Skocz do zawartości

Zasilacz pod Vega 64 LC oraz Core i7 4770K.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Royal RGB,

Recommended Posts

Zwracam się z zapytaniem o zasilacz pod podzespoły wymienione w temacie.

Myślałem nad modelem o mocy 750 W, powinien starczyć do zasilenia obecnej karty w trybie zrównoważonym oraz na O.C. i 4770 K ( gram w 2560x1440 i obecnie bez O.C procesor wystarcza w większości grach, ale w takim Kingdom Come Deliverance przydaje się większa moc procesora).

 

Więc mam pytanie jaki z modularnych/pół modularnych polecielibyście modele.

Co do innych wymagań to bez LED-ów czarny, minimum certyfikat 80+ Gold, i oczywiście pojedyncza linia zasilania dla napięcia +12V, może pod przyszłą platformę wtyczki 2 x 8 pin zasilania procesora długie przewody, i w miarę gwarancja dłuższa od standardowych 2 lat.

Co do obudowy aktualnie od niemal roku mam Phanteks Enthoo Pro M.

Pozdrawiam.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Nie podałeś ile możesz zapłacić. Nie znając ceny, bardzo dobrym wyborem byłby Seasonic Focus Plus 750W. Gdybyś chciał taniej, można by pomyśleć o SilentiumPC Supremo FM2 (SPC169). Zasilacz średniej klasy, ale powinien znieść bez problemu taką konfigurację.

Link to post
Share on other sites

Mea culpa...

Nie podałem za ile zamierzam wydać na nowy zasilacz, tu mogę wyłożyć max 1000 zł.

Oczywiscie kryterium jak u większości by była dobra cena do wydajności, chyba że się opłaca dołożyć.

Co do mocy 750 W czy nie będzie to przysłowiowe strzelanie zbyt dużym kalibrem?

Kombinacji z SLI/Crros Firee nie jestem fanem zresztą jak pisałem w nie jednym z tematów czas promowania "tandemów" miną, a i wsparcie jest coraz gorsze.

A dlaczego taka wersja karty, po prostu zależało mi jak na większej mocy karty graficznej do monitora 2560x1440 z Free Sync ( było to 1,5 roku temu).

Link to post
Share on other sites

Zwracam się z zapytaniem o zasilacz pod podzespoły wymienione w temacie.

Myślałem nad modelem o mocy 750 W, powinien starczyć do zasilenia obecnej karty w trybie zrównoważonym oraz na O.C. i 4770 K ( gram w 2560x1440 i obecnie bez O.C procesor wystarcza w większości grach, ale w takim Kingdom Come Deliverance przydaje się większa moc procesora).

 

Więc mam pytanie jaki z modularnych/pół modularnych polecielibyście modele.

Co do innych wymagań to bez LED-ów czarny, minimum certyfikat 80+ Gold, i oczywiście pojedyncza linia zasilania dla napięcia +12V, może pod przyszłą platformę wtyczki 2 x 8 pin zasilania procesora długie przewody, i w miarę gwarancja dłuższa od standardowych 2 lat.

Co do obudowy aktualnie od niemal roku mam Phanteks Enthoo Pro M.

Pozdrawiam.

To nie reklama, żeby nie było; po prostu mam do sprzedania zasilacz EVGA SuperNOVA NEX750G 80+Gold.

Link: https://www.komputronik.pl/product/176135/evga-supernova-nex750.html

 

Leży od zakupu i nie był użytkowany (kupiłem go do nowego kompa, a jak zacząłem składać to kupiłem inny).

Już po 5 latach gwarancji niestety ale jak chcesz to mogę Ci za 200 zł sprzedać, mi on tylko zalega.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za propozycje, ale w poście w którym zakładałem ten temat napisałem :

"i oczywiście pojedyncza linia zasilania dla napięcia +12V".

Więc po ponownej analizie tego co napisałem wyżej, sam przyzna że proponowany zasilacz nie spełnia moich wymagań.

Mój obecny zasilacz 680 W od BeQueta ma 4 linie po 18 A, i tak kombinowane że z dwóch par wtyczek zasilania karty graficznej 8 i 6+2 pin podłączyłem dwie 8 pin wtyczki bez tych rozdzielonych 6+2 pin.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za propozycje, ale w poście w którym zakładałem ten temat napisałem :

"i oczywiście pojedyncza linia zasilania dla napięcia +12V".

Więc po ponownej analizie tego co napisałem wyżej, sam przyzna że proponowany zasilacz nie spełnia moich wymagań.

Mój obecny zasilacz 680 W od BeQueta ma 4 linie po 18 A, i tak kombinowane że z dwóch par wtyczek zasilania karty graficznej 8 i 6+2 pin podłączyłem dwie 8 pin wtyczki bez tych rozdzielonych 6+2 pin.

 

Seasonic na pewno ma 1 linię +12V. Supremo też. MOże Corsairy mają więcej, niż 1 ale nie sądzę. NIe rozumiem więc problemu. A poza tym, czy ten Twój BQ nie ma gdzieś przełącznika zwierającego wszystkie 4 linie w jedną mocną? Niektóre tak miały.

Link to post
Share on other sites

@ mw1975

Tamta odpowiedź była pod wypowiedzią i ofertą odsprzedaży zasilacza przez kolegę Gryphus i tylko do niego skierowana.

@ Royal RGB

850 W to by było stanowczo chyba za dużo pod ten zestaw, kilka lat temu tu na forum był taki przypadek do zestawu SLI GTX 970 był podłączony markowy 1200 W zasilacz, jedna z kart miała defekt i coś zaczęło się przepalać, tylko że to nie było gwałtowne zwarcie na które zasilacz mógł zareagować, tylko stopniowo rosło.

Podejrzewam wtedy gdyby zasilacz był ~ 700 W po prostu moc by się skończyła i zasilacz by się wyłączył, a tak przy 1200W "lutował " dalej kartę graficzną.

Link to post
Share on other sites

@ mw1975

Tamta odpowiedź była pod wypowiedzią i ofertą odsprzedaży zasilacza przez kolegę Gryphus i tylko do niego skierowana.

@ Royal RGB

850 W to by było stanowczo chyba za dużo pod ten zestaw, kilka lat temu tu na forum był taki przypadek do zestawu SLI GTX 970 był podłączony markowy 1200 W zasilacz, jedna z kart miała defekt i coś zaczęło się przepalać, tylko że to nie było gwałtowne zwarcie na które zasilacz mógł zareagować, tylko stopniowo rosło.

Podejrzewam wtedy gdyby zasilacz był ~ 700 W po prostu moc by się skończyła i zasilacz by się wyłączył, a tak przy 1200W "lutował " dalej kartę graficzną.

 

Ja tylko zaproponowałem  ;)

Link to post
Share on other sites

@ mw1975

Tamta odpowiedź była pod wypowiedzią i ofertą odsprzedaży zasilacza przez kolegę Gryphus i tylko do niego skierowana.

@ Royal RGB

850 W to by było stanowczo chyba za dużo pod ten zestaw, kilka lat temu tu na forum był taki przypadek do zestawu SLI GTX 970 był podłączony markowy 1200 W zasilacz, jedna z kart miała defekt i coś zaczęło się przepalać, tylko że to nie było gwałtowne zwarcie na które zasilacz mógł zareagować, tylko stopniowo rosło.

Podejrzewam wtedy gdyby zasilacz był ~ 700 W po prostu moc by się skończyła i zasilacz by się wyłączył, a tak przy 1200W "lutował " dalej kartę graficzną.

Sorry, pomyliłem posty.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Seasonic 850W Prime Ultra 80 Plus Titanium

 

Seasonic Prime Titanium 850W wyposażone są w jedną silną linie +12V o obciążalności 70A.

 

I to by było wszystko w tym temacie.

 

Skończyło się tak.

Gdzieś w internecie przy komentarzach pod wypasioną wersją Veg-i 64 chłodzonej powietrzem, były polecane zasilacze minimum 750W ( słabsze dają radę ale trzeba wymieniać kable z wtyczkami zasilającymi kartę graficzną).

Tak więc kupiłem Seasonic Prime Gold 850 W, ma 70 A na pojedynczej linii +12V.

Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...