo co 6800XT oraz 6900XT) i 256bit szynę (kolejny "mnożnik" benefitu z infinity cache). 

 

Sam dla tego się na nią skusiłem, rozsądek wygrał. A wiecie że sam na początku planowałem 6700/6750 XT.

 

Nie wiem jak w PL, ale w DE bardziej sie opłaca brać 6750 XT w wielu sklepach bo jest po prostu czasami tańszy od 6700XT. A jednak 2Gbps szybszy vram.

9 godzin temu, Artok napisał:

No i lepszy RayTracing. 

 

RT na Radeonach nie istnieje, nawet mając 6950XT na wodzie i po hardcorowym OC. A tym bardziej że RT daje najwięcej w 4K i... nie ma karty (nawet 3090 odpada w większości gier) która pociągnie 4K w RT. To jest feature dla przyszłych generacji i to raczej dalszych niż tych najbliższych. 

Link to post
Share on other sites

Ja @Revenantpaczam z perspektywy cen w sklepach oraz na rynku wtórnym w Se; i widzę tu, że NOWY 6800 potrafił być droższy od nowego XT :o

 

Poza tym sklepy muszą mieć pokitrane stosy 6900 XT, bo co i rusz zdarzają się przeceny 1500$ -> 900$ (a towar i tak nie schodzi). 

 

Jeszcze ciekawiej rzecz się ma na runku wtórnym, bo używane 6700 XT regularnie latają poniżej 400$, a pojedynczy 6800 (nonXT) rzucił mi się w oczy, bo Typ dostał na licytacji 450$ bid (Ofc poniżej ceny min więc nie poszło). 

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, Rebelmind napisał:

Ja @Revenantpaczam z perspektywy cen w sklepach oraz na rynku wtórnym w Se; i widzę tu, że NOWY 6800 potrafił być droższy od nowego XT :o

 

Poza tym sklepy muszą mieć pokitrane stosy 6900 XT, bo co i rusz zdarzają się przeceny 1500$ -> 900$ (a towar i tak nie schodzi). 

 

Jeszcze ciekawiej rzecz się ma na runku wtórnym, bo używane 6700 XT regularnie latają poniżej 400$, a pojedynczy 6800 (nonXT) rzucił mi się w oczy, bo Typ dostał na licytacji 450$ bid (Ofc poniżej ceny min więc nie poszło). 

 

Mało osób teraz looka nawet rynek wtórny. Tak umarło wszystko że długo popyt będzie wracał do normalnego poziomu. Wiele osób przeraziło się cen przez tak długi czas i minie jeszcze sporo miesięcy nim "rutynowo" zacznął patrzeć oferty i kupować. Wtedy ceny się unormuja. 

 

Ale fakt, ładnie musieli spartolić dostawy i hurt skoro mają stosy konkretnych modeli na stanie. W DE widzę duży wysyp 6900XT oraz 6800XT ale w głupich* cenach. Nawet 6800 non-XT w skrajnie-bieda-wersji potrafi kosztowac 750€. 

Link to post
Share on other sites
15 minut temu, MiK napisał:

Wczoraj widziałem 6800 XT za 3599 zł i już ich nie ma. 

 

Jeszcze w niedziele za 3599 był 6800XT Red Devil w x-cumie. 

 

Godzinę temu, niron napisał:

ludzie boją się kupować gpu z rynku wtórnego z uwagi na wielkie prawdopodobieństwo kupienia sprzętu po koparce :)  

 

Yup, ale sam już nie wiem czy nie jest to przesadzone. Jakby nie patrzeć nie pracują one w max temperaturach i przy uber obciążeniu... nie wiem tylko jak z vramem w tych kartach bo to chyba on głównie "orze". 

Link to post
Share on other sites
26 minut temu, Revenant napisał:

 

Jeszcze w niedziele za 3599 był 6800XT Red Devil w x-cumie. 

 

 

Yup, ale sam już nie wiem czy nie jest to przesadzone. Jakby nie patrzeć nie pracują one w max temperaturach i przy uber obciążeniu... nie wiem tylko jak z vramem w tych kartach bo to chyba on głównie "orze". 

 

ja to po za temperaturami bym brał po uwagę "motogodziny" karty. Taki gracz jak ja gra np 2h dziennie. ~720h rocznie koparka zrobi to w miesiąc. czasami cena kusi .. sam nie wiem ;p

 

6700xt MSI Mech za 2600 to ok cena?

Edytowane przez niron
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...