Skocz do zawartości

PC do grania oraz nadawania na live. (15tyś)


Recommended Posts

Cześć wszystkim od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu jednostki która umożliwi mi granie w gry na wysokim poziomie oraz nadawanie LIVE na YT. Miło było by mieć sprzęt który posłuży, by się nie okazało że za pół roku gry już są zbyt wymagające :o  (mieć zapas to fajne uczucie).

Z racji faktu że chcę zainwestować do 15 tyś złotych co dla mnie jest znaczną kwotą prosiłbym o konsultacje wasze przemyślenia oraz propozycje co mogło by się znajdować w takiej jednostce, nie chciał bym wtopić pieniędzy w coś co jest być może złą konfiguracją.

 

Tutaj link do tego co sam wymyśliłem czekam na lincz ;) a tak poważnie to czekam na wasze pomysły z góry dziękuję za każdy odzew.

 

https://www.morele.net/komputery/dyski-i-nosniki-danych/dyski-ssd-518/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=492948

Edytowane przez ustal
Link to post
Share on other sites

Pierwsze co bym wywalił to montaż komputera w morelach :)

Tam mi się po prostu dobrze przejrzyście kompletowało podzespoły nie muszę go zakupić w morele. Nie znam też jakoś specjalnie innych stron z konfiguratorami :roll: i jeśli wolno zapytać co jest nie tak z Morelenet 8-)  :?: 

Link to post
Share on other sites

Szkoda gadać. Proline z montażem - dobra opcja.

 

Jakie gry chcesz streamować i w jakiej rozdzielczości?

 

Myślałeś nad wypas PC do gier + drugim, który po prostu zapewniłby streamowanie? Z doświadczenia wiem, że to często lepsze rozwiązanie.

Chciał bym streamować Overwatcha od Blizzarda w FHD przy graniu na monitorze 240hz, ewentualnie WQHD 144hz. dlatego potrzebuję dość mocny sprzęt by utrzymywać te 240fps i do tego nadawać.

Link to post
Share on other sites

Ten monitor FullHD pod taki sprzęt, to dla mnie klęska takiego zestawu. Tak na szybko

https://proline.pl/koszyk/03196556

Taniej o przeszło 1000 zł z lepszą płytą, moim zdaniem lepszą obudową i co najważniejsze z monitorem 35 cali, UWQHD 100 Hz wraz z G-Sync. Jak zależy na LED RGB, to można kombinować z pamięciami. 

 

Opcja wyżej z osobnym sprzętem pod stream dobra ale tutaj naprawdę warto aby to streamowanie było na poważnie. 

Link to post
Share on other sites

Ten monitor FullHD pod taki sprzęt, to dla mnie klęska takiego zestawu. Tak na szybko

https://proline.pl/koszyk/03196556

Taniej o przeszło 1000 zł z lepszą płytą, moim zdaniem lepszą obudową i co najważniejsze z monitorem 35 cali, UWQHD 100 Hz wraz z G-Sync. Jak zależy na LED RGB, to można kombinować z pamięciami. 

 

Opcja wyżej z osobnym sprzętem pod stream dobra ale tutaj naprawdę warto aby to streamowanie było na poważnie. 

Ja tylko dodam ze monitor dlatego FHD bo ma 240hz a mi zalezy na 240hz najbardziej UHD jak będę chciał się pobawić to podepnę pod TV. :)

Link to post
Share on other sites

płyta główna słabiutka jak pod i9 i pod ewentualne oc, zasilacz i m2 samsunga przepłacone.

 

Zestaw drugi z proline słabe pamiątki.

 

Obudowa powinna być przewiewna z meshowym frontem bo będzie się wszystko gotować.

Jakieś propozycje? Płyta od kajtka będzie dobra?

Link to post
Share on other sites

z390 asrock od taichi w górę, asus maximus hero i wyżej, gigabyte od aorus elite (elite, pro i designare ta sama sekcja zasilania) w górę, msi od meg ace i chyba evga dark. To jest bezpieczny wybór pod i9 i jego oc. Wybierz co lubisz.. prywatnie bym wybierał pod i9 jedną z 3: taichi ultimate, msi meg ace lub aorus master.

Link to post
Share on other sites

Pozmieniałem parę rzeczy cena nieco wzrosła ale chyba już jest dobrze. Co do strony Proline nie znalazłem paru z tych podzespołów to konfiguracja nadal w Morele, co nie zmienia faktu ze zaczynam się zastanawiać na złożeniu go samemu. :mlotek:

Jeszcze się zastanawiam nad zmianą NZXT Kraken x72 (360mm) na Cooler Master MasterLiquid RGB (360mm) tylko nie wiem jak ten drugi by dawał radę chłodzić i9.

 

Tu link do zestawienia jak coś jeszcze do zmiany to dajcie znać. (co do M2 chyba nie przepłacone jak wcześniej powiedziano bo 1t w tej cenie to taki standard widzę) :rudolph:

https://www.morele.net/komputery/dyski-i-nosniki-danych/dyski-ssd-518/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=493512

Edytowane przez ustal
Link to post
Share on other sites

 

 

Zestaw drugi z proline słabe pamiątki

 

Co prawda słabe ale i tak nie jest do końca przekonany, czy dopłacanie 10000 zł czy więcej ma tutaj sens. 

Można co najwyżej podbić do 3600 CL16 w przyzwoitej jeszcze cenie ale i tutaj trzeba uważać, bo jak będzie AiO to większość pamięci może kolidować z chłodzeniem. 

 

 

 

Obudowa powinna być przewiewna z meshowym frontem bo będzie się wszystko gotować.

 

Define S2 oraz Meshify S2 mają praktycznie takie sama możliwości. 

https://www.hardwareluxx.de/index.php/artikel/hardware/gehaeuse/48309-fractal-design-meshify-s2-im-test-die-evolution-des-mesh-modells.html?start=5

 

 

 

z390 asrock od taichi w górę

 

Akurat bym omijał bo z tego co pamiętam, to tam jest strasznie zawyżony pobór prądu. Nie wiem czy to poprawili czy nie. Na początku bardzo wiele osób o tym pisało. Z390 Aorus Pro na spokojnie ogarnia OC 9900K z temperaturami na vrm praktycznie takimi samymi jak na Z390 Master

 

https://www.overclock.net/forum/attachment.php?attachmentid=250662&d=1548963030


 

 

Tu link do zestawienia

 

9900K i RTX 2080 Ti pod FullHD, dla mnie kompletnie bez sensu. 

Link to post
Share on other sites

Ta jasne. Znawca od siedmiu boleści się znalazł......

Odezwał się ten co się zna.Oczywiście że I9 9900K i RTX 2080 Ti pod FullHD jest totalnie bez sensu i wyrzuceniem pieniędzy w błoto.I procesor i karta będą chodziły na pół gwizdka.Do FullHD wystarczy i7 8700 i GTX 1080ti a i tak będzie spory zapas.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...