Skocz do zawartości

GTX 1660 vs GTX 1660Ti - co lepiej kupić?


Recommended Posts

Witam, 

Od pewnego czasu planuje zakupić kartę z serii GTX 1660 tylko nie wiem czy zdecydować się na model fabrycznie podkręcony z dopiskiem Ti czy na zwykłą wersję. Słyszałem, że GTX 1660 bardzo dobrze się podkręca i osiąga zbliżone wyniki do GTXa 1660Ti. 

Ostateczne pytanie to co jest bardziej opłacalne i czy na GTX 1660 bez dopisku Ti spokojnie pogram w rozdzielczości 1920x1080 na detalach ultra w najnowsze tytuły bez jej podkręcenia oraz jakie oferuje wzrosty po jej podkręceniu.

GTX 1660 czy GTX 1660Ti oraz karty of jakich firm oferują najlepszą wydajność oraz kulturę pracy? 

Z góry dziękuje za odpowiedzi, 

Pozdrawiam ! 

Edytowane przez SevekS
Link to post
Share on other sites

Moje fundusze do max 1400-1450zł, nie chciałbym dopłacać do RTXa 2060. 

Reszta podzespołów to:

Procesor i5-7400 3.0 GHz (nowy kupuje w czerwcu i będzie to najprawdopodobniej i5 9400F + nowa płyta główna)

Płyta główna MSI B250M-PRO VDH mATX (również do wymiany pod koniec czerwca) 

Ogólnie to nie zamierzam katować tej karty, bo wiem, że procek jest raczej za słaby i będę czekał aż wymienię go i płytę główną. 

Zasilacz SPC Vero L2 600w 


Gram w rozdzielczości 1920x1080 


Gry to m.in Wiedźmin 3, AC Origins, Odyssey może również Battlefieldy i FarCry Primal


Jedyne co przemawia u mnie za zakupem wersji z Ti to pamięć GDDR6 oraz bardzo dobrze zrobiony backplate ze szlifowanego metalu, ale nie wiem czy warto do niej dopłacać pod względem wydajności. 


A jak zaoszczędziłbym te 300-350zł to mógłbym od razu zakupić nową płytę główną. 

Edytowane przez SevekS
Link to post
Share on other sites
na detalach ultra w najnowsze tytuły bez jej podkręcenia

Z tym może być różnie. Jeżeli 30FPS cię zadowoli to jak najbardziej.

 

oraz jakie oferuje wzrosty po jej podkręceniu.

Z całym szacunkiem, ale to wszystko znajdziesz w testach na polskich i zagranicznych portalach.

Od siebie powiem, że w AC Odyssey po podkręceniu jest szybsza o 14.48%

Edytowane przez Artok
Link to post
Share on other sites

Z tym może być różnie. Jeżeli 30FPS cię zadowoli to jak najbardziej.

 

Z całym szacunkiem, ale to wszystko znajdziesz w testach na polskich i zagranicznych portalach.

Od siebie powiem, że w AC Odyssey po podkręceniu jest szybsza o 14.48%

No właśnie chciałbym pograć w tych ok. 60 klatkach w full hd i dlatego się waham z Ti, w testach widziałem, że po podkręceniu wypada dobrze i ma ponad 60fps w ultra (1660)

Dam radę podkręcić 1660 na mojej aktualnej płycie głównej i z tym zasilaczem czy na spokojnie?

Edytowane przez SevekS
Link to post
Share on other sites

 

Nie jestem w tym najlepszy ale chyba sobie poradzę z podkręceniem tego. 

Pobierasz MSI Afterburner i ustawiasz rdzeń +100, pamięci +900. Dla świętego spokoju pograj w coś, choć są to wartości tolerowane przez każdą 1660-tke. Potem podbijasz zegary o kilka mhz i testujesz. 

Link to post
Share on other sites

w AC Origins, Odyssey i w BF-ach spadki będziesz miał powodowane procesorem, jakiej karty byś nie kupił, gdyz te gry korzystają z 8 wątków pełną gębą - co do grania w fhd ultra, to 1660ti to takie minimum, gdzie niekiedy ze 2 suwaczki trzeba nieco obniżyć , aby te 60 kl/s stale mieć - na gtx1660 bez ti, żeby osiągnąc te 60 fps w niektórych nowych grach, będziesz musiał więcej suwaczków po obniżać

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Kolego zastanów się nad tą kartą.

TomClancy Widlands łyka 5500 vram na ULTRA detalach.

 

A w tej karcie masz 3gb.

Więc ULTRA nigdy nie zagrasz.

oczywiście, że zagra, po prostu tekstury sa wtedy alokowane do ramu systemowego i w niektórych grach objawia się to przycinkami - nie ma to jak usłyszeć że gdzieś dzwonią, tylko nie wiedzieć w którym kościele  :rotfl:

Link to post
Share on other sites

@Up dlatego jak mają dzwonić w kościele to lepiej wyłączyć telefon ;):P

 

A że tak zapytam, autorze - o Vedze 56 myślałeś? Ot taki Asus Strix, 1410 pln z darmową wysyłką...

 

https://www.amazon.de/dp/B078TK7PQW/?tag=3514515-21&creative=22662&creativeASIN=B078TK7PQW&linkCode=df0&language=pl_PL

Link to post
Share on other sites

@Up dlatego jak mają dzwonić w kościele to lepiej wyłączyć telefon ;):P

 

A że tak zapytam, autorze - o Vedze 56 myślałeś? Ot taki Asus Strix, 1410 pln z darmową wysyłką...

 

https://www.amazon.de/dp/B078TK7PQW/?tag=3514515-21&creative=22662&creativeASIN=B078TK7PQW&linkCode=df0&language=pl_PL

 

No teraz to już mi totalnie w głowie namieszaliście i sam nie wiem co brać  :/  :rotfl:

Mógłbym kupić GTXa 1660 + od razu jakąś nową płytę główną pod socket 1151, która poczekałaby do końca czerwca na nowy procek, który mógłbym kupić droższy niż w przypadku kiedy kupię Ti/Vega i na procek + płytę będę miał tylko 1200-1300zł. 

Mógłbym kupić GTXa 1660 + od razu jakąś nową płytę główną pod socket 1151, która poczekałaby do końca czerwca na nowy procek, który mógłbym kupić droższy niż w przypadku kiedy kupię Ti/Vega i na procek + płytę będę miał tylko 1200-1300zł. 

Rozjaśniając sytuację to obecnie mam ok. 1400zł i na koniec czerwca kiedy chciałbym kupić nowy procesor będę miał ok. 1300-1400zł. 

Link to post
Share on other sites

To panie, na koniec czerwca kupisz Zen2 6/12 lub 8/16 z przyzwoitymi zegarami + płytę B450 spokojnie za te pieniądze a teraz V56. Będzie szybciej (V56 > 1660 Ti) oraz bardziej przyszłościowo (możliwości rozbudowy AM4 są lepsze jak 1151).

Link to post
Share on other sites

Widziałem, że Vega 56 prezentuje bardzo zbliżony poziom do RTXa 2060, a cenowo w tej ofercie z Amazona wypada o wiele lepiej.


Jeżeli chodzi o procka to nie lepiej będzie kupić Ryzena 5 2600? 

Edytowane przez SevekS
Link to post
Share on other sites

Na chwilę obecną - tak. Ale Zen2 ma zaoferować wyższe zegary oraz silniejszy pojedynczy wątek względem Pinnacle Ridge (2. gen) więc zdecydowanie warto poczekać - szczególnie, że wtedy 2600/2700/wersje z "x" też potanieją.

 

Możesz również zainteresować się R7 1700

https://www.sferis.pl/procesor-amd-ryzen-7-1700-yd1700bbaebox-3000-mhz-min-3700-mhz-max-am4-p479608?nobid

Link to post
Share on other sites

Na chwilę obecną - tak. Ale Zen2 ma zaoferować wyższe zegary oraz silniejszy pojedynczy wątek względem Pinnacle Ridge (2. gen) więc zdecydowanie warto poczekać - szczególnie, że wtedy 2600/2700/wersje z "x" też potanieją.

 

Możesz również zainteresować się R7 1700

https://www.sferis.pl/procesor-amd-ryzen-7-1700-yd1700bbaebox-3000-mhz-min-3700-mhz-max-am4-p479608?nobid

 

Co do procesora to mam jeszcze dużo czasu na namysł, ale w przypadku karty graficznej do zakupię chyba tą Vege 56, bo kosztuje ok. tyle co 1660Ti, a oferuje wydajność prawie na poziomie RTXa 2060. 

Jeżeli chodzi o zakupy na Amazonie to wszystko jest bezpieczne? Aż śmierdzi mi ta bardzo niska cena (1400zł) jak ten model chodzi nawet po 2000zł+ w wersji od Asusa.

Jeżeli chodzi o zwrot to Amazon gwarantuje 30 dni na niego, ale o gwarancji samej karty nic nie widzę (chyba, że jest dołączona gwarancja od producenta np. 36 miesięcy w przypadku kart od Nvidii, ale na amazonie nic o tym nie piszą?)

Link to post
Share on other sites

Amazon to jeden z największych sklepów na świecie, bardzo często elektronika jest tam taniej, niż w Polsce. Chociażby cykliczne promocje na XBOXa One S. Cały zestaw za 750 zł. A w kraju ile? 1100 za to samo. Gwarancja w przypadku Vegi jest standardowa jak na Asusa przystało, czyli 36 miesięcy. 

Edytowane przez Artok
Link to post
Share on other sites

Amazon to jeden z największych sklepów na świecie, bardzo często elektronika jest tam taniej, niż w Polsce. Chociażby cykliczne promocje na XBOXa One S. Cały zestaw za 750 zł. A w kraju ile? 1100 za to samo. Gwarancja w przypadku Vegi jest standardowa jak na Asusa przystało, czyli 36 miesięcy. 

Ok to super, rozumiem, że mogę na Amazonie zapłacić za pobraniem czy tylko przelew wchodzi w grę?

Link to post
Share on other sites

Tylko i wyłącznie przedpłata. Chyba nie ma sklepu, który wysyła za granicę za pobraniem.

 

Pobierasz MSI Afterburner i ustawiasz rdzeń +100, pamięci +900. Dla świętego spokoju pograj w coś, choć są to wartości tolerowane przez każdą 1660-tke.

Poprawka: KFA2 1-click-OC nie daje rady na takich zegarach. Nie kupować tego modelu z myślą o OC Edytowane przez Artok
Link to post
Share on other sites

Tylko i wyłącznie przedpłata. Chyba nie ma sklepu, który wysyła za granicę za pobraniem.

 

Poprawka: KFA2 1-click-OC nie daje rady na takich zegarach. Nie kupować tego modelu z myślą o OC

Ostatecznie chyba jestem zdecydowany na tą Vegę ze względu na cenę i wydajność, ale GTX 1660 to bardzo dobra karta do podkręcania, a na pewno lepsza niż 1660Ti, notuje nawet 15% wzrosty wydajności, a wersja Ti 8-9% (takie info mam z testów na yt) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...