Skocz do zawartości

Monitor do +/- 1500 zł


Recommended Posts

Cześć,
Czy w cenie +/- 1500 zł jestem w stanie dostać coś 1440p, +144Hz z g-sync ? Monitor będzie montowany do wiszącego ramienia.

Jeśli cena będzie za mała to będe celował w VG279Q. Na stronie https://www.nvidia.com/en-us/geforce/products/g-sync-monitors/specs/ jest monitor VG278QR. Czy model wyżej czyli VG279Q w takim wypadku również posiada G-SYNC Compatible ? Dwa monitory : https://www.x-kom.pl/comparison/491670,466363

Sprzęt : 1080Ti Aorus

Edytowane przez Salvien
Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie przeszkadza Tobie matryca TN, to może ten- przekątna to 24" :

 

 

27" IPS 1440p 2399zł:

 

 

z gsync są drogie monitory

 

jest tak jeszcze opcja i można zaryzykować: "jak donoszą użytkownicy innych monitorów z FreeSync nieznajdujących się na tej liście, w niektórych przypadkach opcja ta pojawiła się w panelu sterowania kartą graficzną bez odpowiedniej certyfikacji – warto więc samemu przekonać się, czy ulepszone odświeżanie ekranu i eliminacja zacięć w trakcie zabawy będzie dostępna także dla Waszego sprzętu. I warto trzymać kciuki za kolejne, tak bardzo sensowne przedsięwzięcia. "

 

27" IPS 1440p 1649 zł:

 

 

27" TN 1440p 1299 zł

Edytowane przez adivxv
Link to post
Share on other sites

2.400 trochę przekracza mój budżet, myśle ze górna granica to tak 2k. Zapomnialem wspomnieć o matrycy, szukam tylko ipsow. Zastanawia mnie monitor który podałem, bo jest z g sync. Nitro tez ciekawie wyglada, ciekawe jak na nim g sync. Są drogie, ale po aktualizacji od nvidi można upolować coś z tej listy do 2k?

Edytowane przez Salvien
Link to post
Share on other sites

2.400 trochę przekracza mój budżet, myśle ze górna granica to tak 2k. Zapomnialem wspomnieć o matrycy, szukam tylko ipsow. Zastanawia mnie monitor który podałem, bo jest z g sync. Nitro tez ciekawie wyglada, ciekawe jak na nim g sync. Są drogie, ale po aktualizacji od nvidi można upolować coś z tej listy do 2k?

Od siebie mogę ci z czystym sumieniem polecić Acer Nitro VG270UP 144Hz IPS za 1600zl (w Proline.pl - tam kupowałem)

Bardzo ładne kolory, w opcjach możesz regulować nawet pośrednie kolory takie jak Cyjan, Magenta, Żółty. Monitor gleboka czerń, na pierwszy rzut oka wydawalo mi się ze to VA ;-) ale z błędu wyprowadziło mnie srebrzenie matrycy, aczkolwiek jesli masz w pokoju dodatkowe źródło światła to nie widać tego. Co do BLB to w mojej sztuce praktycznie nie występuje, ale na IPSach roznie z tym bywa.

FreeSync działa u mnie na GTX 1080, nie zauważyłem żadnych problemów.

 

Generalnie rewelacja monitorek :-)

Link to post
Share on other sites

Jaka pikseloza? Ten monitor to 27" i 1440p :-)

FreeSync działa bez zarzutu na moim GtX 1080, trzeba tylko aktywować G-sync w sterowniku karty graficznej. Monitor jest kompatybilny.

 

Parametry ma przyjemne. Miałem na myśli granie w 1080p na 27 calach. Ludzie mówią, że jest wtedy pikseloza. I zastanawiam się na jak długo mi posłuży grafika jeśli gry będę musiał uruchamiac zawsze w 1440p.  Jak długą dostałeś gwarancje ? Na profile jest 24 miesiące, a np na morele ( chwilowo niedostępny) 60 miesięcy - obie producenta.  

Edytowane przez Salvien
Link to post
Share on other sites

Parametry ma przyjemne. Miałem na myśli granie w 1080p na 27 calach. Ludzie mówią, że jest wtedy pikseloza. I zastanawiam się na jak długo mi posłuży grafika jeśli gry będę musiał uruchamiac zawsze w 1440p. Jak długą dostałeś gwarancje ? Na profile jest 24 miesiące, a np na morele ( chwilowo niedostępny) 60 miesięcy - obie producenta.

Obraz jest trochę rozmazany, ale grać sie da.

Wszystko zależy od indywidualnych preferencji.

Jakie masz GPU?

Link to post
Share on other sites

Tak chyba zrobię, obecnie mam 2 monitory podwieszone, więc jak coś będzie wymagało 1080p to przesiądę się na drugi. Raczej więcej niż 60 fps mi nie trzeba od płynnej gry. Chyba, że chodzi o gry typowo multi to wtedy ten o którym mówisz ;)


To jest potężne GPU z założenia stworzone żeby grać przynajmniej w 2K.
Wersja 24 cale jest 75Hz. JA bym nwoim miejscu kupił większy monitor, minimum 27 cali.

Dalej mam dylemat, do FPS'ów online i grania w full hd. Ma ktoś z was może jakiś filmik do porównania jak wygląda gra w full hd na 27 calach ? Mam zamiar się przejść na dniach do sklepu, ale chętnie zobaczę coś przed w necie, zęby zaspokoić moją ciekawość   :P

Edytowane przez Salvien
Link to post
Share on other sites

Tu najlepiej samemu się przekonać, według mnie przy typowej odległości 50-70 cm od ekranu 27" z rozdzielczością 1920x1080 widać "pikselozę", dopiero po zwiększeniu odległości na ~ 1 m, niekorzystny efekt powinien ustępować.

Sam mam na 27 " rozdzielczość 2560x1440 i przy typowej w/w odległości obraz jest bardzo dobry ( duże upakowanie pikseli na cal niemal nie widać pojedynczych pikseli, chyba że z bliska się przyjrzeć ), stosowanie niższej rozdzielczości 1920x1080 na 27 ", jest bardzo widać zwłaszcza na kanciastych czcionkach ( duży rozmiar plamki i małe upakowanie pikseli na cal, porównywalne jakie było na starych monitorach LCD z rozdzielczością HD z np 2007 r na 19" ).

Link to post
Share on other sites

Tak chyba zrobię, obecnie mam 2 monitory podwieszone, więc jak coś będzie wymagało 1080p to przesiądę się na drugi. Raczej więcej niż 60 fps mi nie trzeba od płynnej gry. Chyba, że chodzi o gry typowo multi to wtedy ten o którym mówisz ;)

 

Dalej mam dylemat, do FPS'ów online i grania w full hd. Ma ktoś z was może jakiś filmik do porównania jak wygląda gra w full hd na 27 calach ? Mam zamiar się przejść na dniach do sklepu, ale chętnie zobaczę coś przed w necie, zęby zaspokoić moją ciekawość :P

To jest kwestia bardzo indywidulna. Mnie to tam jakoś nie przeszkadza, ale wolę zejść z detali niż rozdzielczości ;-)

Link to post
Share on other sites

Monitor dzisiaj doszedł, kompa jeszcze składam więc podłączyłem go pod laptop, chociaż w tym teście raczej nie ma to większego znaczenia. Jak wypada ta sztuka na tle innych ? Jasność ustawiona na 80.

https://imgur.com/a/6FspmV3

Po pierwsze, zrób zdjęcie na wprost monitora a nie pod kątem.

Po drugie, ustaw taka jasnoysc panelu na jakiej zamierzasz go realnie używać.

:-)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...