Skocz do zawartości

Karta graficzna używana do 400-500 zł


Recommended Posts

Hej wszystkim!
Niestety moja wysłużona GTX 770 4GB odeszła po 6 latach

Stwierdzam, że nie potrzebuje kolejnych inwestycji gdyż 770 spełniała moje wymogi - i tak pracuje na FHD 60Hz i nie mam parcia na zmiany.

Szukam czegoś do 500 zł z używek i padło póki co na:
GTX 970 4GB
RX 470 4GB
RX 470 8 GB
RX 570 4GB

Czy w przypadku wyboru RX warto dopłacać do 8GB? Czy nie ma potrzeby na takie parcie? 
Chyba, że ktoś ma coś innego do zaproponowania w tych pieniążkach :) 

Dzięki za wszelkie porady! :)

Edytowane przez tukan666
Link to post
Share on other sites

ale karty w tym segmencie nie są tak mocne, by to efektywnie wykorzystać. Tj. nie dopłacaj ekstra do modeli 8GB.

 

... jakieś konkrety na poparcie tych tez?, mój 580 bardzo często wykorzystywał >4gb vram.

A w tytułach typu Exodus >7GB.

 

Oczywiście nie wiemy jaki procesor ma autor, więc faktycznie dopłacanie do 8gb może okazać się tutaj zbyteczne.

Link to post
Share on other sites

Róznica RX 480 8 GB vs RX 570 4 GB to tylko 4 FPS więc bardziej karty nie domagają ze względu na swoją ogólną wydajność a nie na ilość VRAM

Ale jesli cena wersji 8 gb nie odstaje jakoś mocno to brać 8GB vram bo potem można odsprzedać w dobrej cenie takim ludziom co to świecie wierzą w magiczne 8GB Vram że im podniesie znacząco FPS w najnowszych grach ;) gdy problemem jest nie ilość Vram ale to że karta jest po prostu już za słaba.

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/metro_exodus_test_wydajnosci_kart_graficznych_totalna_masakra?page=0,9

Edytowane przez MariuszB35PL
Link to post
Share on other sites
kieś konkrety na poparcie tych tez?, mój 580 bardzo często wykorzystywał >4gb vram.

No nie wiem co mam ci napisać, autor tematu zastanawia się między 470/570, a Ty jako przykład podajesz szybszą 580-tke.

 

Nawet ten nieszczęsny AC Odyssey na ustawieniach ultra w FHD nie pobiera powyżej 3.8GB VRAM, co jest niedużą wartością w porównaniu do przedstawionego przez ciebie Metro Exodus, ale jednocześnie dociśnie RX570 tak, że gra płynna nie będzie.

Edytowane przez Artok
Link to post
Share on other sites

zamówiłem już RX 570 4GB za 400 zł - optymalny wybór patrząc na cenę. 
To nie problem dokładać te 50, 100, 200 zł - tylko ile można dokładać? GTX 770 spełniał wszystkie moje wymagania, więc RX będzie minimalnie wydajniejszy niskim kosztem. 

I5 9600k @4,9GHz
16GB DDR4 @3000MHz
Aorus Gaming K3 Z370
 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...