Skocz do zawartości

zmiana komputera po 10 latach


Recommended Posts

Witajcie,

mam dziesięcioletni komputer który potrzebuję wymienić [komputer - do grania w full hd, programy nie wymagające niczego szczególnego]

mam obecnie:

gigabyte EP45-DS3R
8 GB w dualu symmetric ddr2 hyperx
radeon 4850
intel core 2 duo E8400 + jakieś ciche chłodzenie którego nazwy nie pamiętam
zasilacz chieftec 350W

i obudowę która ma chyba już ze 20 lat :) i jest już żółta ze starości

spędziłem trochę czytając art itp co jest teraz na rynku, natomiast ilość podzespołów która jest teraz trochę już zaczyna mnie przytłaczać jeżeli chodzi już o konkretne modele - potrzebuję pomocy ludzi którzy są w stanie mi doradzić abym mógł znowu kupić coś na ileś kolejnych lat.

budżet: 4-7K pln

założenia główne:
1. chcę kupić i mieć spokój :) - potrzebuję czegoś co jest niezawodne [trwałe] - np. 15-10 lat temu płyty asrocka sypały się jak diabli, wtedy to była marka budżetowa - teraz widzę że chyba trochę to poszło do przodu ale pewnie wolę jakiegoś Gigabyte itp niż asrocka.
2. nie robię OC [jak byłem młody to się w to bawiłem :), teraz już brak czasu itp...]
3. nie potrzebuję bajerów - w postaci ledów, wali mnie kolor laminatu karty itp
4. obudowę potrzebuję schludną :D, najlepiej mini/midi atx

potrzebuję kupić:
procek + pewnie jakieś chłodzenie do niego
płyta
ram 
kartę graficzną
​zasilacz
obudowę

dyski mam [2 hdd i jeden ssd]

z mojego researchu wiem że chciałbym mniej więcej:
i7 8700 ale za grzyba nie wiem jakie chłodzenie

RAM - nie mam pojecia jaki, wiem tyle że chyba 2x8GB, odnośnie szybkości - niby w specyfikacji intela pisze że obsługuje DDR4 2666 a w tych lepszych płytach pisze że obsługują 3000 - więc chyba nie ma sensu lepsza płyta?

płyta główna - nie wiem czy musi być na z370 czy nie wystarczy b360/h370 ? wiem że i7 8700 potrafi się mocno grzać - i jak wchodzę już w kwestię radiatorów na zasilaniu płyty głównej itp to już zaczynam odpływać...

karta graficzna - myślałem czy jakiegoś RTX nie kupić ale znalazłem ileś art że są problemy z ich koścmi ramu i walą artefakty - z uwagi że ponad wszystko chce mieć spokój to chyba jednak GTX 1060 któryś?

zasilacz - 450/500W wystarczy? jaki? w samym cheiftecu czy corsair taki modelu jest kilkanaście :/

obudowa - czy w każdej obudowie średniej wilekości mieszczą się dzisiejsze karty graficzne?


Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc
 
Link to post
Share on other sites

Jak będzie problem z GPU, to odsyłasz i tyle. Nie ma się czego obawiać i schodzić do 1060 czy 1660. 

 

https://proline.pl/koszyk/97a546f7

 

Z390 z pamięciami 3333 MHz. Moim zdaniem warto tutaj pójść w te stronę i ustawić chociaż na pamięciach wyższe taktowania. Różnica w cenie względem B360 i 2666 znikoma. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...