Skocz do zawartości

Komputer sam mi się wyłącza podczas grania, a dokładniej usypia.


Recommended Posts

Komputer wyłącza się, a częściej usypia się tylko podczas grania.

Mam wyniki z testu HWiNFO lecz w tym czasie komputer się mi uśpił więc lepiej popatrzyć na przedostatnią lub drugą od końca.

To link do testu:

https://drive.google.com/open?id=1Md8qK2uuo7intEZLLy7p2a2fxmp_2eOfJP-UNzB5LKg

 

 

Warto dodać że komputer był już w serwisie i wymienili pastę na procesorze, a komputer był czyszczony.

Patrzyłem w to ale ja nie znam się na komputerach za bardzo ale zaintrygowała mnie linia FD i FF. 

Warto dodać że posiadam komputer z mediaexpert, a jego nazwa to MSI nightblade MI2.

 

Z góry dziękuje za pomoc :)

Edytowane przez Pawelos514
Link to post
Share on other sites
Windows 10
Procesor: Intel® Core i5-6400 CPU @ 2.70GHz, 2712 MHz, Rdzenie: 4, Procesory logiczne: 4
Płyta główna: MS-B090
Ram: 8 GB

Karta graficzna: nvidia geforce gtx 960 4GB

Zasilacz: FSP350-40UGBBDF 350W

Więc myślę że to nie przez podzespoły bo takie coś się dzieje na głupim fortnite, a warto dodać że to się dzieje nieregularnie czyli że sobie gram przez ok 30 min uśpi się, a potem grałem przez ok 2h i nic się nie stało aż poszedłem spać  (i tak było wczoraj).

Link to post
Share on other sites

Nie jest z czarnej listy bo był kupowany w Mediaexpert. A jak wejść do tego podglądu zdarzeń bo nie wiem ?

Kolego nie bądź taki pewny tego MEDIA EXPERTA.

Jeśli nie jest to się ciesz.

Widzisz ja też miałem zasilacz za który dał bym sie pokroić że jest dobry a wyleciał na śmietnik.

Nie ma sensu ryzykować uszkodzeniem sprzętu za 5000zł z powodu zasilacza.

 

Poza tym nie wierz zbytnio serwisom sieciówek.

Dla nich liczy się sprzedaż a nie dobro klienta.

Tyle ode mnie.

Nie chce Cię straszyć tym co napisałem ale taka jest prawda.

 

https://techlipton.pl/czarna-lista-zasilaczy/

 

Poczytaj, pełno tego jest.

 

To że komputer sam się wyłącza już daje do myślenia.

Rzeczywiście marki FORTRON tam nie ma, choć nigdy zaufaniem nie darzyłem tej firmy

*

Był tutaj mój post niedawno że po wymianie grafiki był problem.

Pomogło wyczyszczenie dysku z poziomu instalatora i postawienie systemu od nowa.

4-5godzin i masz pewność że wszystko nowe.

O ile ogarniasz takie tematy,jak nie poproś kumpla :)

Jedyny warunek wszystko czego nie ma w chmurze-backup.

Link to post
Share on other sites

Log z linka został zapisany w czasie gry z uśpieniem czy wyłączeniem PC? Jak następuje uruchomienie PC po tym uśpieniu czy jest to plansza logowania użytkownika czy jest to start systemu?

 

ale zaintrygowała mnie linia FD i FF.
Akurat w tych kolumnach nie ma nic intrygującego natomiast intrygujący jest zapis wartości procentowej stanu C7 dla CPU, który miejscami osiąga nawet 60%. Dziwnym jest też włączanie funkcji IA: Max Turbo Limit przy procesorze rzadko pracującym z maksymalną częstotliwością tzn. 3.30 GHz. Do sprawdzenia masz też kilkukrotne, 100% wykorzystanie dysku gdzie żadna gra nie ma takich wymagań, chyba że coś jeszcze wykonywałeś w systemie oprócz gry. Sprawdź w biosie czy jest możliwość wyłączenia funkcji C6/C7 State Support i przetestować zachowanie PC. Jaki masz RAM i czy masz właczoną funkcję XMP?
Link to post
Share on other sites

Gdy po uśpieniu próbuję włączyć od razu włączyć komputer po prostu się wyłącza. W komputerze mam 8 Ramu, a jeśli chodzi o tą funkcję XMP to ma być włączona czy wyłączona ?? A jeśli chodzi o 100% wykorzystywania dysku to nie miałem nic włączonego w tle.

Zrobię z tym biosem ale to dopiero jutro lub wieczorem bo teraz za bardzo nie mam czasu  :(

Edytowane przez Pawelos514
Link to post
Share on other sites

Jak koledzy wyżej wskazują na zasilacz to nie szukałbym niczego w systemie tylko zaczął od rzeczy najprostszych, czyli podmiany zasilacza. Jeśli nie masz zasilacza na podmianę to udaj się do najbliższego serwisu niech sprawdzą zasilacz i dowiesz się czy komputer dalej się usypia. Jest też inne rozwiązanie kwestii zasilacza, mianowicie zakup nowego PSU w sklepie internetowym(zwrot w 14 dni) i przetestowanie na miejscu w domu. Jak to nie będzie zasilacz zrobisz zwrot do sklepu i tyle.   

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak koledzy wyżej wskazują na zasilacz to nie szukałbym niczego w systemie tylko zaczął od rzeczy najprostszych, czyli podmiany zasilacza. Jeśli nie masz zasilacza na podmianę to udaj się do najbliższego serwisu niech sprawdzą zasilacz i dowiesz się czy komputer dalej się usypia. Jest też inne rozwiązanie kwestii zasilacza, mianowicie zakup nowego PSU w sklepie internetowym(zwrot w 14 dni) i przetestowanie na miejscu w domu. Jak to nie będzie zasilacz zrobisz zwrot do sklepu i tyle.

 

 

Dokładnie tak.

Też obstawiam zasilacz.

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

OK to zamówię ten zasilacz i zobaczę 


Powiem tak wymienienie zasilacza ... dało. Ale zauważyłem jak grałem w AC unity że komputer się mi nie wyłącza, AC to też gra i jeszcze bardziej wymagająca od fortnite'a no i w sumie to nie wiem co dalej robić  :( Może doradzicie ???

 

/ bez wulgaryzmów proszę / worm

Edytowane przez worm
Link to post
Share on other sites

Rozumiem że komputer wyłącza się w tylko w grach. Jeśli tak to do sprawdzenia są temperatury pod obciążeniem i należy sprawdzić w tym czasie czy zasilacz też się nie nagrzewa. Przegrzewanie zasilacza może powodować taki efekt, nagle wszystko gaśnie bo tak działają zabezpieczenia termiczne urządzenia. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...