Skocz do zawartości

i7 4790K wysokie temperatury na nowej płycie


Recommended Posts

Witam, wczoraj zmieniłem nareszcie płytę z B85-G43 na Gigabyte Z97X Sli i ku mojemu zdziwieniu temperatury na procesorze podczas gry w CS GO dobijają do 73*C przy wykorzystaniu chłodzenia od SilentiumPC Fera 3 V2, wcześniej chłodzenie sprawdziłem czyli wycięciem w stronę zaślepki czy jest ok, pasta dobrze nałożona, jedyne co zrobiłem to zmiana płyty a pastę dałem świeżą kryonaut.

 

Dziś w nic nie grałem i tak się prezentują temperatury itd.Może ktoś ogarnie temat bo według mnie dziwna akcja.

 

 58460524_537524493441868_451076982186809

 

 

Link to post
Share on other sites

Na AVX2 w CPU-Z stress test stock ustawienia + zmienione napięcie

 

58382624_277508469868648_487176602786988

 

A po OC które tak z ciekawości zrobiłem to 

 

58461379_2394579697437872_12101999873302


Wynik w cinebench R15 dziwny jest, praktycznie identyczny jaki był przed OC, a temperatury jak widać dają nadzieję że procek ma potencjał ;) 58379657_2465277520425453_45540055868946


Temat miałbyć o wysokich temperaturach a przyszło co do czego to temat OC sorki, winą temperatur było na bank napięcie ;). Czy wszystko jest git ? 

Edytowane przez tabask021
Link to post
Share on other sites

Proponuje dołożyć dodatkowy wentylator na wieże SPC Fera 3 z drugiej strony tak by wentylatory szybko przepychały powietrze w jednym kierunku to bardzo poprawia sprawność chłodzenia a i same wentyle nie muszą się się wtedy kręcić na wyższych obrotach. Sprawdzone w działaniu mam tak u siebie. 

Link to post
Share on other sites

Proponuje dołożyć dodatkowy wentylator na wieże SPC Fera 3 z drugiej strony tak by wentylatory szybko przepychały powietrze w jednym kierunku to bardzo poprawia sprawność chłodzenia a i same wentyle nie muszą się się wtedy kręcić na wyższych obrotach. Sprawdzone w działaniu mam tak u siebie. 

Mam 2 szt, obudowa outlet z małymi szparkami , w stresie max 86*C jest wszystko ok ustawione ? 

Link to post
Share on other sites

Spróbuj niżej z napięciem, mówimy o standardowych zegarach. Mój chodzi 4.4ghz przy 1.150 w biosie w programach kapkę więcej pokazuje ale jest stabilny. Robiłem OC na próbę 4.7ghz ale specjalnej różnicy nie widać.

Ja własnie po OC mam na 4.6 przy 1.25 a bez oc 1.2 ale na bank niżej zejdzie ale wolę na oc trzymać, widzę po wynikach że tam gdzie były problemy z fpsami już jest lepiej :) 

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Takie temperatury to przez gluta pod czapką najprawdopodobniej i można by je sporo zbić robiąc delida, ale... po co? Jak na procesor to i tak niska temperatura, jak kolega wyżej pisze. Pozwolę sobie zacytować:

 

"W tym miejscu pragniemy zauważyć, że nie rozumiemy kompletnie osób przywiązujących nadmierną wagę do temperatury układu. O ile wartość ta nie dojdzie do wartości granicznej (dla Ivy Bridge to 105 stopni Celsjusza), nie ma się czym przejmować. Dla samego procesora kompletnie nie ma znaczenia, czy będzie pracował w 60 stopniach czy może w 90. Ewentualną niedogodnością jest to, że wyższa temperatura sprzyja gorszym wynikom podkręcania, ale ci, którzy już dawno zatrzymali się na 4,5 GHz (lub mniej), a narzekają na temperaturę w okolicach 80–90 stopni i za wszelką cenę chcą ją obniżyć... raczej robią to niepotrzebnie ;)"

 

https://pclab.pl/tip/Overclocking.Guide.jak.podkr%C4%99ci%C4%87.procesor.LGA1155.Poradnik.krok.po.kroku,51991/4

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...